× تماس با ما
0 0 نظرات 595 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1399/01/04

نوای نو موسیقی پایتخت ۶ با خواننده‌ جدید

نوای نو موسیقی پایتخت ۶ با خواننده‌ جدید

 

سريال پايتخت 6 سالي است که در ايام نوروز، زبان و موسيقي مازندراني را به خانه‌هاي ايرانيان مي‌برد، موسيقي شاد و دلنشين که نشان دهنده سرزندگي مردمان اين خطه است.

 

سريال پايتخت 6 با موسيقي متفاوتي پخش شد، موسيقي که شايد به گوش‌ها آشنا نبود. سرپرست بخش موسيقي مازندراني سريال پايتخت 6 درباره موسيقي متفاوت اين مجموعه به ايرنا گفت: هدف ما در مجموعه پايتخت، ارائه کار جديد و دوري از کار تکراري است.

 

سيد جلال محمدي افزود: ساخت موسيقي پايتخت 6 از بهمن ماه به سرپرستي آريا عظيم‌نژاد شروع شد و به دليل اينکه به نظر مي‌رسد که آخرين سري از مجموعه پايتخت است مي‌خواستيم کاري نو ارائه کنيم.

 

وي درباره خواننده جديد در موسيقي پايتخت 6 اظهار کرد: زمان شکارچيان، خواننده جديدي است که در موسيقي پايتخت 6 به کار گرفتيم و صدايي زيبا و دلنشين دارد. محمدي با بيان اينکه زمان شکارچيان فرزند ارشد ارزمون شکارچيان و از بزرگان موسيقي مازندران است، تصريح کرد: موسيقي مازندران مديون خانواده شکارچيان و قوم گودارها است.

 

وي با اشاره به اينکه براي ارائه موسيقي متفاوت ضمن توجه به سازهاي مختلف بايد خواننده را تغيير مي‌داديم، ادامه داد: زمان شکارچيان به خوبي توانست خود را با نيازهاي موسيقي مجموعه پايتخت تطبيق دهد و آنچه که آهنگساز اين مجموعه درنظر داشت را به خوبي ارائه کند.

 

سرپرست بخش موسيقي مازندراني سريال پايتخت خاطرنشان کرد: مردم علاقه‌مند به صداي خوانندگان قديمي هستند در حالي که ما به دنبال ارائه کار نو بوديم، در پايتخت چهار و پنج دوتارنوازي‌هاي بسياري داشتم و حتي در پايتخت 6 از دوتارنوازي‌هاي خودم هم کم کردم تا کار متفاوت به گوش مردم رسانده شود.

 

وي با اشاره به استفاده از خواننده جديد در تيتراژ سريال پايتخت 6، گفت: پذيرفتن طرح جديد از سوي جامعه، زمان‌بر است و يکي از اهداف ما در پايتخت، معرفي صداها و نواهاي جديد به جامعه است.

 

محمدي وي با بيان اينکه در تهيه موسيقي پايتخت 6 از نيروهاي نوجوان و جوان استفاده برديم، اظهار کرد: ضمن احترام به پيشکسوتان موسيقي مازندران، بايد فضايي براي رشد جوانان و آينده موسيقيايي مازندران فراهم کنيم.

 

محمدي درباره شعر مجموعه پايتخت 6 گفت: شعر مجموعه متشکل از الفاظ فارسي و مازندراني است تا افراد بيشتري بتوانند مفهوم آن را متوجه شوند.

 

وي خاطرنشان کرد: آهنگسازي موسيقي پايتخت بر عهده آريا عظيم‌نژاد است و گروه موسيقي آواي تبري با اين مجموعه همکاري کرد.

 

محمدي يادآور شد: سبحان‌الله چوپاني نوازنده للـه‌وا، محمدرضا محمدي نوازنده کمانچه، سرنا، غرنه، ضرب محلي و للـه‌وا، آرين لطفي‌پور نوازنده دوتار، رضا يوسفيان نوازنده عود، کيان شمس نوازنده دف و دايره، پارسا محمدي نوازنده نقاره هستند و حميده محمدي به عنوان همخوان و نوازنده نقاره با ما همکاري کرد.

 

 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/35496
0 نظر
دسته بندی