× تماس با ما
1 0 نظرات 351 بازدید
تاریخ انتشار 18 - 1398/10/28

مدیر کل دفتر موسیقی از کیهان کلهر تقدیر کرد

مدیر کل دفتر موسیقی از کیهان کلهر تقدیر کرد

مدير کل دفتر موسيقي از کيهان کلهر تقدير کرد

 

محمد اله‌ياري فومني در پيامي تلاش هاي استاد کيهان کلهر براي اعتلاي هنر ايران زمين را ستود. در متن پيام محمدالهياري مديرکل دفتر موسيقي چنين آمده است:

 

"ضمن ابراز خرسندي از کسب توفيقي ديگر براي جنابعالي به عنوان هنرمند سال 2020 در گلوبال‌فست، صميمانه اين موفقيت را پاس داشته و تقدير خويش را به شما موسيقيدان شهير، برجسته و معاصر ايراني تقديم مي دارم. کسب اين موفقيت در اين برهه از زمان که در غم از دست دادن سپهبد پهلوان مان و جمعي از نخبگان و هموطنان عزيزمان، متاثريم، از غم مان مي کاهد و بار ديگر بر وحدت بخشي عنصر فرهنگ و هنر در ايران اسلامي صحه مي گذارد."

 

جشنواره گلوبال‌فست Globalfest جشنواره‌اي در زمينه موسيقي است که نيمه اول ماه ژانويه هر سال (اواخر دي) با شناسايي و دعوت از مهم ترين، متنوع‌ترين و خلاق‌ترين گروه هاي مختلف موسيقي از جهان به شهر نيويورک براي اجرا برگزار مي شود. کيهان کلهر نوازنده شناخته شده کمانچه در اکسپوي جهاني موسيقي وومکس جايزه مرد سال موسيقي 2019 را از آن خود کرد وي همچنين در گروه راه ابريشم که در سال 2017 برنده جايزه گرمي شده بود، حضور داشت.

 

در متن تقديرنامه که از سوي برگزارکنندگان در صفحات اجتماعي اين جشنواره منتشر شده آمده است:

 

«باعث افتخار است که جايزه هنرمند سال را به کيهان کلهر، توماس اشنابل Thomas Schnabel مشاور موسيقي و دي جي و ليزا استافورد، Lisa Stafford خواننده، آهنگساز و کارآفرين فرهنگي اهدا کنيم؛ از شما براي حضور خارق‌العاده، الهام‌بخش و آگاهانه عرصه فرهنگ در زمينه هنرهاي نمايشي در آمريکا و فراتر از آن سپاسگزاريم.»

 

جشنواره گلوبال‌فست که هفدهمين دوره آن در سال جاري شامگاه 12 ژانويه (يکشنبه 22 دي) با حضور 12 گروه از کشورهاي مهم در سالن کوپاکاباناي ميدان تايمز شهر نيويورک برگزار شد، اين گروه ها همزمان برنامه هاي خود را در سه صحنه در همين سالن طي پنج ساعت اجرا کردند. همچنين پيش از اجراي گروه‌هاي يادشده از سه هنرمند به عنوان هنرمندان سال تقدير شد. امسال گروه هايي از کره جنوبي، برزيل، ترکيه، سنگال، مجارستان و الجزاير و آمريکا براي اجرا به جشنواره دعوت شده بودند. 

 

برگزارکنندگان گلوبال‌فست هدف خود را از برگزاري آن در صفحه اطلاع رساني اينگونه بيان کرده اند؛ گلوبال‌فست باور دارد که موسيقي مي تواند نيروي محرکي به سمت استقرار جامعه اي باشد که تنوع فرهنگي را به عنوان عاملي براي وحدت مي نگرد و نه تفرقه. همچنين گلوبال‌فست با حرکت به سمت موسيقي بين المللي به عنوان هسته اصلي هنرهاي نمايشي، زيست‌بوم پايدار براي استحکام موسيقي جهاني در آمريکا را تقويت مي کند.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/33249
0 نظر
دسته بندی