× تماس با ما
1 0 نظرات 140 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1399/04/20

«گِرَمی» اسکار موسیقی هم به جنگ نژادپرستی آمد

«گِرَمی» اسکار موسیقی هم به جنگ نژادپرستی آمد

 

آکادمي ضبط موسيقي «گِرَمي» که به اسکار موسيقي شهرت دارد با سازمان عدالت نژادي «رنگ تغيير» ملحق شد.

 

آکادمي ضبط و «رنگ تغيير»، بزرگترين سازمان عدالت نژادي آنلاين در ايالات متحده، همکاري خود براي ارتقاء تغييرات مثبت اجتماعي در صنعت موسيقي اعلام کردند.

 

اين آکادمي ماه گذشته به اعضاي خود اعلام کرد که يک ميليون دلار کمک مالي به سازمان «رنگ تغيير»(Color of Change) براي حمايت و کمک براي مبارزه با نژادپرستي اهدا کرده است.

 

براساس اين اطلاعيه، سازمان ها با هم همکاري خواهند کرد تا فرصت هاي کليدي براي هدايت و تأثير تغيير در صنعت موسيقي را شناسايي کنند و براي کمک به توانمندسازي خالقان و متخصصان موسيقي سياهپوست اختصاص داده شود. 

 

اين کار چندين استراتژي از جمله، ايجاد يک گروه مشاوره موسيقي سياهپوستان، کارزار عضويت با محوريت موسيقي سياه براي هدايت اعضاي جديد رأي دهندگان به آکادمي، اجلاس تنوع نژادي در صنعت موسيقي و مشارکت در فعاليتهاي حقوقي و قانونگذاري در بر خواهد داشت.

 

علاوه بر اين، سازمان «رنگ تغيير»(Color of Change) حمايت مشاوره اي در زمينه توسعه و اجراي برنامه هايي که پيش تر در آکادمي اعلام شده بود شامل «Rider» و «Toolkit»، که در آينده نزديک در همين سال 2020 معرفي خواهد شد، ارائه مي دهد.

 

«رشاد رابينسون» مدير اجرايي سازمان «رنگ تغيير» گفت: ما خوشحاليم که با آکادمي همکاري مي کنيم و مشتاقانه منتظر پيش برد کارها و تغييراتي هستيم که قادر به ايجاد آن خواهيم بود.

 

به دنبال مرگ «جورج فلويد» جوان سياهپوست آمريکايي توسط پليس سفيدپوست در شهر مينياپوليس، اعتراضات سراسري و گسترده اي در سرتاسر آمريکا با پيام عدالت خواهي براي سياهان به راه افتاد. به فاصله کوتاهي هشتگ «جان سياهان اهميت دارد» در تمام رسانه هاي اجتماعي پخش شد.

 

اين رويداد باعث برانگيخته شدن روح ظلم ستيزي در ميان رنگين پوستان و اقليت هاي قومي نژادي در آمريکا شد که اکثريت سفيدپوست نيز با آن همراهي کرد. حالا بسياري از سازمان ها و نهادها هر روز به جنبش هاي حمايتي از سياهان مي پيوندند و خواستار رسيدن سياهان به جايگاه واقعي خود در مقام انسان هستند، دغدغه اي که قرن ها از نياکانشان در اين سرزمين با آنان همراه بوده است.


 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/48077
0 نظر
دسته بندی