× تماس با ما
3 0 نظرات 494 بازدید
تاریخ انتشار 26 روز پیش

مرور آثار ماندگار «انیو موریکونه» در شبکه «نمایش»

شبکه نمايش هفته آينده از شنبه 28 تيرماه آثار انيو موريکونه آهنگساز مطرح را مرور مي‌کند.

 

شبکه نمايش در ژانر منتخب هفته، به فيلم‌هايي با موضوع زندگينامه (بيوگرافي) مي‌پردازد و در بخش صحنه گران، مرور آثار آهنگساز برجسته فيلم انيو موريکونه را در جدول پخش قرار داده است.

 

موريکونه که ساخت موسيقي بيش از 500 اثر سينمايي و تلويزيوني و همچنين 100 اثر کلاسيک را بر عهده داشت، پنج‌بار با فيلم‌هاي «روزهاي بهشت» (1978)، «مأموريت» (1986)، «تسخيرناپذيران» (1987)، «باگزي» (1991) و «مالنا» (2000) نامزد کسب جايزه اسکار شد و در سال 2007 ميلادي جايزه افتخاري آکادمي علوم و هنرهاي سينمايي اسکار را دريافت کرد و در سال 2016 در سن 87 سالگي براي فيلم «هشت نفرت‌انگيز» ساخته کوئنتين تارانتينو جايزه اسکار موسيقي متن را کسب کرد.

 

وي با کارگردانان شاخص بسياري چون سرجيو لئونه، برناردو برتولوچي، رومن پولانسکي، فرانکو زفيرلي، اليور استون، کوئنتين تارانتينو، جوزپه تورناتوره و پير پائولو پازوليني همکاري داشت. با اين حال، خيلي‌ها او را با ملودي فراموش‌نشدني مي‌شناسند که براي فيلم‌هاي ژانر وسترن اسپاگتي دهه 60 ميلادي به کارگرداني سرجيو لئونه ساخت.

 

فيلم‌هايي سينمايي با موسيقي اين آهنگساز مطرح در باکس مرور آثار از شنبه تا جمعه ساعت 21 به ترتيب «حرفه‌اي»، «روزي روزگاري در غرب»، «تسخيرناپذيران»، «نبرد الجزاير»، «ارتش 5 نفره»، «دسته سيسيلي‌ها» و «خوب، بد، زشت» هستند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/58197
0 نظر
دسته بندی