× تماس با ما
0 0 نظرات 123 بازدید
تاریخ انتشار 20 روز پیش

ای‌آر رحمان آهنگساز و تهیه‌کننده‌ «آدم بی‌سرزمین» شد

ای‌آر رحمان آهنگساز و تهیه‌کننده‌ «آدم بی‌سرزمین» شد

 

آهنگساز سرشناس هندي و سازنده موسيقي فيلم «محمد رسول الله» درباره پروژه جديدش صحبت کرد.

اي‌آر رحمان آهنگساز برنده جوايز اسکار، بفتا و گرمي که براي «ميليونر زاغه‌نشين» برنده جوايز مختلفي شد، به عنوان آهنگساز و يکي از تهيه‌کنندگان به فيلم «آدم بي‌سرزمين» ملحق شده که ساخته مشترک ايالات متحده، هند و بنگلادش است.

اين فيلم که توسط مصطفي سرور فاروقي فيلمساز شناخته‌شده بنگلادشي سازنده فيلم «بعد از ظهر شنبه» کارگرداني شده، داستان مردي اهل جنوب آسيا را تعريف مي‌کند که با زني استراليايي در آمريکا آشنا و زندگي‌اش پيچيده مي‌شود.

رحمان گفت: زمان هميشه باعث متولد شدن دنياها و ايده‌آل‌هاي جديد مي‌شود. دنياي تازه متولد شده چالش‌هاي جديد و داستان‌هاي جديد براي تعريف کردن دارد. اين چنين داستاني است.»

نوازالدين صديقي بازيگر هندي فيلم «بازي‌هاي مقدس» در کنار مگان ميچل بازيگر تئاتر استراليايي بازيگران اصلي اين فيلم هستند. اين نخستين تجربه بازيگري سينمايي ميچل و تاهسان رحمان خان موزيسين و بازيگر بنگلادشي خواهد بود.

زبان اين فيلم که در آمريکا، استراليا و هند فيلمبرداري شده تا حدود زيادي انگليسي است و مقداري ديالوگ به هندي و اردو هم در آن وجود دارد. صديقي گفت: تجربه فيلمبرداري اين پروژه چالش‌برانگيز اما لذت‌بخش بود. درخشش اي‌آر رحمان مسلماً اين فيلم را غني‌تر مي‌کند.

«آدم بي‌سرزمين» در سال 2014 برنده بورسيه فيلمنامه‌نويسي جوايز اسکرين آسيا اقيانوسيه شد و بخشي از بازار پروژه آسيايي فستيوال فيلم بوسان بود و همان سال در بازار فيلم هند به عنوان بهترين پروژه انتخاب شد.

شريهاري ساته تهيه کننده نيز به ورايتي گفت: من و فاروقي نخستين بار درباره اين فيلم در بازار فيلم سال 2014 صحبت کرديم. بين آن موقع و حالا، فيلم بسيار مرتبط‌تر به زمانه شده چون به اين مسئله توجه دارد که آسيب‌پذير بودن به عنوان فردي در اين دنياي گسسته از نظر نژادي به چه معني است.

مراحل پس از تهيه فيلم به صورت همزمان در آمريکا، هند و بنگلادش در حال انجام بود اما به صورت موقت به خاطر پاندمي کروناويروس متوقف شد.

فيلم «99 نغمه» که نخستين تجربه تهيه‌کنندگي اي‌آر رحمان بود، سال گذشته در بوسان به نمايش درآمد و حالا منتظر است پس از پاندمي کرونا روي پرده‌هاي سينما برود.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/37777
0 نظر
دسته بندی