× تماس با ما
0 0 نظرات 682 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1398/09/24

موسیقی متن چند فیلم‌ بزرگ از رقابت اسکار جا ماند

موسیقی متن چند فیلم‌ بزرگ از رقابت اسکار جا ماند

 آهنگ رجينا اسپکتور براي فيلم «بامب‌شل» و حداقل شش موسيقي متن اورجينال ديگر از جمله «دو پاپ» و «ايرلندي» وقتي که هفته آينده ليست کوتاه موسيقي اسکار اعلام بشود در آن جايي نخواهند داشت. اين به خاطر اين است که هيچ يک از آنها در ليست رسمي آکادمي که از آنجا اعضاي شاخه موسيقي، نامزدهاي نهايي را انتخاب مي‌کنند، حضور ندارند. راي‌دهي اوليه امروز بعد از ظهر به پايان مي‌رسد و ليست کوتاه آهنگ و موسيقي متن فيلم‌ها که از آن پنج نامزد نهايي انتخاب مي‌شوند شانزدهم دسامبر معرفي خواهد شد.

 از جمله موسيقي متن‌هاي مهم ديگري که در ليست امسال حضور نخواهند داشت مي‌توان به «کاپيتان مارول»، «چاقوها بيرون»، «يک زندگي مخفي» و «اد استرا» اشاره کرد.

منابع آگاه مي‌گويند دلايل اين اتفاق مختلف هستند. به طور مثال يک اشتباه اداري منجر به جا ماندن موسيقي متن نيتن جانسون براي فيلم «چاقوها بيرون» از ليست شد. با وجود اينکه مسئولان لاينزگيت هنوز نظري نداده‌اند، به نظر مي‌رسد دليل جا ماندن آهنگ ساخته اسپکتور براي فيلم «بامب‌شل» از اسکار هم همين بوده باشد.

موسيقي متن «کاپيتان مارول» براي رقابت در اسکار ارسال نشد که تصميمي تعجب‌آور بود چون پينار توپراک بلافاصله به عنوان يک آهنگساز زن سازنده آهنگ يک فرنچايز ميليارد دلاري به شهرت رسيد. يکي از منابع گفت ديزني مي‌خواست به جاي حمايت از اين فيلم بيشتر به «انتقام‌جويان: پايان بازي» بپردازد.

موسيقي متن جيمز نيوتن هاوارد براي «يک زندگي مخفي» اجازه شرکت در رقابت اسکار راه پيدا نکرد. منابع مي‌گويند اين تصميم خيلي تعجب‌آور نبود چون ترنس ماليک کارگردان معمولا از چند گزينش موسيقي کلاسيک و چند آهنگساز در فيلم‌هايش استفاده مي‌کند که هر يک بخشي از موسيقي متن نهايي را مي‌نويسند. هاوارد آهنگساز اصلي بود اما ظاهرا اين براي اسکار کافي نبود.

نتفليکس هنوز صحبتي در مورد موسيقي متن «ايرلندي» نکرده است که توسط رابي رابرتسون نوشته شده و در مراسم جوايز انتخاب منتقدان يکشنبه هم نامزد شده بود. منابع مي‌گويند موسيقي متن اين فيلم ارسال شد اما نتوانست وارد رقابت بشود.

منابع مي‌گويند موسيقي متن برايس دسنر براي «دو پاپ» هم رد شد چون آهنگ‌هاي گروه‌هاي آبا و بيتلز در آن موجود بود. يکي از قوانين شاخه موسيقي آکادمي اسکار مي‌گويد موسيقي متني که به طور قابل توجه از محتواي آهنگ‌ها يا موسيقي فرد ديگري استفاده کرده باشد نمي‌تواند در رقابت شرکت کند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/32087
0 نظر
دسته بندی