× تماس با ما
1 1 نظرات 1135 بازدید
تاریخ انتشار 19 - 1399/01/27

«عبدالحسین مختاباد» نشان طلای جایزه جهانی موسیقی را کسب کرد

«عبدالحسین مختاباد» نشان طلای جایزه جهانی موسیقی را کسب کرد

 موسيقي ما /

 «سيد عبدالحسين مختاباد»، خواننده و‌آهنگساز ايراني، نشان طلاي رقابت‌هاي 2020 جايزه موزيک جهاني را براي اثر «از شرم در حجاب»، به دست آورد. اين نخستين بار است که يک ايراني در اين رقابت‌ها جايزه طلايي مي‌گيرد.
 
 همچنين از ايران «سينا علم» براي نوازندگي در آلبوم «کمانه‌رو» و «احمد ميرمعصومي» براي آهنگسازي آلبوم «نوازش لحظه‌ها» در جمع صد نفري قرار دارند که نشان نقره دريافت کردند. همچنين «حامد حافظي» براي تکنوازي سنتور در آلبوم «از برگ‌ها» و «شاهين يوسف‌زماني» براي آهنگسازي قطعه «صبح»، در ميان 50 نفري قرار دارند که نشان برنز گرفته‌اند.

 سايت جايزه جهاني موسيقي ضمن اعلام تمامي برندگان سال 2020 روي خروجي خود، نام و تصوير عبدالحسين مختاباد را نيز در ميان نه برنده اصلي جايزه طلايي قرار داده است. تصنيف «از شرم در حجابم» روي شعري از حافظ با آهنگسازي و خوانندگي مختاباد در آلبوم «سايه دوست» منتشر شده بود. در ميان برندگان نشان طلاي اين رقابت‌ها، موزيسين‌هايي از کشورهاي آلمان، ‌آمريکا، صربستان، ايتاليا، انگليس و چين نيز قرار دارند.

 جايزه جهاني موسيقي از سال 2011 تاسيس شده و هر ساله به نه نفر نشان طلا، به صد نفر نشان نقره و به 50 نفر نشان برنز اعطا مي‌کند و در طي همين مدت کوتاه توانست خود را به عنوان نهادي معتبر و بين‌المللي براي معرفي موزيسين‌هاي مستقل بشناساند.

 سال گذشته «مسعود رضايي» جايزه نقره‌اي اين رقابت‌ها را از آن خود کرده بود.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/36158
1 نظر
Leila - F Leila - F 04:32:37 - 1399/01/29
تبریک به همه ی ایران......
دسته بندی