× تماس با ما
0 0 نظرات 189 بازدید
تاریخ انتشار 16 - 1399/01/05

خسارت کرونا به صنعت موسیقی انگلیس

خسارت کرونا به صنعت موسیقی انگلیس

 

ايرنا/ اتحاديه موسيقيدانان انگليس با توجه به شيوع ويروس کرونا در اين کشور از کاهش سيزده ميليون و 900 هزار پوندي درآمد اعضاي خود به اين دليل خبر داده و خواستار کمک‌هاي دولتي به اين هنرمندان شده است.

 

به گزارش روزنامه انگليسي گاردين اين اتحاديه که 32 هزار نفر عضو دارد و مهم ترين اتحاديه صنعت موسيقي در انگليس است؛ با پرسش از اعضاي خود در مورد تاثير شيوع ويروس کرونا و تعطيلي رويدادهاي موسيقايي به اين نتيجه رسيده، زيرا در اين سنجش 90 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته اند درآمد آنها تحت تاثير اين امر کاهش يافته است.

 

هوراس تروبريج  Horace Trubridge رئيس اين اتحاديه اعلام کرد: يک صندوق اعانه جديدتاسيس به موسيقيداناني که به اين دليل فعلا بيکار شده اند 200 پوند کمک خواهد کرد؛ اما اميدواريم دولت به نوعي کمک هاي بيشتري را در اختيار صندوق براي حمايت از هنرمندان موسيقي قرار دهد.

 

درآمد اهالي موسيقي در انگليس به دليل لغو تمام کنسرت ها، تورها و جشنواره‌هاي موسيقي و ديگر رويدادهاي هنري همچنين تعطيلي کلاس هاي عمومي و خصوصي به شدت کاهش يافته است.

 

افزون بر اين، فدراسيون اتحاديه هاي سرگرمي انگليس نيز که شامل اتحاديه موسيقيدانان، اتحاديه ملي روزنامه نگاران و نويسندگان و اتحاديه هاي مرتبط ديگر است از دولت اين کشور خواست منبع درآمدي براي کساني که به صورت آزاد در اين مشاغل فعال هستند و به شدت تحت تاثير قرار گرفته اند، در دوران تعطيلي هاي ناشي از ويروس کرونا تعيين کنند.

 

با وجود تعطيلي کنسرت هاي موسيقي، موسيقيدانان نامي بسياري در قالب طرح سازمان بهداشت جهاني به نام «همه باهم در خانه» به صورت آنلاين کنسرت هاي خود را برگزار کرده اند. شماري از موسيقيدانان مطرح در سطح جهاني نيز کمک هاي مالي را به صندوق هاي قرض الحسنه براي دستگيري از موسيقيدانان کمتر شناخته شده اهدا کرده اند.

 

بر اساس اطلاعات دولت انگليس تا يکشنبه، سوم فروردين 1399 و 22 مارس 2020، 5 هزار و 683 نفر بيمار مبتلا به ويروس کرونا در انگليس شناخته شده اند که از اين تعداد 281 نفر درگذشته اند. 

 

ويروس کرونا يا کوويد -19 از اوايل دي گذشته در شهر ووهان استان هوبي چين پديدار و با گسترش به اکثر کشورها به بحران جهاني تبديل شد و اکنون بيش از 150 کشور در جهان بيماراني مبتلا به اين بيماري دارند که هنوز درمان قطعي براي آن پيدا نشده است. 

 

بر اساس آخرين اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، تا روز يکشنبه سوم فروردين در ايران 21 هزار و 638 نفر در کشور به طور قطعي به ويروس کرونا مبتلا شده، يکهزار و 685 نفر به علت ابتلا به اين ويروس فوت کرده و هفت هزار و 913 نفر نيز بهبود يافته‌اند.

 

 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/35504
0 نظر
دسته بندی