× تماس با ما
2 0 نظرات 1390 بازدید
تاریخ انتشار 20 - 1398/09/27

انتقاد تند روزنامه جوان از بازیگری «خواننده رپ»

انتقاد تند روزنامه جوان از بازیگری «خواننده رپ»

 

انتقاد تند روزنامه جوان از بازيگري «خواننده رپ»
 

در شرايطي که بازيگران حرفه‌اي تلويزيون به خاطر نبود پيشنهاد بازيگري مجبور به خانه‌نشيني هستند، حضور خواننده زيرزميني به عنوان بازيگر، دهن‌کجي به حرفه بازيگري است.

 

در حالي که صداوسيما به عنوان يکي از منتقدان سبک زندگي سلبريتي‌ها، در بخش‌هاي مختلف خبري و برنامه‌هاي تلويزيوني به نقد جريان سلبريتي‌زدگي جامعه مي‌پردازد، در بخش‌هاي نمايشي تلويزيون، قاعده کاملاً برعکس شده و اين رسانه به محلي براي مجاز شدن برخي از سلبريتي‌ها تبديل شده است.

 

 

قانوني‌سازي غيرمجاز‌ها
هومن شاهي که در دنياي خوانندگان زيرزميني براي خود نام هنري «گامنو» را انتخاب کرده، از نوجواني وارد خوانندگي رپ شد و به عنوان يک رپر شهرت خود را مديون همکاري در توليد موزيک‌ويدئوي «سوسن‌خانم» است.
 

 

از خندوانه تا زير همکف
اين خواننده ، ابتدا در تيتراژ «خندوانه» بدون اينکه نامي از او آورده شود، خواند. علاقه‌مندان به موسيقي کاملاًَ با صداي «گامنو» آشنا بودند، ولي مديران صداوسيما ترجيح دادند نامي از او در تيتراژ «خندوانه» نباشد تا احتمالاً از انتقاد‌ها دور باشند. بعد از آن بود که «گامنو» سر از مسابقه «خانه ما» درآورد. برنامه‌اي که ساخت آن با حمايت نهاد‌هاي فرهنگي انجام مي‌شد.
 

با اين وجود که هر لحظه بر حضور اين خواننده در فضاي رسانه ملي افزوده مي‌شد، ناگهان صداوسيما تصميم به ممنوع‌الصدا کردن وي گرفت. تيتراژ «خانه ما» تنها يکي از آهنگ‌هايي بود که «گامنو» براي تلويزيون اجرا کرد و ناگهان پخش آن متوقف شد. صداوسيما هيچ توضيحي درباره علت اين ممنوعيت ارائه نداد. در شرايطي که حس مي‌شد با اين ممنوعيت، «گامنو» از صداوسيما دور مي‌شود، ناگهان تصوير وي با همان شمايلي که در موزيک‌ويدئو‌هاي زيرزميني حضور داشت، بر صفحه تلويزيون نقش بست. با کمال تعجب خواننده ممنوع‌الصدا، بازيگر سريال تلويزيون شد.

 

 

زير همکف جايگزين «فوق‌ليسانسه‌ها»
با پايان يافتن پخش سريال طنز«فوق‌ليسانسه‌ها»، شبکه 3 تصميم گرفت درام «وارش» را پخش کند و جاي خالي سريال‌هاي طنز را در شبکه يک سيما با «زير همکف» پر کرد. اين سريال به کارگرداني بهمن گودرزي و تهيه‌کنندگي رضا جودي ساخته شده است. از آخرين سريال‌هاي جودي مي‌توان به «فوق‌ليسانسه‌ها» اشاره کرد که جزو کار‌هاي پرمخاطب سيما هم بود. جديدترين تجربه بهمن گودرزي در تلويزيون هم ساخت سريال «سفر در خانه» بود که از شبکه نسيم روي آنتن رفت و توفيق چنداني در جذب مخاطب نيافت.»
 

 

زير همکف اولين حضور تلويزيوني گامنو در عرصه بازيگري محسوب مي‌شود. وي پيش از اين در سريال «گلشيفته» و در شبکه نمايش خانگي نيز به عنوان بازيگر حضور پيدا کرده بود.
 
پيش از بازيگر شدن «گامنو» چند سلبريتي با حضور در صداوسيما اجراي برنامه‌هاي تلويزيوني را بر عهده گرفتند، اجرا‌هايي که اغلب با حواشي روبه‌رو شد تا در نهايت معاون سيما در دستورالعملي خواستار محدوديت حضور سلبريتي‌ها در تلويزيون شد.
 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/32248
0 نظر
دسته بندی