× تماس با ما
4 0 نظرات 887 بازدید
تاریخ انتشار 22 - 1398/10/22

خواننده «آمریکاآمریکا» برای «سردار» می‌خواند/ روایت غرور و انتقام

خواننده «آمریکاآمریکا» برای «سردار» می‌خواند/ روایت غرور و انتقام

خواننده «آمريکاآمريکا» براي «سردار» مي‌خواند/ روايت غرور و انتقام

 

اسفنديار قره‌باغي خواننده پيشکسوت موسيقي انقلاب که در کارنامه خود سرود معروف «آمريکا آمريکا، ننگ به نيرنگ تو» را دارد، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ابعاد غيرقانوني حمله تروريستي آمريکا به سرداران بزرگ مقاومت و به شهادت رساندن سردار شهيد سپهبد قاسم سليماني گفت:

از نظر قوانين حقوق بشر، ورود به کشور سوم حمله نظامي محسوب مي‌شود. آمريکا به جاي اينکه از 11 هزار کيلومتر آن طرف‌تر به موضوع حضور سردار سليماني در عراق ورود کند، در اصل بايد از خودش بپرسد که چرا از آن سوي کره خاکي در مسائل ايران و عراق و مراودات اين دو کشور دخالت مي‌کند؟ و از خود بپرسد که مجوز قانوني و انساني ترور سرداران مقاومت جهاني و ايجاد چنين فاجعه‌اي را از کجا آورده است؟

 

وي با اشاره به جايگاه رفيع حاج قاسم سليماني، ادامه داد:

ترور اين شهيد بزرگوار احمقانه‌ترين تصميمي بود که ترامپ اتخاذ کرد، چراکه اين اقدام وحشيانه تمام منطقه را به جنگ خواهد کشاند و اگر ايران هوشيار نباشد اتفاقات بدي رخ خواهد داد. به هر حال اين آتشي است که در دل ما ايراني‌ها برپا شده و به حدي است که نخواهيم گذاشت حتي يک آمريکايي در خيابان راحت راه برود.

 

اين خواننده با اشاره به رويکرد آمريکا درباره مسئله حقوق بشر عنوان کرد:

براي مشخص شدن رويکرد آمريکا در حوزه حقوق بشر مثال جنگ ويتنام کافي است. وقتي کشوري بمب اتم را در سرزمين ملتي که هيچ سلاحي ندارد منفجر مي‌کند، نبايد دم از حقوق بشر بزند. شايد منظور آمريکا از «بشر» کساني از سياره‌هاي ديگر است، وگرنه اين‌ها بارها ثابت کرده‌اند بويي از حقوق بشر نبرده‌اند. 

به هر حال جامعه جهاني در واکنش به اين ترور به دو دسته تقسيم مي‌شوند. يکي کشورهايي که با آمريکا و رژيم صهيونيستي همدست هستند، که اقدام آمريکا را نيز تأييد خواهند کرد و ديگري کشورهايي هستند که حتي ممکن است با ما دوستي نداشته باشند، اما انساني فکر مي‌کنند، اين نوع جنايت در همه جاي دنيا محکوم است.

 

قره‌باغي ضمن تاکيد بر حفظ غرور ملي اين شهيد بزرگوار در خلق آثار هنري اظهار داشت:

من به نوبه خود سرودي را ساخته‌ام که به مرحله فيلم‌برداري رسيده است. من به شاعري که زحمت خلق شعر اين سرود را مي‌کشيد و به تمام هنرمنداني که آثاري در ستايش اين شهيد ارجمند خلق مي‌کنند، گفتم و بازهم مي‌گويم که در رثاي اين شهيد جايي براي ابراز مظلوميت و ستم‌ديدگي نيست. بلکه بايد آثار سرشار از شهامت و رشادت و بزرگي همت اين انسان شريف باشد که وقتي اين سرود شنيده مي‌شود و يا آثار ديگر ديده و شنيده مي‌شوند غرور سراسر وجود مردم ايران را فرابگيرد. شهادت آرزوي سردار بزرگ قاسم سليماني بوده و خوشا به حال ايشان و ما نبايد در آثار هنريمان عجز و لابه کنيم.

 

وي در پايان گفت:

بنده به حضرت آقا و خانواده اين بزرگوار و ملت ايران اين فاجعه را تسليت مي گويم و از جانب هنرمندان اين مملکت نهايت تاسفم را از اين فاجعه ابراز مي‌کنم و هنر و سواد و شعورمان را در راه سردار سليماني بزرگ با تمام وجود اهدا خواهم کرد.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/33037
0 نظر
دسته بندی