× تماس با ما
1 0 نظرات 629 بازدید
تاریخ انتشار 19 - 1399/01/04

توضیح مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار درباره شعرخوانی پرواز همای

توضیح مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار درباره شعرخوانی پرواز همای

 

به گزارش مهر، امين نوروزي که چند ماهي است به عنوان مدير گروه ادب و هنر شبکه چهار سيما منصوب شده است در يادداشتي به حضور اخير پرواز هماي خواننده در يکي از برنامه‌هاي شبکه اشاره کرده است که با يک حاشيه همراه شد.

 

متن اين يادداشت را در زير مي خوانيد:
 
باسمه تعالي شأنه العزيز
 
بينندگان گرامي و مخاطبان عزيز شبکه چهار، آگاهند که برنامه فاخر شب هاي هنر از آغاز تاکنون با صدها ساعت پخش زنده برنامه در سالهاي 97 و 98 با حضور هنرمندان فرهيخته کشور توانسته محتواي شايسته مردم فرهنگ پرور و هنردوست ايران زمين و درخور اين شبکه با مخاطبان خاص را توليد کند. مجله‌اي با موضوعات موسيقي، تئاتر، سينما، کتاب، معماري و روايت که در تلويزيون کم سابقه و در برخي موارد بي سابقه بوده است.
 

 

در برنامه اخير اين مجموعه که به مناسبت فرارسيدن سال نو خورشيدي از هنرمند کشورمان آقاي پرواز هماي براي شب موسيقي با موضوع نوروز خواني دعوت شده بود، آثار متنوعي پخش شد و سخنان و نظرات جالبي مطرح شد چه اين که وي از خوانندگان هنرشناس و ايران دوست است و آثارش از نظر مضامين و شيوه اجرا در نوع خود بديع است. اثر «گمنام» وي که در رثاي شهداي گمنام غواص اجرا شده يکي از ماندگارترين کارها و نشانه اعتقاد و التزام او به آرمانهاي انقلابي ايران و شهداي عزيز اسلام است.

 

متاسفانه در دقايقي کوتاه از برنامه زنده، اين هنرمند به خواندن آوازي پرداخت که از نظر معنايي حس نااميدي را به مردم منتقل کرد و از نظر ادبي نيز قابل مناقشه بود و مي‌توان آن را به حساب سليقه خواننده يا اثرپذيري از شرايط بحراني کنوني گذاشت؛ حال آنکه امروز مردم به اميد، بيش از مرثيه نياز دارند و وظيفه اجتماعي هنرمند اقتضا مي کند نقدها را به گونه اي مطرح کند که نااميدي جاي اميد به آينده را نگيرد.

 

از اين رو بي آنکه چنين رخدادي توجيه يا انکار شود، از خطاي رفته در برنامه زنده عذرخواهي مي‌شود. اميد است به تعبير حضرت حافظ که فرمود:

«پير ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت /

آفرين بر نظر پاک خطاپوشش باد»

 

حسن ظن و خطاپوشي مخاطبان گرانمايه شامل حال شود و توفيق اصلاح نقدهاي دلسوزانه نصيب.

 

چنين باد. امين نوروزي. مدير گروه ادب و هنر شبکه چهار. بيست و هشت اسفند نود و هشت.

 

 

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/35494
0 نظر
دسته بندی