× تماس با ما
0 0 نظرات 171 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1398/12/17

آموزش مجازی موسیقی غیرقانونی است

آموزش مجازی موسیقی غیرقانونی است

 

ايسنا/ معاون هنري و سينمايي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان با تأکيد بر اينکه شرايط سخت آموزشگاه‌هاي آزاد هنري را درک مي‌کنيم، از ممنوعيت برگزاري کلاس‌هاي آموزش مجازي موسيقي توسط اين آموزشگاه‌ها خبر داد.

 

محمدعلي جعفري در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: بعد از شيوع ويروس کرونا بررسي‌هاي ما شروع شد تا راهي را پيدا کنيم که آموزشگاه‌هاي آزاد هنري آسيب کمتري ببينند؛ چرا که اين آموزشگاه‌ها از هيچ حمايت مالي برخوردار نيستند و تعطيليِ پيش از عيد نوروز به آن‌ها خسارت زيادي وارد مي‌کند.

 

وي ادامه داد: در اين شرايط، دولت به لحاظ زمان پرداخت اقساط، تمهيداتي را انديشيده که اميدواريم عملي شود و بانک‌ها فشاري به آموزشگاه‌هاي آزاد هنري که روي پاي خودشان ايستاده‌اند، وارد نکنند.

 

معاون هنري و سينمايي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان خاطر نشان کرد: با وجود اينکه نگران وضعيت اين آموزشگاه‌ها هستيم اما اتفاقي هم در کنار اين تعطيلي افتاده که خيلي با آن موافق نيستيم و آن بحث آموزش مجازي است که به‌ويژه برخي آموزشگاه‌هاي موسيقي شروع به اطلاع‌رساني درباره آن کرده‌اند.

 

جعفري تصريح کرد: آموزش مجازي هنوز سازوکار قانوني ندارد و دستورالعملي در خصوص آن ابلاغ نشده است.

 

وي افزود: طي جلسه‌اي که با انجمن آموزشگاه داران موسيقي داشتيم به اين نتيجه رسيديم که صلاح نيست آموزش مجازي بدون دستورالعمل، مجوز و بستر مناسب انجام شود، بنابراين لازم است اعلام کنم کليه کلاس‌هاي موسيقي که تبليغ آموزش مجازي مي‌کنند کارشان غيرمجاز و غيرقانوني است و افراد و علاقه‌مندان مراقب باشند که تحت اين عنوان سوءاستفاده‌اي از آن‌ها صورت نگيرد.

 

 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/35110
0 نظر
دسته بندی