× تماس با ما
2 0 نظرات 1091 بازدید
تاریخ انتشار 23 - 1398/12/25

برخورد ایالات متحده با کرونای اقتصادی

برخورد ایالات متحده با کرونای اقتصادی

«اين وضعيت بدترمي‌شود.» مقامات بهداشتي ايالات متحده درباره تشديد کروناويروس هشدار مي‌دهند.

مقامات عالي بهداشت ايالات متحده چهارشنبه‌ي گذشته هشدار دادند که با گسترش شيوع داخلي، موارد ابتلاي بيشتري را شاهد خواهند بود. بيش از 1000 نفر در 38 ايالت امريکا کروناويروس مثبت بوده‌اند و حداقل 29 نفر کشته شده‌اند. آنتوني فوچي، مدير انستيتوي ملي آلرژي وبيماري‌هاي عفوني به اعضاي کميته‌ي نظارت مجلس گفته‌است :«ما مبتلايان بيشتري را خواهيم داشت و اوضاع بدتر مي‌شود.»

ساعاتي پس از صحبت‌هاي او، سازمان جهاني بهداشت کرونا ويروس را به‌عنوان يک بيماري همه‌گير جهاني (Global Pandemic) معرفي نمود، طبقه‌بنديي که قبلا در برابر آن مقاومت مي‌کرد.

و روز چهارشنبه 11 مارس، بازده مثبت (گاوي) بازار بورس وال‌استريت پس از 11 سال، در اثر نگراني‌هاي شيوع کروناويروس متوقف شد. ميانگين صنعتي داوجونز تقريبا 6 درصد سقوط کرد و بازار بورس را با افت 20 درصدي مواجه کرد تا هم‌اکنون شاهد يک بازار خرسي (نزولي) باشيم.

ترامپ براي کمک به اين اقتصاد در حال رکود، اقدامات انبساطي مانند کاهش ماليات بر حقوق و دستمزد و اعطاي مرخصي به کارمنداني که به‌دليل شيوع کروناويروس قادر به کارکردن نيستند، را توصيه کرده است.

مرکز کنترل و پيشگيري بيماري‌هاي (CDC) وابسته به وزارت بهداشت ايالات متحده که روز چهارشنبه اعلام کرد بيش از 560 ميليون دلار براي مقابله با کروناويروس به ايالت‌ها و مناطق محلي کمک مي‌کند؛ به مسافران به‌ويژه افراد سالخورده توصيه کرده است که از پروازهاي طولاني و مسافرت جلوگيري کنند.

دموکرات‌هاي مجلس نمايندگان بسته‌ي اقتصادي خود شامل اعطاي مرخصي درمان براي برخي کارگران، افزايش بودجه‌ي ناهار مدراس کودکان، گسترش بيمه بيکاري و افزايش پرداختي‌ها براي برنامه‌هاي شبکه‌ي ايمني اجتماعي را ارايه کردند.

34 دموکرات مجلس سنا در نامه‌اي به ترامپ خواستار يک بسته‌ي محرک اقتصادي براي کمک به کارگراني که در اثر شيوع کرونا آسيب بيشتري خواهند ديد، شدند.

همچنين وزارت خزانه‌داري در نظر دارد به دليل شيوع کروناويروس زمان مقرر 15 آوريل در پرونده‌هاي مالياتي براي اخذ ماليات را به تعويق بيندازد. وزارت امور خارجه نيز اعلام کرد کنفرانس نمايندگان گروه هفت (G-7) که قرار است در اواخر اين ماه در پيتسبورگ برگزار شود براي رعايت احتياط از طريق کنفرانس تصويري برگزار خواهد شد.

منبع: https://www.politico.com/news/2020/03/11/alex-azar-communities-coronavirus-125492

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafeco/post/35361
0 نظر