× تماس با ما
0 0 نظرات 288 بازدید
تاریخ انتشار 21 - 1399/08/17

تشکر رئیس‌جمهور لبنان از همدردی هنرمندان ایرانی با آسیب‌دیدگان انفجار بندر بیروت

تشکر رئیس‌جمهور لبنان از همدردی هنرمندان ایرانی با آسیب‌دیدگان انفجار بندر بیروت

 

به گزارش ايسنا، ميشل عون رئيس‌جمهور لبنان، از قطعه موسيقيايي «بيروت! درد تو، درد من است» که توسط رايزني فرهنگي کشورمان در لبنان و بنياد رودکي ساخته شده است، قدرداني کرد.

چندي پيش به ابتکار رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در لبنان و بنياد فرهنگي - هنري رودکي و با دعوت از «آندره الحاج» رهبر ارکستر ملي لبنان به تهران، نماهنگي با رهبري وي و با عنوان «بيروت درد تو درد من است» ساخته شد. شعر اين اثر با عنوان «بي‌تاب بلقيس» سروده استاد «آهورا ايمان» و آهنگسازي استاد «فردين خلعتبري» و خوانندگي استاد «حميدرضا نوربخش» است که توسط ارکستر سمفونيک ملي ايران  در تالار وحدت به اجرا درآمد.

بعد از اهداي اين اثر به رئيس‌جمهور لبنان از طرف محمدجلال فيروزنيا - سفير ايران در لبنان - «نبيل شديد» مديرکل تشريفات و امور بين‌الملل رياست جمهوري اين کشور در نامه‌اي، ضمن تحسين اين اثر هنري از سوي ميشل عون رئيس‌جمهور لبنان، مراتب قدرداني او را به ملت و دولت جمهوري اسلامي ايران ابلاغ کرد.


متن کامل نامه به شرح زير است:

«سفير محترم جمهوري اسلامي ايران در لبنان

جناب آقاي محمدجلال فيروزنيا

با درود

رئيس‌جمهور سپهبد ميشل عون، لوح فشرده کليپ موسيقي ارکستر سمفوني ملي ايران با عنوان «بيروت! درد تو درد من است» که توسط رايزني فرهنگي و با همکاري مؤسسه فرهنگي رودکي در ايران و رهبر ارکستر سمفوني ملي لبنان «آندره الحاج» توليد شده است را دريافت نمود.

اين هديه فرهنگي با ارزش که پيام وفاداري، و همبستگي با لبنان و شهداي انفجار بندر بيروت بود، مورد توجه و خوشايند جناب رئيس‌جمهور قرار گرفت به ويژه آن که به عنوان يکي از بزرگترين توليدات موسيقايي از نظر محتوا و نشر آن به شمار مي‌رود. اضافه بر اين که نشان دهنده عمق روابط ميان لبنان و ايران در سطوح مختلف و برخاسته از دوستي و پيوند دو ملت دوست با يکديگر بوده و ميزان مشارکت ايران با لبنان و ملت آن در مصيبت دردناک و سختي‌هايي که در مسيرشان با آن روبرو هستند را نشان مي‌دهد.

رئيس‌جمهور از شما درخواست مي‌نمايد که مراتب تشکر خود را به رئيس‌جمهور، دولت و ملت ايران به خاطر حمايت از لبنان و همراهي با اين کشور در تمام عرصه‌ها، ابلاغ نموده و همچنين از برپاکنندگان اين کار ويژه تشکر نموده و براي آنان پيشرفت روز افزون و کارهاي برجسته‌تري را آرزو مي‌نمايد و اميدوار است که کشور شما مرحله سخت پيش رو را پشت سر گذارده تا شاهد شکوفايي هر چه بيشتر خود باشد.

دکتر نبيل شديد

مديرکل تشريفات و روابط عمومي رياست جمهوري»


 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/60107
0 نظر
دسته بندی