× تماس با ما
7 4 نظرات 2521 بازدید
تاریخ انتشار 23 - 1399/01/03

حضور تیم MSF در ایران به بهانه کرونا!

حضور تیم MSF در ایران به بهانه کرونا!

سازمان بين‌المللي پزشکان بدون مرز (Doctors Without Borders/Médecins Sans Frontières) امروز 3 فرودين 1399 اعلام کرد نيروهاي خود را براي کمک به درمان کرونا به ايران فرستاده است.

براساس گزارش سايت اين سازمان امروز به تاريخ 22 مارس 2020: سازمان پزشکان بدون مرز براي کمک به درمان بيماران مبتلا به کروناويروس در اصفهان، به‌عنوان دومين استان تحت تاثير اين ويروس در ايران، يک بيمارستان 50 تخت‌خوابي بادي و يک تيم اورژانس 9 نفره ارسال کرده است.

اين تيم و واحد درماني با هواپيما از مقر پشتيباني سازمان پزشکان بدون مرز در شهر «بوردو» کشور «فرانسه» به اصفهان منتقل شده و در مجتمع بيمارستان «امين» اصفهان مستقر مي‌شوند. اين واحد درماني براي معالجه‌ي بيماران صعب العلاج و نيازمند به مراقبت‌هاي بهداشتي و درماني مجهز شده است.

جولي رورس، نماينده‌ي پزشکان بدون مرز در ايران مي‌گويد: «ايران سخت‌ترين وضعيت را در منطقه دارد و اصفهان دومين شهر مورد هجوم در ايران است. اميدواريم کمک‌هاي ما حداقل بخشي از فشار بر سيستم درماني را کاهش دهد. ما درخواست پشتيباني مقامات ايراني براي کمک به کنترل شيوع اين بيماري را شنيديم و به‌عنوان سازماني که در اين کشور حاضر است پيشنهاد همکاري داديم.»

تيم اورژانس سازمان پزشکان بدون مرز متشکل از 9 پزشک اورژانس و مراقبت‌هاي ويژه (ICU) و افرادي که واحد را پشتيباني مي‌کنند. اين تيم با کادر درماني محلي کار مي‌کند و با مقامات بهداشت و درمان ايران همکاري نزديکي دارد.

لازم به ذکر است پزشکان بدون مرز در بيش از 70 کشور فعاليت مي‌کند و از سال 1991 در ايران فعال است. اين سازمان براي کار در کشورها از جمله ايران هيچ بودجه‌ي دولتي دريافت نمي‌کند و کاملا متکي به اعانات و کمک‌هاي خصوصي است.

اين‌که تا چه اندازه حضور پزشکان بدون مرز با يک واحد بيمارستان 50 تختي سيار و تيم 9 نفره پزشکي به کنترل و درمان کروناويروس در ايران کمک مي‌کند، نيازمند نظر متخصصان پزشکي کشور است؛ سابقه‌ي حرفه‌اي و بين‌المللي افراد حاضر در اين تيم نيز نيازمند نظر متخصصان سياسي و امنيتي است؛ اما آنچه مسلم است پابرجايي تحريم‌هاي اقتصاديي است که دشمن اصلي ملت ما قبل از کروناويروس بوده و هست.

https://www.doctorswithoutborders.org/what-we-do/news-stories/news/msf-sends-inflatable-hospital-and-emergency-team-iran-help-fight

پ.ن:

همزماني هشدار رهبر معظم انقلاب در سخنراني نوروزي نسبت به ورود تيم‌هاي پزشکي خارجي با ورود پزشکان بدون مرز قابل توجه است. لذا ضروري است تا نهادهاي مسئول از جمله سازمان پدافند غير عامل نسبت به رفت و آمدهاي پزشکي در اين روزها حساس‌تر باشند تا حجم هزينه‌هاي آشکار و ضمني بهداشتي کروناي اقتصادي بيش از اين خسارت‌زا نباشد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafeco/post/35466
4 نظر
ارمان فارسی ارمان فارسی 03:02:09 - 1399/02/30
عجیبه واقعا فرانسه ای که تحریم میکنه تمام جهانی که علیه ماست الان پزشک میفرستن واقعا جای تامل دارد این حرکت
abbas kiani abbas kiani 14:37:27 - 1399/01/04
مملکت صاحب نداره که اجازه ورود اینا رو میده.
محسن محقق محسن محقق 12:59:16 - 1399/01/05
با یک پیغام "لذا ضروری است" اونم از جایی مثل مصاف، که متاسفانه خود آقای رائفی پور عزیز، میفرمایند که چپ و راست به ایشون اجازه فعالیت بیشتر نمیدهند، نمیشه جلوی کشتار بیشتر شیعه‌ی علی رو گرفت...!
بایستی آتش به اختیارتر و تندتر علیه رفتارهای فرانسه ایستاد... و اونم توی این وضعیت..
 بدون نام 12:39:37 - 1399/01/04
سلام.
هنوز کاری که آلمان با جانبازای شیمیاییمون کرد یادمون نرفته. اون هم با بمبای شیمیایی که خووشون ساخته بودن و بر اساس تجربیاتی که از این جانبازا کسب کردن سری های بعدی رو ارتقا دادن.
حالا یه بیمارستان ۵۰ تخت خوابی کجای کار رو میگیره؟
در صورتی که ۱۸ میلیون نفر داوطلب برای کمک به پرستارهای ما اعلام آمادگی کردن!