× تماس با ما
0 0 نظرات 650 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1398/10/04

موسیقی آئینی و حماسی مازندران تدوین و چاپ شد

موسیقی آئینی و حماسی مازندران تدوین و چاپ شد

 

موسيقي آئيني و حماسي مازندران تدوين و چاپ شد
 

 

به گزارش خبرنگار مهر، امير اميرنيا بعدازظهر دوشنبه به همراه تهيه کننده و عوامل اين اثر هنري درجمع خبرنگاران شهرستان آمل گفت: اين اثر فاخر فرهنگي و هنري با تلاش " نبي احمدي " که در چند دهه گذشته با انجام کارهاي پژوهشي و دانشگاهي در زمينه موسيقي و موسيقي محلي در سطح شهرستان آمل و مازندران فعاليت داشت، انجام و آماده رونمايي شد.

 

وي افزود: متأسفانه از سوي هنرمندان عرصه موسيقي استان تاکنون کار پژوهشي و عمقي در بخش ماندگار کردن و انتقال علمي و عملي موسيقي محلي مازندران به عنوان يک منبع با ارزش به نسل آينده و نيز استفاده علاقمندان کارهاي پژوهشي و علمي انجام نشده بود و اين اقدام " نبي احمدي" هنرمند با دانش آملي واقعاً ارزشمند و قابل تقدير است.

 

اميرنيا اضافه کرد، که اثر اين هنرمند آملي در سال گذشته به عنوان کتاب موسيقي سال هم انتخاب شده بود.

 

 
رونمايي موسيقي آئيني مازندران 4 دي در آمل
 عضوهيات امناي آموزشگاه موسيقي چاوش آمل در خصوص برنامه رونمايي موسيقي آئيني و حماسي مازندران در شهرستان آمل گفت: اين اثر فاخر فرهنگي وهنري روز چهارشنبه 4 دي ماه و از ساعت 17 تا 19 در سالن همايش‌هاي دانشگاه شمال آمل رونمايي خواهد شد.
 

 

حامد ضرغامي افزود: در اين مراسم هنرمندان موسيقي مازندران و برخي شخصيت‌هاي فرهنگي و هنري حضور خواهند داشت و از اين اثر فاخر هنري استان رونمايي خواهد شد.

 

وي ادامه داد، اين کتاب به 3 زبان فارسي، مازندراني و انگليسي در 120 صفحه تهيه و نگارش شده و حدود 70 ميليون تومان هم براي مراحل تهيه و توليد آن نيز هزينه شده است.

 

 

موسيقي آئيني و حماسي مازندران به صورت کتاب ولوح فشرده
 مؤلف کتاب موسيقي آئيني و حماسي مازندران هم در اين نشست با بيان اينکه اين کتاب برگرفته از موسيقي ايراني و بازمانده از دوران قاجار است، گفت: اين اثر در قالب يک کتاب و نيز لوح فشرده گردآوري شده ودر قالب آلبومي با آواز " ابوالحسن خشرو" از هنرمندان مازندراني گردآوري شده است.
 

 

نبي احمدي افزود: متأسفانه تا پيش از اين از آثار هنرمندان و موسيقي مازندراني به عنوان يک منبع قابل اتکا و استفاده وجود نداشت و هدف اصلي مکتوب کردن آثار موسيقي مازندران براي استفاده همگان بوده است.

 

وي با بيان اين که همه مراحل تهيه و انتشار کتاب و سي دي موسيقي آئيني و حماسي مازندران توسط هنرمندان و پژوهشگران دلسوز به حوزه موسيقي شهرستان آمل بوده است، از مراحل پاياني براي انتشار 4 مجموعه کتاب موسيقي ديگر تا پايان امسال در آمل خبر داد.

 

احمدي يادآورشد: با هماهنگي انجام شده کتاب موسيقي آئيني و حماسي مازندران به صورت نمادين در ماه آينده در ساري نيز رونمايي خواهد شد.

 

 

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/32528
0 نظر
دسته بندی