× تماس با ما
5 1 نظرات 1381 بازدید
تاریخ انتشار 21 - 1398/10/17

دانلود آهنگ «مرد میدان» / روایت علیرضا افتخاری از آهنگ «مرد میدان» که در عرض دو ساعت ساخته شد

دانلود آهنگ  «مرد میدان» / روایت علیرضا افتخاری از آهنگ «مرد میدان» که در عرض دو ساعت ساخته شد
دانلود آهنگ « مرد میدان » ـ علیرضا افتخاریمشاهده لینک ها
کیفیت پیشفرضپخش آنلایندانلود

روايت عليرضا افتخاري از آهنگ «مرد ميدان» که در عرض دو ساعت ساخته شد

 

 

يکشنبه 15 دي 1398 عليرضا افتخاري مهمان ويژه‌برنامه تلويزيوني شبکه‌ سوم بود تا قطعه‌اي را به مناسبت شهادت سردار سليماني رونمايي کند.

 

عليرضا افتخاري خواننده سرشناس موسيقي ايراني درباره‌ توليد قطعه‌اي به مناسبت شهادت سردار سليماني در زماني کوتاه گفت: آدمي اگر بخواهد کاري انجام دهد، ديگر نيازي به تأمل ندارد. انديشه‌اي که تبحر هم داشته باشد نياز به طولاني بودنِ زمان هم ندارد. وقتي به عنوان خواننده، کارت را بداني و آهنگساز هم کاربلد باشد، انجام هر کاري راحت مي‌شود. دکتر محمدرضا چراغعلي به عنوان آهنگساز اين اثر با کاردانيِ خودش اين اثر را ساخت و اشعار هم که از حضرت مولانا بود. خودِ حاج قاسم اين بيت‌ها را در زمان حياتش دکلمه کرده بود.

 

وي ادامه داد: ما اين قطعه را در حدود دو ساعت ساختيم و تنظيم شد و من هم خواندم. در فضايي اين اثر را خوانديم که مردم عزيزمان تحت تأثير اين بي‌مرامي دشمنان قرار گرفته‌اند. از نظر انساني اين کارِ دشمنان اصلاً درست نبود. حتي پرندگان و شاخه‌ و درختان و کل کائنات از اين اتفاق ناراحتند، که چرا از پشت خنجر مي‌زنيد و چرا ناآگاهانه به وجود مبارک کسي ضربه مي‌زنيد که کارش فقط صلح بوده است.

 

افتخاري تأکيد کرد: شايد عده‌اي ندانند و نشناسند شخصيت سردار سليماني را؛ اما به راستي که اين سردار اسلام هر قدمي برمي‌داشت براي ايجاد صلح و ثبات در منطقه بود. ما هم از نظر شوق و ذوق خواستيم بگوييم که ما هم دِيني داريم و در اين گوشه کنارها بيداريم و هرگاه لازم باشد انجام وظيفه مي‌کنيم.

 

اين خواننده موسيقي ايراني تأکيد کرد: موج مردم من را از خانه بيرون کشيد تا اگر آوازي دارم بيايم و آن را به کار گيرم. مرم با پاي پياده و با عشق آمدند. چه بگويم که در خور شأن اين نزول باشد. خوشحال شدم که من هم سهمي در اين فضا داشتم.

 

افتخاري گفت: جمعيت بزرگ مردم را ديدم و خواستم به ميان جمعيت بيايم. اما ديدم که با خواندن اين اثر بهتر مي‌توانم تأثيرگذار باشم. اين کار به مردم ايران تقديم مي‌کنم تا بگوييم که خنجر زدن از پشت را قبول نمي‌کنيم. هيچ ايراني سلحشور، جوانمرد و وطن‌پرستي اين خنجر از پشت را قبول نمي‌کند. ما به اين سردار بزرگوار افتخار مي‌کنيم. او تا پايان جانش ايستاد تا مردانگي را به ما نشان دهد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/32940
1 نظر
 بدون نام 05:01:07 - 1398/10/19
بخدا من برای سردار سلیمانی هنوز بعد چندروز دارم گریه می کنم اصلا برام عادی نمیشه هر وقت یادم میاد اشکم سرازیر میشه
دسته بندی