× تماس با ما
2 0 نظرات 342 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1399/05/02

پوئم سمفونی «شهید سردار سلیمانی» در مرحله پیش تولید قرار گرفت

پوئم سمفونی «شهید سردار سلیمانی» در مرحله پیش تولید قرار گرفت

 

مدير امور موسيقي و سرود سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، حضور موسيقي با محتواي مقاومت و شعر انقلاب در زندگي شهري را از رويکردهاي اين سازمان عنوان کرد و با بيان اينکه، فعاليت‌هاي ارکستر و گروه‌هاي کر و سرود در اين راستا خواهد بود، اعلام کرد: پوئم سمفوني شهيد سردار سليماني در مرحله پيش توليد قرار گرفته است.

اميرحسين سميعي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به رويکرد جديد سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در حوزه موسيقي اظهارداشت: موسيقي جدي در حوزه مقاومت و سبک زندگي ايراني-اسلامي در دستور کار است.

وي گفت: بيشتر محور در حال حاضر، پرداختن به گروه‌هاي کر و سرود، موسيقي مقاومت و نمادهاي بزرگ مقاومت مانند شهيد سردار قاسم سليماني و حضور بيشتر اين جنس موسيقي و شعر انقلاب در زندگي شهري است و گروه‌هاي کر و سرود و ارکستر هم در صورت رونمايي در خدمت موسيقي مقاومت قرار خواهد گرفت.

سميعي افزود: سعي داريم موسيقي صرفا نخبه‌گرا و خاص نباشد و برنامه داريم تا گروه‌هاي کر و سرود در سبد شنيداري مردم سهم مهمي داشته باشند.

مدير امور موسيقي و سرود سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران درباره وضعيت ارکسترشهر که سال 95 رونمايي شد اما به دلايلي فعاليت آن متوقف شد، گفت: امسال ارکستر بزرگي در فرهنگسراي بهمن رونمايي خواهد شد، هر ارکستري که به وجود مي‌آيد براي ادامه فعاليت ممکن است، تغيير اسم بدهد، در اين دوره هم سعي مي‌کنيم که يک ارکستر بادوام و پايدار با تکيه بر جذب نيروهاي جوان داشته باشيم.

وي افزود: ممکن است نام ارکسترشهر لغو شده باشد اما ارکستري دوباره رونمايي خواهد شد.

سميعي، توليد بيش از هشت آلبوم موسيقي را از فعاليت‌هاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران عنوان کرد و گفت: بعضي از اين آثار همچون سمفوني «گام دوم انقلاب»، پوئم سمفوني شهيد سردار سليماني و پوئم سمفوني شهداي سلامت در مرحله پيش توليد است.

وي اظهارداشت: آلبوم موسيقي «هفت ميدان» به آهنگسازي مرحوم ناصر چشم‌آذر با موضوع تاريخچه فرهنگي، اجتماعي و سياسي هفت ميدان مهم تهران توليد شده که دهه فجر رونمايي خواهد شد.

سميعي بيان کرد:يک آلبوم آييني آوازخواني نيز در ماه‌هاي محرم يا صفر منتشر خواهد شد.

مدير امور موسيقي و سرود سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران درباره مکتبخانه آواز ايران که قرار بود در باغ موزه هنرهاي ايراني راه‌اندازي شود، گفت: اين موضوع در حال بررسي است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/58287
0 نظر
دسته بندی