× تماس با ما
1 0 نظرات 337 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1399/01/05

اهالی موسیقی برای «بهار ۹۹» چه خواندند؟/ قدردانی از مدافعان سلامت

اهالی موسیقی برای «بهار ۹۹» چه خواندند؟/ قدردانی از مدافعان سلامت

 

به گزارش مهر، انتشار تک‌آهنگ در فضاي مجازي، در ماه‌هاي گذشته و با فراموشي تدريجي سنت «توليد آلبوم» در کشور که به دنبال ساختار جهاني توليد، بازاريابي و فروش محصولات موسيقايي شکل گرفته، رفته‌رفته تبديل به يک جريان مهم و درجه اول در عرصه و پخش محصولات موسيقايي شده و شرايطي را ايجاد کرده که توليدکنندگان و ناشران اين حوزه مهم هنري آزمون و خطاي بيشتري براي نحوه مخاطب يابي يا تغيير نگرش کاري خود به لحاظ تکنيکي اعمال مي‌کنند.

 

در همين راستا در روزهاي منتهي به تحويل سال جديد و روزهاي گذشته از تعطيلات نوروزي، برخي خوانندگان صاحب‌نام موسيقي ايران با انتشار تک‌آهنگ‌هايي تلاش کرده‌اند حضوري فعال در عرصه ارائه محصولات هنري با مضامين روز داشته باشند.

 

يکي ديگر از ويژگي‌هاي محصولاتي که طي روزهاي اخير توسط خوانندگان در دسترس مخاطبان قرار گرفته، محتواي متفاوتي است که اين هنرمندان در ترانه‌ها و موسيقي‌هاي خود به کار گرفته اند که برخي از آنها با حال و بهاري، برخي با حال و هواي روزهاي کرونايي و برخي هم در قالب ترکيبي از اين شرايط آثارشان را به مخاطب ارائه داده اند.

 

آنچه مي‌خوانيد برگزيده‌اي از آثار و قطعه‌هايي است که طي روزهاي گذشته با مجوز دفتر موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در دسترس مخاطبان (به ترتيب حروف الفبا) قرار گرفته است.

 

اشکان کمانگري و حسين بهروزي‌نيا «اي دوست» را براي عيد خواندند
قطعه «اي دوست» عنوان تازه‌ترين اثر اشکان کمانگري خواننده موسيقي ايراني است که در قالب يک عيدانه در حال و هواي موسيقي اصيل ايراني به آهنگسازي حسين بهروزي‌نيا آهنگساز و نوازنده شناخته شده عود در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

 

«باران بهاري» به خوانندگي سالار عقيلي و نوازندگي همسرش شنيدني شد


سالار عقيلي خواننده موسيقي ايراني نيز طي روزهاي گذشته قطعه «باران بهاري» را با همراهي همسر نوازنده‌اش حرير شريعت‌زاده را منتشر و اظهار اميدواري کرده است: «سال نو را به مردم عزيزمان تبريک عرض مي‌کنيم. اميدواريم سالي پربار و توام با سلامتي و آرامش نصيب همه‌مان شود.»

 

طعم شيرين و شورانگيز موسيقي ايراني با «بهار» رضا قاسمي و پويا سرايي


رضا قاسمي آهنگساز و پويا سرايي نوازنده موسيقي ايراني که طي ماه‌هاي گذشته فعاليت‌هاي متعددي را در عرصه‌هاي بين المللي انجام داده در روزهاي منتهي به آغاز فصل بهار و عيد نوروز چند قطعه موسيقايي را متناسب با حال و هواي اين روزها منتش کرده‌اند.

«بهار» عنوان قطعه‌اي به آهنگسازي رضا قاسمي و تنظيم پويا سرايي است که در ژانر موسيقي بي کلام ايراني توليد شده است.

 

«بهار باروني» حسين حقيقي و اداي احترام به امام هفتم شيعيان در آستانه سال نو


مرکز موسيقي انقلاب اسلامي «مأوا» از مجموعه‌هاي سازمان هنري رسانه‌اي اوج همزمان در آستانه تحويل سال نو و همزماني آن با سالروز شهادت حضرت امام موسي کاظم (ع) نماهنگ «بهار باروني» را منتشر کرد. 

اين قطعه که از حال و هوايي در رثاي شهادت امام هفتم شيعيان برخوردار است. سيد جواد پرئي ترانه سرا، رضا تاجبخش نوازنده پيانو، احسان جوادي ميکس و مستر، طاها چوگان باز تهيه کننده و حسين حقيقي به عنوان آهنگساز و خواننده گروه اجرايي را تشکيل مي‌دهند. 

 

ماني رهنما و انتشار «چشماتو ببند» با ترانه‌اي از بابک صحرايي


در اين قطعه بابک صحرايي ترانه‌سرا، ماني رهنما اهنگساز و خواننده، فرزين قره گوزلو تنظيم کننده، ميلاد فرهودي ميکس و مستر، بهرنگ نامداري طراح و عليرضا لاجورد به عنوان عکاس حضور دارند. 

مازيار فلاحي  و انتشار عاشقانه‌اي به نام «چهار صبح» در آستانه بهار
در اين قطعه که مانند اغلب آثار اين خواننده از حال و هواي عاشقانه برخوردار بوده مازيار فلاحي ترانه سرا، آهنگساز ، تنظيم کننده و خواننده ، امير جمالفرد ميکس و مستر، هيربد حسيني عکاس و طراح گروه اجرايي را تشکيل مي‌دهند. 

سينا سرلک و اجراي يک قطعه به آهنگسازي برادر خواننده فقيد پاپ
قطعه «دلشوره» که در ادامه توليد آثار سينا سرلک در حوزه موسيقي پاپ محسوب مي‌شود، مصطفي پاشايي برادر مرحوم مرتضي پاشايي خواننده موسيقي پاپ به عنوان آهنگساز حضور دارد. اين در حالي است که اشکان حيدري ترانه سرا، مهدي حسني تنظيم کننده و سعيد هامون ميکس و مستر گروه اجرايي را تشکيل مي‌دهند.

 

خواننده برگزيده عصر جديد «سرخي سيب» را توليد کرد


پارسا خائف خواننده نوجواني که طي ماه‌هاي گذشته پس از برگزيده شدن در جمع برترين‌هاي فصل اول برنامه تلويزيوني «عصر جديد» به شهرت رسيد، قطعه «سرخي سيب» را با همراهي تعدادي از نوازندگان برگزيده جشنواره موسيقي جوان منتشر کرد.

در اين قطعه مسعود تديني آهنگساز و تنظيم کننده، نويد اسماعيل زاده ترانه سرا، عباس اختري تهيه کننده، محمد عبداللهي مدير توليد، بهزاد گلشني نوازنده کمانچه، ياور زندآبادي نوازنده آکاردئون، آراز وجودي نوازنده عود، پارسا باجلاوند نوازنده تمبک، هادي ارجمندي نوازنده دف و دهل، مسعود تديني نوازنده سه تار، علي پور چرم، بهنام جهانگيري و حسين اکبريان نوازندگان ويولن گروه اجرايي را تشکيل مي‌دهند.

 

«شرح الف» يک قطعه شادانه از محسن چاوشي با طعم مسابقه دابسمش


محسن چاوشي خواننده موسيقي پاپ هم با همکاري اداره کل فرهنگي شهرداري تهران قطعه «شرح الف» را منتشر کرد. در اين قطعه محسن چاوشي به عنوان ترانه سرا، آهنگساز و خواننده و پرستو ياري به عنوان هم خوان حضور دارند.

فتاحي مدير کل فرهنگي شهرداري تهران پيش از اين با تاکيد بر اينکه در فضاي مسئوليت‌هاي اجتماعي همکاري‌هاي خوبي آغاز شده است از همکاري موسيقيدان محبوب محسن چاووشي با اين اداره خبر داده و گفته بود: يک قطعه موسيقي با فضاي شاد با محتواي در خانه بمانيم در که پيش نمايش آن در تلويزيون است، توليد خواهد شد. پيرامون اين قطعه از هموطنان خواسته شده به صورت دابمسش اجرا داشته و جوايزي دريافت کنند.

 

دوقلوهاي موسيقي ايراني «صبح نوروز» را از اصفهان به مردم ايران تقديم کردند
علي سعيدي و محمد سعيدي برادران دو قلوي اصفهاني که سال‌هاي متعددي است در عرصه خوانندگي موسيقي ايراني فعاليت مي‌کنند، همزمان با آغاز بهار 99 قطعه «صبح نوروزي» را منتشر کردند.

در اين قطعه علي شفيعي شاعر و آهنگساز، ميلاد بيضا تنظيم کننده، مجيد صالح زاده ميکس و مستر ديگر عوامل اجرايي را تشکيل مي‌دهند.

 

قطعه «طبيب» در رسانه ملي به مدافعان سلامت پيشکش شد


يکي ديگر از تک آهنگ‌هايي که در اين ايام در دسترس مخاطبان قرار گفت، انتشار قطعه «طبيب» براي تيتراژ برنامه تلويزيوني طبيب که به پاس قدرداني از پرستاران و پزشکان بيمارستان‌ها در اين ايام منتشر شده است.

در توضيح اين قطعه آمده است:« قطعه طبيب، به پاس ديگردوستي و از خودگذشتگي همه پزشکان و پرستاران و جامعه درماني کشور تقديم مي‌شود به آنان که روزهاي دشوار ابتداي سال و همه عمر را عاشقانه در صف سلامت عشق مي‌ورزند. پيشکش به پزشکان و پرستاران عزيز که قدردان زحمات شما هستيم»

در اين قطعه محسن جليل و مهدي آقايي آهنگسازان، صادق شيخ زاده خواننده، عليرضا يارقلي مشاور طرح، عليرضا مصدقي نوازنده تار، امين رحيمي نوازنده ني و فلوت برزيلي، سياوش عبدي نوازنده دف و تمبک، گروه اجرايي را تشکيل مي‌دهند.

 

«گلهاي شمعداني» علي زند وکيلي و همراهي يک استاد موسيقي نواحي


در اين قطعه که در حال و هوايي متناسب با شرايط اين روزهاي مردم در درگيري با بيماري «کرونا» آماده شده محمد صالح علا ترانه سرا، عليرضا افکاري آهنگساز، خالوقنبر راستگو از هنرمندان پيشکسوت موسيقي جنوب کشور به عنوان نوازنده ني جفتي و هم خوان، هادي آرمين نوازنده عود، وحيد طاهر خاني ميکس و مستر، مرضيه اميري عکاس، سپهر کريمي طراح گروه اجرايي را تشکيل مي‌دهند. 

 

محمدرضا چراغعلي «ماهي‌ها عاشق مي‌شوند» را براي يک برنامه تلويزيوني خواند


محمدرضا چراغعلي آهنگساز و خواننده با سابقه کشورمان که طي سال‌هاي اخير فعاليت‌هاي متعددي را با خوانندگان و آهنگسازان صاحب نام کشورمان انجام داده همزمان با پخش برنامه تلويزيوني «يک گام تا ...» قطعه «ماهي‌ها عاشق مي‌شوند» برگرفته از نام فيلمي به همين نام با کارگرداني علي رفيعي را منتشر کرد.

 

در اين قطعه سجاد عزيزي آرام ترانه سرا، محمدرضا چراغعلي آهنگساز و خواننده و شرکت «طنين ترانه باربد» به عنوان ناشر، گروه اجرايي را تشکيل مي‌دهند. 

 

حجت اشرف‌زاده «مهربان مني» را براي برنامه «اتفاق» شبکه سه آماده کرد


يکي از قطعاتي که به عنوان موسيقي تيتراژ تحويل سال نو رسانه ملي مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، مربوط به تک آهنگ «مهربان مني» به خوانندگي حجت اشرف زاده براي برنامه «اتفاق» با اجراي رضا رشيدپور از شبکه سه سيما بود.

 

در اين اثر که در ويژه برنامه تحويل سال نو اين برنامه به بينندگان عرضه شد، محمد مبارکي ترانه سرا، محمد محتشمي آهنگساز، کمال صداقت تنظيم کننده، وصام خصاف نوازنده ساکسيفون، فرشيد ادهمي نوازنده گيتار و گيتار باس، ايمان احمد زاده ميکس و مستر و حجت اشرف زاده به عنوان خواننده حضور داشتند. 

 

«هم آواز» گروه «دال» با صداي امين هدايتي شنيدني شد


گروه موسيقي «دال» به سرپرستي شايان شکرآبي که طي سال‌هاي اخير با در نظر گرفتن يک رويه مستقل و متکي بر ساخت موسيقي‌هاي کلام محور براي خود طرفداراني زيادي پيدا کرده در ادامه فعاليت‌هاي خود به تازگي قطعه «هم آواز» را منتشر کرد.

در اين قطعه غزل مهدوي ترانه سرا، شايان شکرآبي آهنگساز و گروه «دال» به عنوان تنظيم کننده حضور دارند. 

 

کامران رسول زاده بعد از مدت‌ها «هم بغض» را منتشر کرد 


در اين قطعه که در ادامه سبک آثاري است که وي براي خوانندگي انتخاب کرده کامران رسول زاده ترانه سرا، آهنگساز و خواننده، بهنام شهرکي تنظيم کننده، گروه «استانبول استرينگز» در قالب ارکستر زهي، مسعود همايوني به عنوان نوازنده الکتريک و شما زارعي به عنوان طراح حضور دارند.

 

رضا بهرام و اجراي دعاي تحويل سال با يادي از مدافعان سلامت


در اين قطعه تصويري که بدون استفاده از موسيقي به مخاطبان عرضه شده تصاويري از تلاش و کوشش شبانه روزي پرستاران و پزشکان کشورمان در مراکز درماني درگير بيماران کرونايي گنجانده شده که خواننده اثر تلاش کرده با استفاده از اين تصاوير قدردان تلاش اين عزيزان در ساعات مانده به تحويل سال 99 باشد.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/35502
0 نظر
دسته بندی