× تماس با ما
1 0 نظرات 613 بازدید
تاریخ انتشار 19 - 1398/10/05

سلبریتی‌ های موسیقی و هنر جهان در جشنواره موسیقی عربستان

سلبریتی‌ های موسیقی و هنر جهان در جشنواره موسیقی عربستان

سلبريتي‌ هاي موسيقي و هنر جهان در جشنواره موسيقي عربستان

 

 

شهر رياض پايتخت عربستان سعودي ميزبان جشنواره موسيقي الکترونيک (MDL BEAST) بود؛ رويدادي که با حضور ده ها چهره موسيقي و هنر جهان که به مناسبت برگزاري اين جشنواره موسيقي به رياض رفته بودند، برگزار شد.

 

به گزارش عصرايران، بر اساس اعلام مقامات سعودي اين کشور روزهاي گذشته ميزبان بزرگ ترين جشنواره موسيقي خاورميانه در شهر رياض بود؛ جشنواره‌اي که بنا به گفته مقامات سعودي با حضور 200 هزار نفر شرکت کننده و 200 مهمان خارجي  از "سلبريتي‌هاي" بِنام موسيقي جهان به کار خود خاتمه داده است.

 

بسياري از چهره‌هاي نام آشناي موسيقي الکترونيک و "دي جي" ها و مدل هاي بِنام غربي از مهمانان اين جشنواره موسيقي بودند و برخي از آنها تصاوير خودشان را با لباس عربي و قليان و سربند عربي در صفحات اينستاگرام خود به نمايش گذاشتند.

 

البته انتقاداتي نيز به حضور اين چهره‌هاي موسيقي در عربستان سعودي به عمل آمده است. برخي منتقدان سفر اين افراد را به عربستان سعودي با توجه به ادامه سياست سرکوب مخالفان از سوي دولت سعودي و ادامه نقض فاحش حقوق بشر از سوي دولت سعودي به باد انتقاد گرفته‌اند.

 

روزنامه گاردين با انتشار گزارشي درباره اين انتقادها نوشت: سلبريتي‌هاي موسيقي جهان به خاطر انتشار تصاوير حضورشان در اين جشنواره موسيقي بدون اشاره به نقض حقوق بشر در عربستان سعودي مورد انتقاد قرار گرفتند.

 

بسياري از سلبريتي هاي موسيقي جهان هنگام حضورشان در اين جشنواره در هتل 5ستاره "ريتز کارلتون" اقامت کردند؛ يعني همان هتلي که 2 سال پيش تبديل به زنداني براي حبس شاهزاده هاي متنفذ سعودي به دستور "محمد بن سلمان" وليعهد سعودي شده بود.

 

دولت عربستان سعودي در ادامه سياست‌هاي اصلاحات اجتماعي و فرهنگي "محمد بن سلمان"، تلاش دارد چهره‌اي مدرن و جديد از خود به جهانيان نشان دهد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/32577
0 نظر
دسته بندی