×
Notice: Undefined variable: menuPostList in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38
تماس با ما
5 0 نظرات 877 بازدید
تاریخ انتشار 20 روز پیش

خواننده لس‌آنجلسی پول‌ مردم را پس نمی‌دهد/ باز هم پای دلار در میان است

خواننده لس‌آنجلسی پول‌ مردم را پس نمی‌دهد/ باز هم پای دلار در میان است

 

يکي از خوانندگان معروف لس‌آنجلس‌نشين با لغو اجباري کنسرت‌هاي نوروزي‌اش در کشورهاي مختلف، حاضر نيست پول بليت‌ها را به خريداران پس بدهد. به گزارش تسنيم، در سال‌هاي گذشته شاهد برگزاري کنسرت‌هاي نوروزيِ خوانندگان لس‌آنجلسي در کشورهاي همسايه ايران بوديم. اين خوانندگان با برگزاري کنسرتهايشان در کشورهاي اطراف ايران، درآمدهاي بالايي کسب مي‌کردند.
 

امسال هم مانند سال‌هاي گذشته قرار بود کنسرت‌هاي خوانندگان مقيم خارج، در کشورهاي همسايه ايران برگزار شود. اما شيوع ويروس کرونا اين اتفاق را غيرممکن کرد.

 

يکي از خوانندگان معروفي که کنسرت‌هايش لغو شد، دو شب پيش با انتشار ويديويي در صفحه شخصي‌ا‌‌ش اعلام کرد که تمام کنسرت‌هايِ نوروزي‌اش به اجبار لغو شده‌اند. اين خواننده اما در صحبت‌هاي چند دقيقه‌‌اي‌اش، از مهمترين مسئله يعني چگونگيِ برگشتِ پولِ کساني که بليت کنسرت‌هاي نوروزي‌اش را خريده‌اند، هيچ سخني به ميان نياورد.

 

گويا او نمي‌خواهد پولِ بليت‌ها را به خريدارانش برگرداند. او قصد دارد با جايگزين کردنِ روزهاي جديدي براي کنسرت‌هايش، همان مخاطبان را مجبور به شرکت در کنسرتش در تاريخ‌هاي جديد کند. جالب اينکه اين خواننده هنوز تاريخ جديدي براي کنسرت‌هايش مشخص نکرده است. اما بي‌گمان چنين رويکرد و چنين اتفاقي نه حرفه‌اي و نه انساني است.

 

وقتي کنسرتي لغو مي‌شود چه بايد کرد؟ 
 
وقتي کنسرتي به هر دليلي لغو مي‌شود، معمولاً برگزارکنندگانِ آن کنسرت بلافاصله اقدام به بازپس دادن پولِ خريداران مي‌کنند. پس از بازپس دادنِ پول بليت‌ها، تاريخ جديدي براي آن کنسرت مشخص مي‌شود و دوباره از مردم مي‌خواهند که براي خريد بليت اقدام کنند.

گاهي هم ممکن است تاريخ جديدي براي کنسرت لغو شده اعلام کنند و به مخاطبان اطلاع دهند که در اين تاريخ جديد کنسرت برگزار خواهد شد و کساني که تمايل داشته باشند مي‌توانند در تاريخ جديد با همان بليتِ از پيش خريداري شده به کنسرت بيايند و کساني هم که امکان حضور در تاريخ جديد را ندارند، مي‌توانند تقاضاي بازپس‌گيريِ پولشان را بدهند. اين دو نوع برخورد در هنگام لغو شدن کنسرت‌ها، رويه‌هايي حرفه‌اي و منطقي‌اند.

 

سايت‌هاي داخلي فروش بليط هنگام لغو کنسرت‌ها چه کردند؟ 
 
اسفند 1398 بي‌شک يکي از تلخ‌ترين ماه‌ها براي موسيقي ايران بود. کنسرت‌هاي بسيار براي برگزاري در اين ماه برنامه‌ريزي شده بودند که همه آنها به دليل شيوع ويروس کرونا لغو شدند. جالب است بدانيد که برخورد سايت‌هاي بليت فروشي داخل کشور با کنسرت‌هاي لغو شده کاملاً متفاوت با برخوردِ اين خواننده لس‌آنجلسي است.
 

مدير بخش موسيقيِ يکي از سايت‌هاي فروش بليط کنسرت در گفت‌وگو با يکي از رسانه ها اعلام کرده است که تاکنون مبالغ 13 هزار بليت خريداري شده را به مخاطبان موسيقي عودت داده‌اند. مدير سايت ديگري هم گفته است که پول‌هاي 110 هزار بليت خريداري شده را عودت داده‌اند.

 

سايت‌ها و برگزارکنندگان کنسرت‌هاي داخلي هم مي‌توانستند مبالغ هنگفتي که در اختيارشان بود را برنگردانند و در حسابشان نگه دارند و منتظر اعلام تاريخ‌هاي جديد براي هر کدام از کنسرت‌هاي لغو شده باشند. اما مهم ترين سايت‌هاي فروش بليت کنسرت در ايران اين کار را نکردند و پول مردم را به آنها برگرداندند.

 

البته اين سايت‌ها پيش‌تر هم همين رويه را داشته‌اند. براي مثال کنسرت عليرضا قرباني که در دي‌ماه 1398 لغو شد، بلافاصله مبالغ بليت‌هاي به فروش رفته را به خريدارانش برگرداند.


سوءاستفاده از پول مردم در روزهاي شيوع ويروس کرونا


اکنون اما شاهديم که خواننده معروف لس‌آنجلسي وقتي با لغو اجباري کنسرت‌هايش در کشورهاي مختلف مواجه شده است قصدِ برگرداندنِ پول مردم را ندارد. او حتي براي کنسرت‌هايش هنوز نتوانسته تاريخ جديد اعلام کند، با اين حال باز هم قصد ندارد پول بليت‌هاي به فروش رفته را به مردم بازگرداند.

 

اين خواننده که کنسرت‌هايش را شرکتي تحت نظارت خودش و خانواده‌اش برگزار مي‌کند، با اين کار مي‌خواهد علاقه‌مندانش را مجبور به حضور در کنسرت‌هاي بعدي‌اش کند.

 

بايد توجه کنيم که ايرانياني که قصد حضور در کنسرت فلان خواننده لس آنجلسي را داشته‌اند، برنامه‌ريزيشان براي تعطيلات نوروز بوده است و بي‌شک رفتن به کنسرت اين خواننده در ماه‌هاي ديگر سال براي اين مردم دشوار است.

 

از سوي ديگر برخي از کساني که بليت کنسرت اين خواننده را خريده‌اند، اکنون خودشان يا خانواده‌شان با بيماري کرونا درگيرند و بي‌شک روحيه و اشتياقي در آنها براي رفتن به کنسرت نمانده است.

 

خواننده لس‌آنجلسي مورد اشاره در هفته‌هاي گذشته هم به نوعي ديگر به ملت ايران پشت کرده بود و با حضور در فستيوال پادشاهي عربستان سعودي ثابت کرد که اگر پاي دلار و پول بيشتر در ميان باشد، حاضر است براي دشمن هميشگيِ ايران و ايراني هم کنسرت برگزار کند.

 

اين بار اما به گونه‌اي ديگر به مردم ايران پشت کرده است. او در روزهايي که مردم ايران با ويروس کرونا درگيرند، حاضر نمي‌شود پول مردم را به آنها برگرداند. بايد ديد که آيا اين خواننده در روزهاي پيش رو در مقابل هجمه‌هاي علاقه‌مندان به موسيقي حاضر به بازپس دادنِ پول مردم مي‌شود يا خير. 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/35300
0 نظر
دسته بندی