× تماس با ما
14 2 نظرات 3233 بازدید
تاریخ انتشار 21 - 1399/11/17

دانلود کلیپ (Full HD) صبح پیروزی 2 / بازخوانی آهنگ نوستالژیک صبح پیروزی آقای گلریز (این پیروزی خجسته باد)

صبح پيروزي 2

با صداي : محمد گلريز

شاعر: راضيه رجايي

کارگردان : ميثم مرادي

تدوين : محسن عقيلي

تهيه شده در حوزه هنري انقلاب اسلامي خراسان رضوي

با مشارکت معاونت فرهنگي اجتماعي سپاه امام رضا عليه اسلام

دانلود کلیپ صبح پیروزی (2) محمد گلریز (خواننده سرودهای دفاع مقدس)مشاهده لینک ها
کیفیت پیشفرضپخش آنلایندانلود
کیفیت HD 720pپخش آنلایندانلود
کیفیت 360pپخش آنلایندانلود
کیفیت 240pپخش آنلایندانلود

 

محمد گلريز درباره ساخت سرود مشهور «خجسته باد اين پيروزي» مي‌گويد که اين سرود براي دفاع مقدس ساخته شد منتهي چون شعر آن بسيار محکم بود و از نظر هنري در سطح بالايي قرار داشت، باعث شد بخشي از اثر به 22 بهمن و پيروزي انقلاب اسلامي هم مربوط شود؛ يعني پيام آن به صورتي است که براي هر دو مناسبت قابل استفاده است.

 

گلريز: از اوايل انقلاب يعني اواخر سال 1357 به همراه مرحوم استاد حميد سبزواري به عنوان شاعر، احمدعلي راغب آهنگساز و شادروان مجتبي ميرزاده تنظيم کننده مشغول به کار شديم؛ البته پيش از آن هم فعاليت مي‌کرديم و در تدارک ساخت سرودهاي انقلابي بوديم ولي پس از انقلاب مشغول به کار شديم و سرودهاي انقلابي را يکي پس از ديگري ساختيم تا اينکه به سال 1359 رسيديم و جنگ شروع شد.

 

او ادامه مي‌دهد: به خاطر دارم دو ـ سه ماه پيش از آزادي خرمشهر و عمليات بيت‌المقدس، دست‌اندرکاران جبهه و جنگ و عزيزاني که در رسانه‌هاي دفاع مقدس حضور داشتند، به ما ساخت اين اثر را سفارش دادند و گفتند که يک پيروزي بزرگ در پيش داريم و مي‌خواهيم که برايش يک سرود ماندگار و خوب ساخته شود. هر چه از آنها پرسيديم که مناسبت سرود چيست؟ پاسخي ندادند و تنها گفتند که براي يک پيروزي بزرگ است و از ما خواستند که همه تلاش خود را براي ارائه اثري درخور آن پيروزي کنيم. در نهايت کار را ضبط و تحويل داديم.

 

گلريز تصريح کرد: در نهايت در سال 1361 و پس از آزادي خرمشهر، متوجه شديم پيروزي بزرگي که از آن صحبت مي‌کردند، چه بوده است. در آن زمان مردم مدام گوش به زنگ بودند که ببينند جنگ در چه وضعيتي است و راديو نيز ضمن اينکه گه گاه برنامه‌هاي عادي خود را داشت ولي به فواصل برنامه‌هاي عادي، اخبار جنگ و دفاع مقدس پخش مي‌شد. به خاطر دارم در حال بازگشت از يک مأموريت، به راديو گوش مي‌کردم. به يک باره برنامه‌هاي راديو قطع شد و گوينده راديو گفت: «شنوندگان عزيز! توجه فرماييد»، مکثي کرد و دوباره تکرار کرد: «شنوندگان عزيز! توجه فرماييد؛ خرمشهر، شهر خون، آزاد شد.» و بلافاصله سرود «خجسته باد اين پيروزي» پخش شد./ همشهري آنلاين

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/33253
2 نظر
مجید عباسی مجید عباسی 19:18:13 - 1398/11/01
خیلی عالی ممنون ازتون
روح آدم جان میگیره
زهرا قاسمی زهرا قاسمی 21:08:36 - 1398/11/02
با تشکر از کلیپ صبح پیروزی ۲ آقا فرمودند سردار سلیمانی در میدان هم حواسش به حلال و حرام بود کاری که برخی انجام نمیدهند حال در این کلیپ پرچم داعش را میبینیم که اسم الله بر آن هست و پایین افکنده می شود از سازندگانش خواهش میکنم این قسمت از کلیپ را حذف کنن چون در عهدنامه کفار با پیامبر (ص) هم اسم الله حفظ شد
دسته بندی