× تماس با ما
2 0 نظرات 177 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1398/12/22

رادیو نوروز راه اندازی می‌شود

رادیو نوروز راه اندازی می‌شود

 

به گزارش افکارنيوز، معاون صداي رسانه ملي از راه اندازي راديو نوروز از 28 اسفند ماه الي 15 فروردين ماه 1399 خبر داد.

 

شاه آبادي با اشاره به اهميت فضاي کنوني کشور در خصوص اهداف راه اندازي راديو نوروز گفت: تعطيلات نوروزي و فرارسيدن فصل بهار فرصتي است تا با ضرورت ايجاد نشاط اجتماعي و دميدن روح شادابي در جامعه، فرآيند اطلاع رساني به هنگام از ارائه خدمات دستگاه‌هاي امدادي، نظارتي و معرفي ظرفيت‌هاي فرهنگي استان‌ها ميسر شود.

 

وي افزود: امسال با توجه به شرايط خاص ايجاد شده در کشور و بسيج همگاني مبارزه با ويروس کرونا، توجه و تاکيد بيشتري بر ارتقاي بهداشت عمومي و روان جامعه در مقابله صحيح با انتشار و شيوع اين ويروس وجود دارد که تحقق اين موارد با آموزش‌هاي مستمر سلامتي و بهداشتي فردي، خانواده‌اي و عمومي از شاخص‌هاي برنامه‌اي راديو نوروز است.

 

معاون صداي رسانه ملي در ادامه به اهميت همراهي با دانش آموزان و فاصله گرفتن آن‌ها از محيط‌هاي آموزشي اشاره کرد و گفت: تمهيدات لازم آموزشي و مشاوره‌هاي تحصيلي و اطلاع رساني از برنامه‌هاي آموزشي صدا و سيما فراهم خواهد شد.

 

دکتر شاه آبادي، ظرفيت‌هاي فرهنگي نوروز در تاريخ ايران، ملل و اقوام و دستاورد‌هاي نوروزي در تحکيم روابط اجتماعي و آداب و رسوم منحصر به فرد نوروز در جوامع ايراني و نوروز در آن سوي مرز‌ها و کشور‌هاي همسايه که نوروز را جشن مي‌گيرند را از مهمترين عناوين برنامه‌هاي راديو نوروز دانست که در قالب مجله‌هاي فرهنگي و اجتماعي تقديم مخاطبين راديو نوروزي مي‌شود. وي تصريح کرد: بهره گيري راديو نوروز از موسيقي‌هاي اقوام ايراني، آوا‌ها و نوا‌هاي نوروزي و موسيقي اصيل ايراني در جهت نشاط اجتماعي نيز از ديگر فعاليت‌هاي اين شبکه راديويي است.

 

شاه آبادي در ادامه گفت: راديو نوروز با رويکرد، نوروز در خانه همراه شنوندگان در اوقات فراغت در ايام نوروز خواهد بود. رويکرد اين شبکه تعامل حداکثري با مخاطبان و شنوندگان است تا با اجراي جنگ‌ها و مسابقات متنوع همنشين خوب و جذابي براي شنوندگان در اوقات فراغت نوروزي باشد.

 

دکتر شاه آبادي ياد آور شد: سهولت دسترسي و همراهي رسانه راديو در اين لحظات مهم در کنار ارزان و قابل دسترس بودن آن وجه تمايز اين رسانه گرم نسبت به ساير وسايل ارتباط جمعي مثل تلويزيون و فضاي مجازي است که مي‌توان در شرايط خاص و سرنوشت ساز از ظرفيت مهم آن استفاده کرد.

 

اين شبکه راديويي با شاخص‌هاي خاص برنامه‌هاي مجله‌اي 4 ساعته با موضوعات سرگرمي، تفريحي، فرهنگي، اطلاع رساني، آموزشي، سلامت و بهداشت، اجتماعي، اخبار و رويداد‌ها از روز 28 اسفند ماه و به صورت 24 ساعته از سه درگاه راديو روي موج FM رديف 95.5 مگا هرتز، نرم افزار ايرانصدا و گيرنده‌هاي ديجيتال قابل دريافت است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/35288
0 نظر
دسته بندی