× تماس با ما
0 0 نظرات 812 بازدید
تاریخ انتشار 19 - 1398/10/01

شبکه فارسی زبان، آهنگساز سریال وارش را تحریف کرد

شبکه فارسی زبان، آهنگساز سریال  وارش  را تحریف کرد

پيمان خازني - آهنگساز قطعه «ريشه درخاک»

 

 

در روزهاي گذشته يکي از رسانه‌هاي فارسي زبانِ خارج از کشور در معرفي يکي از قطعه‌هاي موسيقيِ پخش شده در متنِ سريال «وارش» دست به تحريف زد.

 

اين شبکه فارسي‌زبان بخش‌هايي از قطعه‌ي «ريشه در خاک» را پخش کرد و پيام سوري را به عنوان آهنگساز اين اثر معرفي کرد. در حالي که آهنگساز اين اثر پيمان خازني و شاعرش فريدون مشيري است.

 

«ريشه در خاک» نام قطعه‌اي است که در قسمت پنجم سريال «وارش» پخش شده و به هيچ وجه تيتراژ اين سريال نيست. اما گوينده شبکه‌ي فارسي‌زبان، اين قطعه را تيتراژِ سريال «وارش» معرفي مي‌کند.

 

گويا براي جعلِ عناوينِ هنرمندانِ صاحبِ قطعه‌ي «ريشه در خاک» جرياني با هدف شکل گرفته است که در فضاي مجازي هم پوستري جعلي براي اين کار طراحي و پخش کرده‌اند. اما آنچه در تيتراژ پاياني سريال «وارش» ثبت شده و آنچه رسانه‌هاي رسمي کشور منتشر کرده‌اند؛ نشان مي‌دهد که آهنگساز اين قطعه (ريشه در خاک) پيمان خازني است.

 

همچنين سريال «وارش» قطعه‌اي هم به عنوان تيتراژ پاياني دارد که آنجا هم آهنگساز پيمان خازني است و آواز آن قطعه را هم سالار عقيلي خوانده است. همچنين شعر قطعه‌ي تيتراژ پايانيِ سريال «وارش» از سروده‌هاي هوشنگ ابتهاج است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/32417
0 نظر
دسته بندی