× تماس با ما
0 0 نظرات 390 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1399/01/26

حراج ۹۰۰ هزار دلاری دست نوشته عضو بیتلز از یک ترانه

حراج ۹۰۰ هزار دلاری دست نوشته عضو بیتلز از یک ترانه

 ايرنا/

دست نوشته «پُل مک کارتني» گيتاريست و خواننده گروه بيتلز از ترانه «هي جود (Hey Jude)» اين گروه، در يک حراجي به قيمت 910 هزار دلار به فروش رسيد که 9 برابر برآوردهاي اوليه بود.

جيسون واتکينز کارشناس موسيقي خانه مزايده جولين از اين دست نوشته بي دقت و همراه با خط خوردگي به عنوان اثري بسيار نادر و ارزشمند ياد مي‌کند و مي‌گويد: اين ترانه آشکارا يکي از ترانه‌هاي مشهوري است که همه با آن آشنا هستند. اين دست نوشته در استوديو و به هنگام ضبط اين ترانه توسط اعضاي گروه به عنوان راهنما استفاده مي‌شد.

در اين مزايده که روز جمعه و به مناسبت پنجاهمين سالگرد از هم پاشيدن گروه بيتلز برگزار شد، بيش از 250 قطعه و وسيله به جا مانده از اين گروه به حراج گذاشته شد که از اين ميان يک هد درام مزين به لوگوي بيتلز که در نخستين تور اين گروه انگليسي به آمريکاي شمالي در سال 1964 مورد استفاده قرار گرفته بود با قيمت 200 هزار دلار و يک نقاشي از جان لنون و همسرش به قيمت 93 هزار و 750 دلار به فروش رفت.

 اين حراجي به دليل نگراني‌ها از شيوع کرونا به طور آنلاين برگزار شد.

 گروه بيتلز يک گروه راک انگليسي است که در دهه 1960 فعاليت خود را آغاز کرد و با فروش 600 ميليون نسخه از آثار خود به يکي از پرفروش‌ترين گروه‌هاي موسيقي جهان تبديل شد. اعضاي اين گروه بعد از 10 سال همکاري، در سال 1970 ميلادي از هم جدا شدند.

#جاهليت_مدرن

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/36129
0 نظر
دسته بندی