× تماس با ما
0 0 نظرات 245 بازدید
تاریخ انتشار 15 - 1399/01/23

رایزنی با شورای شهر تهران برای حل بیمه بیکاری هنرمندان موسیقی

رایزنی با شورای شهر تهران برای حل بیمه بیکاری هنرمندان موسیقی

 

محمد اطيابي رئيس انجمن صنفي هنرمندان موسيقي ايران در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن ارائه توضيحاتي درباره فعاليت هاي انجام گرفته اين نهاد صنفي در هفته هاي گذشته پس از شيوع ويروس کرونا بيان کرد: انجمن صنفي هنرمندان موسيقي ايران طي هفته هاي گذشته پس از شيوع ويروس کرونا و بيماري کوويد 19 که تمام دنيا را درگير خود کرده نهايت تلاش خود را انجام داده تا نسبت به حل مشکلات صنفي هنرمندان موسيقي اقداماتي را در چارچوب وظايفي که به عهده دارد، انجام دهد. در اين راستا ما همکاري هاي مستمري با تعدادي از مجموعه هاي مختلف داشتيم که بتوانيم کارهايي را انجام دهيم.

 

وي افزود: يکي از مهم ترين مواردي که طي روزهاي اخير به شدت پيگير آن هستيم بحث بيمه بيکاري برخي از هنرمندان تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي است تا آن دسته از فعالاني که اکنون در قالب اين بيمه تحت حمايت صندوق اعتباري هنر قرار دارند، بتوانند از بيمه بيکاري نيز بهره مند شوند. در اين راستا مشغول رايزني هاي متعددي با صندوق اعتباري هنر و سازمان تامين اجتماعي هستيم که هر چه زودتر اين مشکل نيز برطرف شود. البته بنا داريم در رابطه با اين بحث مهم که به اعتقاد من در اين روزها بسيار اهميت دارد رايزني هايي را نيز با اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران داشته باشيم که اميدوارم در اين زمينه نيز بتوانيم به نتايج مثبتي برسيم.

 

اطيابي درباره برخي از اقدامات انجام گرفته ديگرِ انجمن طي هفته هاي اخير بيان کرد: مصوبه تخفيف کامل يک فصل يا سه‌ ماه از حق عضويت سالانه اعضا در سال 1399، ارسال يک نامه سرگشاده به رئيس جمهور مبني بر خودداري دولت از دريافت حق سهم بيمه کارگري فعالان عرصه موسيقي، پرهيز برخي از نهادها در اعمال محدوديت براي تدريس موسيقي در فضاي مجازي از جمله اقداماتي است که طي هفته هاي گذشته صورت گرفته و اميدواريم ماجرا به سمتي هدايت شود که شاهد مرتفع شدن مشکلات صنفي اهالي موسيقي باشيم.

 

رئيس انجمن صنفي هنرمندان موسيقي ايران در پايان گفت: ما طي هفته هاي اخير شاهد اتفاقات ناخوشايندي در حوزه موسيقي بوديم که منجر به تعطيلي آموزشگاه هاي موسيقي شده است. در اين روزها که کنسرت ها نيز لغو شده است ديگر منبع درآمدي هم براي اهالي موسيقي وجود ندارد و اين صنف در کنار ساير اصناف هنري در حوزه معيشت دچار مشکل شده است و اميدوارم در اين راستا مديران دولتي هرچه زودتر به فکر حل معضلات باشند.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/36064
0 نظر
دسته بندی