× تماس با ما
0 0 نظرات 532 بازدید
تاریخ انتشار 17 - 1398/10/14

«از سِیر تا غروب» شعاری منتشر شد/ بررسی سه‌تار نوازی معاصر

«از سِیر تا غروب» شعاری منتشر شد/ بررسی سه‌تار نوازی معاصر

 

کتاب «از سِير تا غروب» شامل قطعاتي به آهنگسازي مسعود شعاري از نوازندگان، مدرسان و آهنگسازان شناخته شده موسيقي ايراني در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

 

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «از سِير تا غروب» شامل قطعاتي به آهنگسازي مسعود شعاري از نوازندگان، مدرسان و آهنگسازان شناخته شده موسيقي ايراني  توسط انتشارات «هنر موسيقي» در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

 

کتاب حاضر دربرگيرند? قطعاتي است که مسعود شعاري با شيو? خاص خود ساخته و به‌صورت تک‌نوازي يا گروه‌نوازي اجرا کرده است. ضمن اينکه برخي قطعات مانند «انتظار» و «سِير» براي سه‌تار تک‌نواز و برخي ديگر مانند «اشين» و «نواي همساز» براي گروه سه‌تار تنظيم و نوشته شده‌اند.

 

در قسمتي از کتاب نيز تکنيک‌هاي پيشرفته و ابداعي شعاري با معرفي علامت و شيو? اجراي آن‌ها با متن و عکس شرح داده شده‌اند. آوانگاري، نت‌نويسي و آماده‌سازي نهايي اين قطعه‌ها توسط جعفر صالحي انجام شده است.

 

شعاري که موسيقي ايراني و نواختن سه‌تار را در محضر بزرگاني چون محمدرضا لطفي، حسين عليزاده، داريوش طلايي و علي‌اصغر بهاري آموخته است؛ از دوران جواني وارد عرص? تک‌نوازي و بداهه‌پردازي، گروه‌نوازي و همچنين فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي شد. او بر پاي? درک عميق و اصولي از موسيقي ايران و در گفتگو و تبادل به ساير فرهنگ‌هاي موسيقايي، به سبک و بياني شخصي در نوازندگي سه‌تار دست يافته که در طي ساليان متمادي فعاليت حرفه‌اي او، نضج و قوام پيدا کرده است. اين شيوه ابتدا در آلبوم «انتظار» در هم‌نوازي با طبلا معرفي شد و سپس در آثار ديگر وي نظير «سير» و «در ساي? باد» نمود بيشتري پيدا کرد.

 

او پس از تشکيل گروه همنوازان سه‌تار به نام «همساز»، شيو? نوازندگي خود را به همراهي با گروه‌ سه‌تارنوازان تعميم داد که موجب پايه‌گذاري شيو? نويني در گروه‌نوازي ساز سه‌تار گرديد و آثاري نيز به همين شيوه در آلبوم «غروب» خلق و منتشر کرد.

 

«از سِير تا غروب» با قيمت 30 هزار تومان توسط انتشارات «هنر موسيقي» در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/32852
0 نظر
دسته بندی