× تماس با ما
0 0 نظرات 228 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1399/09/02

فناوری جدیدی که گوش دادن به موسیقی را متحول می‌کند

فناوری جدیدی که گوش دادن به موسیقی را متحول می‌کند

 

جهاني را تصور کنيد که در آن با حباب صوتي شخصي خود اين طرف و آن طرف مي‌رويد؛ بدون نياز به هدفون آهنگ‌هاي موردعلاقتان را گوشي مي‌دهيد، با صداي بلند بازي ويدئويي مي‌کنيد، فيلم مي‌بينيد و از سيستم‌هاي مسيريابي در خودرو استفاده مي‌کنيد، بدون آن که مزاحم اطرافيانتان شويد.

 

فناوري پيشرفته صوتي مبتني بر تابش صدا که روز جمعه توسط شرکت Noveto Systems معرفي شد، اين امکان را فراهم مي‌کند. اين فناوري يک دستگاه روميزي به نام SoundBeamer 1.0  است که صدا را مستقيما به گوش شنونده مي‌تاباند.

 

کارکردهاي متنوعي براي اين دستگاه پيش‌بيني شده است، از گوش دادن به موسيقي يا کنفرانس‌هاي تلفني بدون ايجاد حواس‌پرتي براي همکاران تا فيلم ديدن و بازي کردن با صداي بلند. حذف هدفون‌ها از اين معادله به اين معناست که کاربر به هنگام استفاده از اين دستگاه مي‌تواند ديگر صداهاي موجود در محيط را به وضوح بشنود.

 

اين دستگاه به کمک يک ماژول حسگر سه بعدي، موقعيت گوش کاربر را تعيين و رديابي مي‌کند و از طريق موج‌هاي مافوق صوت پاکت‌هاي صوتي مي‌سازد و صدا را مستقيم به گوش مي‌فرستد. صوت دريافتي را مي‌توان روي حالت استريو يا سه‌بعدي تنظيم کرد که حبابي 360 درجه‌ از صدا را در اطراف کاربر ايجاد مي‌کند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/60501
0 نظر
دسته بندی