× تماس با ما
2 0 نظرات 297 بازدید
تاریخ انتشار 17 - 1398/10/22

پیشنهاد طراحی یک جایزه به نام سردار سلیمانی در جشنواره موسیقی فجر

پیشنهاد طراحی یک جایزه به نام سردار سلیمانی در جشنواره موسیقی فجر


پيشنهاد طراحي يک جايزه به نام سردار سليماني در جشنواره موسيقي فجر

 

سيدمحمد ميرزماني آهنگساز و رهبر ارکستر پيشکسوت موسيقي کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن عرض تبريک و تسليت به مناسبت شهادت سرافرازانه سردار سپهبد حاج قاسم سليماني اظهار کرد:

يکي از مهم ترين وظايفي که همه هنرمندان ما در اين برهه زماني دارند اين است که همگام با اين شور و احساسي که ميان هنرمندان پس از شهادت شجاعانه حاج قاسم سليماني به وجود آمده در اين حرکت مردمي شرکت کرده و آثار مختلف هنري را خلق کنند. قطعا چنين اقدامي موجب مي شود تا هنرمندان در کنار مردم با خلق آثار هنري تشريک مساعي داشته باشند.

 

وي ادامه داد:

شهيد سردار حاج قاسم سليماني داراي ابعاد شخصيتي بسيار متفاوت و چند وجهي بود که اصلا نمي توان وي را به عنوان رزمنده اي تک بعدي نگاه کرد. او در عين مردم داري، مهرباني و عطوفت، فرمانده اي قاطع با همتي بالا بود که هم شناخت بسيار بالا و کاملي از مسائل نظامي داشت و هم در رفتار و کردارش يک انسان عالي بود. اتفاقا از اين جهت است که هنرمندان فعال عرصه هاي مختلف مي توانند با در نظر گرفتن اين ابعاد شخصيتي والا و بسيار ارزشمندي که از اين سردار رشيد انقلاب اسلامي سراغ داريم نسبت به توليد آثار متنوع فرهنگي هنري به ويژه در حوزه موسيقي اقدام کنيم. کما اينکه امروز اين اقدام مي تواند يکي از مهم ترين فعاليت هاي ما براي ثبت و ماندگاري نام قاسم سليماني باشد.

 

اين آهنگساز و رهبر ارکستر در بخش ديگري از صحبت هاي خود گفت:

به اعتقاد امروز بسياري از ارکسترهاي ما به ويژه مجموعه هايي چون ارکستر ملي ايران، ارکستر سمفونيک تهران و ارکستر سمفونيک سازمان صدا و سيما مي توانند از اين پس در توليد آثار موسيقايي متعدد پيرامون ابعاد مختلف شخصيت حاج قاسم سليماني کارهاي زيادي را توليد کنند. کما اينکه چنين رويکردي بايد از همين روزها آغاز شود و اوج آن نيز با اجراي چند برنامه در جشنواره موسيقي فجر همراه باشد. قطعا و يقينا لازم است تا پس از اين دوران، درباره اين شخصيت بزرگ انقلاب کارهاي زيادي در عرصه موسيقي انجام داد چرا که اين شخصيت دربرگيرنده ابعاد گسترده اي است و موسيقي مي تواند ظرفيت خوبي براي توليد آثار فرهنگي مرتبط با وي باشد.

 

ميرزماني در پايان صحبت هايش پيشنهاد داد:

من قطعا با وضعيت بودجه موجود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي آشنا هستم و مي دانم اکنون همه نهادهاي دولتي به لحاظ اقتصادي در شرايط ويژه اي هستند اما با تمام اين اوصاف پيشنهاد مي کنم تا با يک برنامه ريزي منظم و منسجم شرايطي را فراهم کنند تا در يک بخش رقابتي جشنواره موسيقي فجر جايزه اي مزين به نام سردار حاج قاسم سليماني طراحي شود که فکر مي کنم از هم اکنون جاي خالي آن حس مي شود و اميدوارم شرايط به گونه اي باشد که اين جايزه در جشنواره موسيقي فجر امسال وجود داشته باشد.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/33016
0 نظر
دسته بندی