× تماس با ما
2 0 نظرات 384 بازدید
تاریخ انتشار 17 - 1399/09/20

ارکستر سمفونیک ملی سوریه با اشعار مقاومت اجرا می‌کند

ارکستر سمفونیک ملی سوریه با اشعار مقاومت اجرا می‌کند

 

عليرضا فدوي سرپرست رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در سوريه به همراه ترکابادي سفير کشورمان، با خانم لبانه مشوح وزير فرهنگ سوريه ديدار کرد.

 

در اين ديدار که اولين ملاقات رسمي اعضاي سفارت و رايزني فرهنگي کشورمان با وزير فرهنگ جديد سوريه بود، دو طرف بر گسترش و ارتقاي روابط فرهنگي همسنگ روابط عالي سياسي تأکيد کردند.

 

ترکابادي سفير کشورمان در سوريه در سخناني از عزم کشورش بر ارتقاي روابط فرهنگي بين دو ملت و دولت دوست و برادر ايران و سوريه ياد کرد و آمادگي جمهوري اسلامي ايران را براي گسترش همکاري‌هاي فرهنگي، علمي و هنري موجود بين دو کشور در تمامي زمينه‌ها از جمله برگزاري مشترک همايش‌ها و نمايشگاه‌ها، روزهاي فرهنگي و سينمايي، دوره‌هاي آموزشي و مهارت افزايي، موسيقي و ... اعلام کرد.

 

سفير کشورمان با توجه به فرا رسيدن ايام اولين سالگرد شهادت شهيد سردار سپهبد حاج قاسم سليماني، به برنامه‌هاي پيشنهادي مشترک در بزرگداشت شهيد والامقام در پايتخت و ساير استان‌هاي سوريه از جمله لاذقيه، حمص، حلب، حما و ديرالزور در طول يک هفته از آغاز مراسم اشاره کرد.

 

ترکابادي با بيان اينکه در سال ‌جاري، نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران به علت محدوديت‎‌هاي ناشي از شيوع بيماري کرونا به صورت مجازي برگزار مي‌شود، از وزارت فرهنگ سوريه و ناشران سوري جهت مشارکت در اين رويداد فرهنگي دعوت به عمل آورد.

 

وي همچنين آمادگي کشورمان را براي انتقال تجربيات برگزاري متفاوت نمايشگاه بين‌المللي کتاب امسال اعلام کرد.

خانم لبانه مشوح از اهتمام جمهوري اسلامي ايران به روابط فرهنگي دو کشور تشکر و قدرداني کرد و در تأييد سخنان سفير ايران از اراده موجود در مجموعه وزارت فرهنگ سوريه و خواست قلبي‌اش براي گسترش بيش از پيش همکاري‌هاي فرهنگي و هنري بين دو کشور هم‌سنگر و برادر سوريه و ايران سخن گفت.

 

وي اضافه کرد: دو کشور داراي ظرفيت‌هاي تمدني و فرهنگي بسيار گسترده و بي بديلي‌اند و فضا و فرصت‌هاي بي‌نهايتي براي ارتباطات فرهنگي به‌ويژه در سطح مردمي، مؤسسات و سازمان‌هاي فرهنگي و هنري وجود دارد.

 

وزير فرهنگ سوريه با اشاره به محنت‌هاي جنگ خانمان‌سوز نظام سلطه عليه مردم و کشور سوريه بيان داشت که جامعه فرهنگي سوري در اين برهه از زمان بيش از پيش نيازمند تعامل و حمايت از سوي جمهوري اسلامي ايران به ويژه در زمينه‌هاي برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي هنري و فعاليت‌هاي فرهنگي دوجانبه است.

 

در پايان اين ديدار، پيشنهاد اجراي ارکستر سمفونيک دمشق با اشعار «مقاومت» به مناسبت اولين سالگرد شهادت شهيد سردار حاج قاسم سليماني نيز مطرح شد که مورد استقبال خانم «لبانه مشوح» قرار گرفت.


 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/60488
0 نظر
دسته بندی