× تماس با ما
0 0 نظرات 501 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1399/05/02

ارسلان کامکار: کُرد همیشه ایرانی است

ارسلان کامکار: کُرد همیشه ایرانی است

 

ارسلان کامکار معتقد است که کردستان بخش جدايي‌ناپذيرِ ايران است و کُرد هميشه ايراني است.

انتشار پُستي از سوي سهراب پورناظري در روزهاي گذشته، واکنش‌هاي متفاوتي در پي داشته است. پورناظري مطلبي در صفحه شخصي‌اش منتشر کرد و ضمن افتخار به اصالتِ کُردي‌اش، بر ايراني بودنِ کُردها تأکيد کرد و به صراحت نوشت که کُرد در هر کجاي جهان باشد ايراني است.

پورناظري در مطلبي که در صفحه شخصي‌اش منتشر کرد، هم زبانان کُردش را به دوري از سياست‌هاي جدايي طلبانه دعوت کرد. انتشار اين مطلب از سوي سهراب پورناظري، واکنش‌هايي در پي داشت.

ارسلان کامکار آهنگساز و نوازنده موسيقي ايراني که اهل کردستان است، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنيم و در واکنش به اين ماجرا گفت: در اينکه کُرد ايراني است، شکي ندارم. کردستان يکي از استان‌هاي کشور يکپارچه ايران است؛ مانند استان‌هاي سيستان، آذربايجان، گيلان و خراسان. اين‌ها استان‌هاي ايران‌اند و کردستان هم يکي از اين استان‌هاست.

وي ادامه داد: من کردستان را جزء لاينفکِ کشور ايران مي‌دانم و به هيچ وجه کردستانِ جداي از ايران را نمي‌پسندم. آنچه گفتم احساس دروني من است. دوست دارم بقيه مردم ايران هم اين احساس را داشته باشند.

ارسلان کامکار تأکيد کرد: متأسفانه دولت‌ها توجه چنداني به منطقه کردستان ندارند و بي‌توجهي‌هايي به مردمان اين منطقه شده است و اين واقعيت را نمي‌توان ناديده گرفت. وقتي شما با من ابراز دوستي کنيد، من هيچ‌گاه دست دوستي شما را پس نمي‌زنم. شايد دولت‌ها آنچنان که شايسته است دست دوستي و حمايت به سمت مردم کردستان دراز نکرده‌اند.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/58286
0 نظر
دسته بندی