× تماس با ما
0 0 نظرات 376 بازدید
تاریخ انتشار 20 - 1399/01/19

هشدار معتمدی درباره ویروس کشنده‌تر از کرونا

هشدار معتمدی درباره ویروس کشنده‌تر از کرونا

برترين ها/

محمد معتمدي ويروس «گرسنگي» را ويروسي خطرناک‌تر و کشنده‌تر از «کرونا» در جهان امروز توصيف کرد که هيچ‌گاه براي مبارزه با آن حالت فوق‌العاده‌اي اعلام نشده است!

محمد معتمدي خواننده موسيقي ايراني با انتشار متني در صفحه شخصي‌اش از کم‌توجهي مردم دنيا به گرسنگي بسياري از کودکان در جهان انتقاد کرد و از سازمان‌هاي جهاني مرتبط خواست تا نسبت به رفع اين گرفتاري اقدام کنند. 

 

در متن منتشر شده از سوي محمد معتمدي آمده است:
«عدالت اجتماعي چيست؟ آيا رشد اقتصادي با عدالت اجتماعي ارتباطي دارد؟ کشور هند پنجمين اقتصاد بزرگ دنياست، ولي اکثر مردم آن دچار فقر مفرط هستند. و يا کشور آمريکا که بزرگ‌ترين و ثروتمندترين اقتصاد جهان است سي و هشت ميليون فقير دارد.

معمولاً اقشار فرودست جامعه به دولتمرداني اميد دارند که شاخص رشد اقتصادي را ارتقا ببخشند به اميد آنکه در وضع معيشت آنان بهبودي حاصل شود. در حالي که به نظر مي‌رسد گمشده اين قشر محروم بيش از آن که رشد اقتصادي باشد عدالت است. هرچند رشد اقتصادي در شرايطي مي‌تواند زمينه‌ساز عدالت اجتماعي شود ولي غالباً به‌واسطه مناسبات حاکم بر اقتصاد، اين ثروتمندان هستند که با رشد اقتصادي مرفه‌تر مي‌شوند.

به آمار دقت کنيد:

روزانه پانزده هزار کودک در جهان بر اثر فقر و گرسنگي مي‌ميرند. بر اساس آمار رسمي يونيسف فقط در سال 2016 پنج ميليون و ششصد هزار کودک بر اثر گرسنگي و سو تغذيه مرده‌اند. سال‌هاست که در هر روز بيست و پنج هزار نفر از بزرگ و کوچک، در جهان بر اثر فقر و گرسنگي و سوتغذيه مي‌ميرند در حالي که مجموع تلفات کرونا تا امروز در جهان جمعاً چهل و چهار هزار نفر بوده است.

ببخشيد اگر ناراحتتان کردم ولي بد نيست دنياي پيرامون خود را بهتر بشناسيم. هرچند تصميم داشتم به دليل احساس عدم امنيت براي ابراز عقيده در فضاي اينستاگرام کمتر مطالب اجتماعي از اين دست به اشتراک بگذارم ولي امروز به دليل سنگيني اندوه، توبه شکستم.

درست است. هر روز پانزده هزار کودک در جهان از ويروسي به نام «گرسنگي» مي‌ميرند. درمان اين ويروس هم هزاران سال است که کشف شده. غذا….! ولي اين ويروس هرگز ريشه کن نشد. هيچکس هم در جهان برايش وضعيت فوق‌العاده اعلام نکرد. تنها تفاوت اين ويروس با کرونا اين است که ثروتمندان عالم هم به آن دچار شده‌اند و شايد به همين دليل در جهان، وضعيت فوق‌العاده اعلام شد.

بلاي کرونا مي‌تواند کيفري باشد بر اين گناه بشر که سال‌هاست در برابر اين ظلم و بي‌عدالتي سکوت کرده است.

نود و نه درصد ثروت جهان در اختيار تنها يک درصد از مردم جهان است و يک درصد باقيمانده متعلق به نود و نه درصد ديگر جهانيان. دنياي زيباييست. نه؟!»

 

 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/35999
0 نظر
دسته بندی