× تماس با ما
0 0 نظرات 507 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1399/01/17

سلبریتی‌هایی که طرفدارانشان از آن‌ها به دلایل مضحکی شکایت کردند

سلبریتی‌هایی که طرفدارانشان از آن‌ها به دلایل مضحکی شکایت کردند

 

 
ستاره‌ها در سراسر دنيا ميليون‌ها طرفدار دارند. همه ما يک ستاره محبوب داريم، کسي که از او خوشمان مي‌آيد با آنکه هرگز او را نديده ايم. ما فيلم‌هاي آن‌ها را تماشا مي‌کنيم و به آهنگ هايشان گوش مي‌دهيم و شايد بعضي از ما ساعت‌ها درباره آن‌ها حرف بزنيم. حتي بعضي از مردم وبلاگ‌هايي را به اين ستاره‌ها اختصاص داده اند، برخي کتاب‌هايي نوشته اند و مي‌بينيم که سلبريتي‌ها دائماً سوژه اخبار هستند. ولي چه اتفاقي مي‌افتد وقتي ستاره مورد علاقه شما، موجب دلسردي و نااميدي تان مي‌شود؟ يا شايد بدتر، ناراحت تان مي‌کند؟
اکثر ما نااميدي مان را بروز نمي‌دهيم يا فقط به ابراز ناراحتي مان در توئيتر بسنده مي‌کنيم و به زندگي مان ادامه مي‌دهيم. ولي بعضي از مردم احساس مي‌کنند که ستاره‌ها بايد بهاي اشتباهات شان را بپردازند و از نظام دادگاهي براي اين کار استفاده مي‌کنند، چه اين ستاره خاص واقعاً متخلف باشد چه نباشد.

 

در زير، به ده سلبريتي اشاره کرده ايم که از سوي طرفدارانشان مورد پيگرد قانوني قرار گرفته اند، چه به حق چه به ناحق!

 

 
10. اسکريلکس
کنسرت‌ها گاهي مي‌توانند محل‌هاي خطرناکي باشند. به دلايل مختلف از جمعيت زياد گرفته تا نور کم و سر و صداي زياد، راه‌هاي زيادي براي مجروح شدن در کنسرت‌ها وجود دارد. اين موضوع در سال 2014 در مورد يک طرفدار در کنسرت دي جي اسکريلکس، هنرمند داب استپ، اتفاق افتاد.

جنيفر فريسل نام طرفداري است که در کنسرت اسکريلکس شرکت کرد و درست همان لحظه‌اي که اين دي جي از روي ميزي در روي استيج پريد، به گفته حاضرين درست روي اين خانم پريده و باعث شد وي سکته کند. با آنکه وکيل اسکريلکس ادعا کرد که ويدئوي اين حادثه مشخصاً نشان داده که هيچ تماسي بين اسکريلکس و فريسل نبوده، هيئت منصفه نظر ديگري داشت و رأي به جريمه 4.5 ميليون دلاري داد که بين اسکريلکس، شرکت تور، و مکان پرداخت تقسيم شد. البته اسکريلکس بسيار خونسرد جواب داده و گفته بود که اولويت اولش، اين است که طرفدارانش خوش بگذرانند و اتفاقي برايشان نيفتد.

 

 
9. کريد
کريد يکي از گروه‌هاي راک محبوب و مشهور است که آهنگ هايشان در فيلم‌هاي سينمايي شنيده مي‌شود و دائماً راديو آن‌ها را پخش مي‌کند و همه ما در دهه دوم عمرمان حداقل يکي از آهنگ هايشان را در پلي ليست خود داشته ايم. تقريباً همه انتظار دارند که چنين گروه موسيقي موفقي، شوي حيرت انگيزي داشته باشد. طرفداران هم بر همين باور بودند و به همين دليل است که يکي از کنسرت‌هاي سال 2003 آن‌ها آنقدر شوک بر انگيز بود که ظاهراً نياز به واکنشي در قالب دادخواهي سنجي (دعوى حقوقى و دادخواهى که نتيجه‌ى آن متوجه دسته‌ى بخصوصى از مردم مى‌شود) شده بود.

در سال 2003، طرفداران کريد شوکه شده و تا حدودي ترسيدند وقتي اسکات استاپ (ليدر گروه) که تعادل نداشته و ظاهراً از خود بيخود بوده، روي صحنه سکندري خورد. مي‌گويند وي در خواندن هم مشکل داشت تا جايي که حتي روي صحنه غش کرد و کنسرت متوقف شد. 15 هزار نفري که براي تماشاي کنسرت آمده بودند خشمگين شدند تا جائي که به نيابت از همه کساني که شرکت کرده بودند، يک دعوي آغاز شد و تقاضاي استرداد هزينه بليط‌ها و عذرخواهي از تمام کساني که حاضر بودند و نيز استرداد هزينه پارکينگ و ... کردند که در کل مبلغي حدود 2 ميليون دلار بود.

ولي قاضي دعوي را رد کرده و گفته بود که وي منتقد راک نيست و اگر يک رويه قضايي براي قضاوت هنر خوب (يا شو) از هنر بد فقط بخاطر دعوي و دادخواهي انجام شود، اصلاً براي هنر خوب تمام نخواهد شد.

 

 

8. ليل وين
حتي اگر به موسيقي رپ علاقه نداشته باشيد، احتمالاً ليل وين را مي‌شناسيد. وي از سال 2009 تا 2014 موفقيت عظيمي در دنياي رپ به دست آورد. بچه‌ها عاشقش شده بودند، والدين او را تحمل مي‌کردند و طرفداران ديوانه اش بودند. ترانه‌هاي بي پروا و قافيه‌هاي خنده دار آهنگ هايش، باعث شد خيلي زود او در صدر چارت‌هاي موسيقي قرار بگيرد.

ولي در ماه مه 2012 يکي از طرفداران چندان هم از ليل وين راضي نبود. الفرد مارينو ادعا کرد که پس از بحث با اين رپر معروف، يکي از خدمه او، با يک اسکيت برد به سرش ضربه زده است. مارينو وقتي ليل وين را در خارج از مغازه‌اي در لس آنجلس ديد، موبايلش را درآورد تا از او عکس بگيرد. وقتي بار‌ها به او گفته شد که موبايلش را کنار بگذارد (با شنيدن چند دشنام) مارينو ادعا مي‌کند که باديگارد وين يک اسکيت برد را پشت سر او زده و شکسته است. مارينو بيهوش شده و چنان سرگيجه‌اي مي‌گيرد که مجبور مي‌شود از محل کارش مرخصي استعلاجي بگيرد.

وي پس از اين ماجرا به شدت از ليل وين متنفر مي‌شود و اين طرفدار سابق به علت اين حادثه دردناک و ناراحت کننده، از ليل وين شکايت مي‌کند.

 

 
7. جاستين بيبر
مدت‌ها پيش همه فکر مي‌کردند که بي آزارترين سلبريتي روي زمين، جاستين بيبر است. اين خواننده کانادايي به خاطر آهنگ‌هاي عاشقانه پاپ، چشمان درشت، چهره معصوم و جذابيت غيرقابل انکارش، مشهور شد.

در يک کنسرت در اورگون در سال 2010، بيبر شويي روي صحنه اجرا کرد که شامل سوار شدن به يک قايق گندولاي فلزي قلبي شکل بزرگ مي‌شد و اين قايق به سمت جمعيت هل داده مي‌شد و بيبر از روي قايق به دريايي از طرفداران دست تکان مي‌داد. استيسي بت يکي از طرفداران حاضر در محل بود. استيسي مادر پنج فرزند بود که با دخترش براي ديدن کنسرت بيبر آمده بود.

به گفته بتس، بيبر جمعيت را با دست تکان دادنش به چنان جنوني کشيده بود که جيغ هايشان به سطحي خطرناک رسيده، از سطح فلزي قايق پژواک يافته و موج صوتي حاصل از آن به شنوايي او، آسيب دائمي رساند. وي ادعا مي‌کند که از آن موقع وز وز گوش گرفته که موجب وز وز دائمي و ناتوان کننده‌اي در گوش هايش شده است. بتس همچنين ادعاي از دست دادن شنوايي و کاهش کيفيت زندگي مي‌کند. بتس براي درد و رنجش، درخواست 9 ميليون دلار خسارت کرده است! البته اين شکايت در نهايت در دادگاه رد شد.

 

6. مايلي سايرس
بسياري از ما از کاراکتر دوست داشتني هانا مونتانا با بازي مايلي سايرس، ستاره موسيقي کانتري پاپ، که از شبکه ديزني پخش مي‌شد، خاطراتي داريم. مايلي دختر خواننده معروف کانتري، بيلي ري سايرس است که در سن کودکي وارد دنياي سرگرمي شد و از آن موقع تاکنون همچنان به حضورش در اين صنعت ادامه مي‌دهد. ولي اين خاطرات شيرين کمکي به دور نگه داشتن او از دردسر با رسانه و طرفدارانش نکرد.

در سال 2009، تصويري از مايلي در اينترنت پخش شد در حاليکه داشت چشم هايش را شبيه چشم‌هاي چيني‌ها مي‌کرد. اين عکس مايلي را در کنار گروهي از دوستانش نشان مي‌داد که داشتند چشم هايشان را مي‌کشيدند تا شبيه چيني‌ها شوند و تنها کسي که در اين عکس اين ادا را در نمي‌آورد، يکي از دوستان آسيايي اش بود که ظاهراً اين اداي آن‌ها براي تمسخر او بوده است.

اين تصوير آنقدر اهانت آميز تلقي شد که موجب شروع يک شکايت و دعوي شد. خانمي از منطقه لس آنجلس به نام لوسي جي. کيم ادعا کرد که شخصاً از انتشار اين عکس تبعيض آميز آسيب ديده و از اين ستاره نوجوان شبکه ديزني شکايت کرده و طلب خسارت 4 ميليارد دلاري کرد! البته نه فقط براي خودش، بلکه به نيابت از بيش از 1 ميليون ساکن آسيايي منطقه لس آنجلس!

براي آنکه ميزان اين خسارت 4 ميليارد دلاري را درک کنيد، بايد بگوييم که در حال حاضر دارايي خالص مايلي سايرس، 160 ميليون دلار است که حدود 4 درصد از خسارت طلب شده توسط اين خانم است.

 

5. آشر
چه طرفدار موسيقي آشر باشيد چه نباشيد، احتمالاً نامش را شنيده ايد. از دوستي اش با جاستين بيبر بگيريد تا ماجراي تقليد از او در سريال "مرد خانواده"، آشر خيلي وقت است که معروف شده و به عنوان يک موزيسين مستعد و منيجر هنرمندان تازه وارد، شناخته مي‌شود. ولي بايد گفت که يکي ديگر از دلايل شهرتش، شکايتي است که در سال 2017 توسط سه نفر عليه او مطرح شد و ادعا شد که او به آن‌ها بيماري تبخال منتقل کرده است.

با آنکه آشر اين ادعا را رد کرد، ولي در سال 2012 نيز شکايت مشابهي از او به دادگاه شد و طلب خسارت 1.2 ميليون دلاري شد. دو نفر قبلي هم که از او شکايت کرده بودند، خسارت‌هايي دريافت کردند که مبلغ آن مشخص نيست و آشر را مجبور کردند که هزينه‌هاي دادگاه را بپردازد.

 

4. جسيکا سيمپسون
يک سوال از شما داريم: آيا پاپاراتزي‌ها را مي‌توان طرفدار محسوب کرد؟ آن‌ها وسواسي شبيه به طرفداران دارند و مانند طرفداران عاشق عکس گرفتن هستند. پس مي‌توانيم به آن‌ها طرفدار بگوييم، يکي از آن‌ها در سال 2018 از جسيکا سيمپسون شکايت کرد. وي در بيرون هتل سيمپسون در کمين بود تا اينکه سيمپسون از هتل خارج شد و او چند عکس گرفته و فرار کرد. چند ساعت بعد اين عکس در يک وبسايت منتشر شد، که سيمپسون آن را کپي کرده و در اينستاگرامش پست کرد. شايد فکر کنيد، چون اين عکس از خود سيمپسون بوده، حق داشته اين کار را بکند، چون هر چه باشد، اين تصوير خودش است!

به گفته اين پاپاراتزي و شرکتي که او را استخدام کرده بود، چون اين عکس توسط کارمند آن‌ها انداخت شده بود، آن‌ها مالک عکس محسوب شده و در واقع سيمپسون با پست کردن آن در اينستاگرامش، عکس را از آن‌ها دزديده بود! اين شرکت از سيمپسون شکايت کرد و تقاضاي جبران خسارت 20 هزار دلاري کرد.

 

3. اسنوپ داگ
تصور کنيد که به کنسرت خواننده محبوب تان رفته ايد و مي‌خواهيد به او نزديک‌تر شويد، پس روي استيج مي‌رويد تا او را بغل کنيد. از کناره‌هاي استيج باديگاردها، گويي منتظر شما بوده اند، به طرف شما حمله کرده و شما را به زمين مي‌زنند و مجروح تان مي‌کنند.

اين داستان درست همان چيزي بود که براي ريچارد مونرو جونيور، يکي از طرفداران اسنوپ داگ، اتفاق افتاد و باديگارد‌ها با وارد شدن وي به روي صحنه و بغل کردن اسنوپ داگ در وسط کنسرت، به سمت او دويده و او را با خشونت به زمين زده اند. مونرو در اين ماجرا بيهوش شده و به خارج از صحنه کشانده مي‌شود. پس از آن در پشت صحنه به هوش مي‌آيد، در حاليکه صورتش ورم و خونريزي کرده است.

مونرو از اسنوپ داگ شکايت کرده و درخواست 22 ميليون خسارت مي‌کند، ولي هيئت منصفه تنها 500 هزار دلار به او مي‌دهد، چون اسنوپ در اين ماجرا دستي نداشته است. مونرو پس از چند روز گشتن با اسنوپ در طول مذاکراتش براي رسيدن به توافق، در نهايت گفت که خيلي با اسنوپ صميمي شده و حتي گفته بود که با ديدن وي در جلسه دادگاه، با وجود همه اين شرايط، بسيار خوشحال شده بود.

 

2. بون جووي
همانطور که همه ما مي‌دانيم، بون جووي خواننده بسيار موفقي است. اين ستاره دهه هشتاد که همچنان شاهد موفقيت و شهرت زيادي است، و کنسرت‌ها و تور‌هاي زيادي برگزار مي‌کند و آهنگ‌هاي جديد منتشر مي‌کند! پس چرا بايد آهنگي بدزدد؟ در سال 2007، پس از انتشار آهنگ I Love This Town از بون جووي، فردي به نام ساموئل بارتلي استيل، از بون جووي به جرم دزدي شکايت کرد و طلب خسارت 4 ميليارد دلاري نمود. وي ادعا کرد که بون جووي آهنگ استيل که يادبودي از موسيقي کانتري راک به نام Man I Really Love This Team بود را دزديده و به شرکت تهيه کننده اش داده و ادعا کرده بوده که آهنگ مال خودش است.

استيل حتي يک کارشناس موسيقي را به دادگاه آورد تا شهادت دهد که اين دو آهنگ يکي هستند. ولي اين کارشناس شهادت داد که اين دو آهنگ در واقع اصلاً به هم شبيه نيستند و فقط دو کلمه مشابه در عنوان شان وجود دارد. اين شکايت از سوي دادگاه رد شد، ولي اين مانع از ادامه شکايت استيل نشد. وي تقاضاي فرجام کرد تا بار ديگر شانسش را در دادگاه عليه اين خواننده معروف امتحان کند.

 

1. تيلور سوئيفت
در سال 2015، يکي از طرفدارانش با کشاندن او به دادگاه، سعي در جلب توجه او کرده بود. راسل گرير که مدت‌ها طرفدار سوئيفت بود، طي دو سال، آهنگي به نام I Get You, Taylor Swift نوشت و آن را براي منيجر‌هاي سوئيفت فرستاد تا آهنگ را براي سوئيفت بفرستند. آن‌ها اجازه نداشتند اين آهنگ را به خاطر مسائل کپي رايت به او برسانند و فقط به ارسال نامه رد درخواست مودبانه‌اي بسنده کردند.

گرير که قصد عقب نشيني نداشت، شروع به ارسال مستقيم ايميل و هديه‌هايي به اعضاي خانواده سوئيفت کرد و به آن‌ها التماس کرد که آهنگش را به تيلور برسانند. وقتي اين هم نتيجه نداد، وي تاکتيک جديدي امتحان کرد: وي از سوئيفت شکايت کرد و به خاطر غفلت از وظيفه و صدمه عاطفي، تقاضاي 7000 دلار خسارت کرد. اين کار ابتدا اقدامي براي جلب توجه سوئيفت تلقي شد، ولي وقتي شکايت گرير رد شد، و او از طريق اظهاريه‌هاي خانواده سوئيفت فهميد که کارش آزاردهنده و مزاحمت آميز بوده، اين بار رسماً با تيلور دشمن شده و براي بار دوم از او شکايت کرد و تقاضاي 50 ميليون دلار خسارت نمود و بدين ترتيب سوئيفت را مجبور به آشنايي با او کرد.

 

 

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/35918
0 نظر
دسته بندی