× تماس با ما
0 0 نظرات 695 بازدید
تاریخ انتشار 19 - 1398/10/01

میناسکانیان نشان درجه یک هنری گرفت / غافلگیری استاد در کنسرت


تازه ترين کنسرت رافائل ميناسکانيان نوازنده مطرح پيانو در حالي برگزار شد که اين هنرمند در هفتاد و هشتمين سالروز تولد از مديران وزارت ارشاد نشان درجه يک هنري را بدون اطلاع قبلي دريافت کرد.

 

رافائل ميناسکانيان نوازنده پيشکسوت پيانو در حالي شامگاه چهارشنبه بيست و هفتم مهر تازه ترين کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار کرد که مخاطبان اين هنرمند هفتاد و هشتمين سالروز تولد وي را با اعطاي نشان درجه يک هنري شوراي ارزشيابي هنرمندان و نويسندگان کشور جشن گرفتند. در اين اجرا که پيام پهلوانيان مدرس پيانوي دانشگاه دتمولد آلمان به عنوان نوازنده مهمان پيانو حضور داشت آثاري از  باخ، برامس، بتهوون، شوبرت را براي مخاطبان اجرا کرد.

 

شهرمين مهدي زاده مدير برگزاري کنسرت پس از پايان اجرا در حالي که رافائل ميناسکانيان در حال خداحافظي از مخاطبان بود، روي صحنه آمد و با اهداي يک دسته گل از حاضران در تالار وحدت خواست تا دقايقي را روي صندلي هاي خود بنشينند.

 

وي پس از نمايش يک فيلم کوتاه چند دقيقه از مصاحبه استاد ميناسکانيان ضمن قدرداني از حضور محمد اله ياري مديرکل دفتر موسيقي وزارت ارشاد، علي ترابي مديرکل سابق دفتر موسيقي و سيد محمد طباطبايي رئيس شوراي ارزشيابي هنرمندان کشور خطاب به تماشاگران گفت:

 

" استاد رافائل ميناسکانيان به هيچ وجه از سورپرايز و غافلگيري خوشش نمي آيد ولي ما مجبور شديم تا اين برنامه را اجرا کنيم و گرچه مي دانيم استاد هنرمند شهرت گريزي هستند اما حقيقت اين است که بنده و همسرم در اين موسسه اي که اين کنسرت را برگزار کرد دوست داشتيم شرايطي را فراهم کنيم که در شب تولد استاد با حمايت دوستان وزارت ارشاد که در اجراي اين غافلگيري همراه ما بودند، بالاترين نشان و درجه موسيقي کشور به اين هنرمند ارزنده اهدا شود و امشب بسيار خوشحاليم که در شب تولد او نشان درجه يک هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تقديم استاد رافائل ميناسکانيان مي شود".

 

 

سيد محمد طباطبايي مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس شوراي ارزشيابي هنرمندان کشور نيز در اين برنامه گفت: بنده اينجا به نمايندگي از آقاي صالحي حضور دارم. البته اين نکته را هم بگويم که عالي ترين نشان هنري کشور قطعا با نام بزرگاني چون استاد ميناسکانيان است که داراي اعتبار مي شود و ما بسيار خوشحاليم که اين نشان در شب تولد اين هنرمند و بدون درخواست ايشان تقديم مي شود. قطعا اين براي ما سعادت است که در چنين شبي اين نشان را تقديم استاد کنيم.

 

محمد اله ياري مدير کل دفتر موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در اين مراسم گفت: قطعا اين نشان وقتي در دست هنرمنداني چون استاد ميناسکانيان قرار مي گيرد، ارج و قرب پيدا مي کند و من بسيار خوشحالم چنين اتفاق مبارکي در شب تولد ايشان انجام گرفته است.

 

رافائل ميناسکانيان نيز با قدرداني از برگزار کنندگان اين مراسم مختصر بيان کرد: من در حالت شوک هستم و اصلا نمي دانم چه بگويم فقط از همه دوستان برگزار کننده اين کنسرت و آقايان مدير در وزارت ارشاد بابت اين اقدام تشکر مي کنم. هرچند نه انتظار و نه لياقت دريافت چنين نشاني را دارم اما بازهم از همه شما عزيزان قدرداني ويژه مي کنم.

 

استاد ميناسکانيان از جمله هنرمندان شناخته شده موسيقي کشورمان است که در جواني نزد کارل اولريش اشنابل و ايلونا کابوس به تکميل و فراگيري دانش موسيقي و نوازندگي پيانو پرداخت و تحصيلات خود را در مدرسه جوليارد نيويورک ادامه داد. اين نوازنده پيانو علاوه بر اجراي کنسرت، به تدريس نوازندگي پيانو در پرديس هنرهاي زيبا دانشگاه تهران و دانشکده موسيقي دانشگاه هنر مشغول بوده است.

 

 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/32419
0 نظر
دسته بندی