× تماس با ما
9 17 نظرات 5563 بازدید
تاریخ انتشار 22 - 1398/11/28

«پویش شفاف با مردم»

«پویش شفاف با مردم»

انديشکده شفافيت براي ايران يا همان ديدبان شفافيت و عدالت به‌عنوان پرچم‌دار گفتمان شفافيت در کشور براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي اقدام به راه‌اندازي «پويش شفاف با مردم» کرده است.

در معرفي اين پويش آمده است: «خادمان اين جبهه، دانشجوياني هستند از جنس خود شما مردم عزيز ايران، که وابسته به هيچ حزب و جناحي نيستند.
قصد ما از راه اندازي کمپين شفاف با مردم, اين است که قدمي کوچک در راستاي داشتن مجلسي کارآمد و سالم برداريم و در کنار شما مردم عزيز، کشور عزيزمان را بسازيم.
قطعا ما بي عيب و نقص نبوده و ممکن است اشتباهاتي داشته باشيم ولي اکنون با تجربيات بدست آورده و با همکاري انديشکده شفافيت براي ايران براي پيشرفت و رشد ايران اسلامي تلاش مي کنيم.
به نظر ما لازمه يک مجلس کارآمد و سالم شفافيت در همه امور است که به مردم مرتبط مي شود. مردم حق دارند بدانند وکيل و نماينده خود چگونه فردي است. اکنون نامزدهاي انتخاباتي بايد بدانند ديگر نمي‌توانند با جريان هاي سياسي غالب و بازي هاي تکراري خود راي مردم را بدست آورند.»

در اين پويش نامزدها بايد ميثاق‌نامه شفافيت و صداقت را تکميل و در سايت انديکشده بارگذاري و تعهدنامه‌ي ده بندي را امضا کنند. 

در مقدمه‌ي اين تعهدنامه آمده است: «درصورتي که با رأي مردم وارد مجلس شوم، تعهدات زير را اجرا کنم و ديده­بان شفافيت و عدالت محق است طبق وظيفه ذاتي خود با همکاري و نظارت مردمي، رفتار من را زير نظر بگيرد و درصورت تخطي‌ام از هريک اين تعهدات، ابتدا به خودم تذکر کتبي دهد و اگر اعتنا نکردم، مستندات تخلف من از هريک از اين تعهدات را براي اطلاع عموم منتشر کند و موضوع را از مجاري حقوقي و قضايي پيگيري نمايد.»

ثبت و اعلام وعده‌هاي انتخاباتي، مشاغل پيشين و فعلي، درآمدها، اموال، منابع و هزينه‌هاي انتخاباتي نامزدها، از جمله مواردي هستند که در پويش شفافيت داوطلبانه بايد توسط نامزدها شفاف شوند.

شما مي‌توانيد متن ميثاق‌نامه، تعهدنامه و اسامي نامزدهايي که به اين پويش پيوسته‌اند را در سايت مجلس‌نما ياکانال‌هاي شفاف با مردم در شبکه‌هاي اجتماعي دنبال کنيد.

@shafaf_ba_mardom 
pooyesh.majlesnama.ir
 
 
پي‌نگار: معرفي اين پويش به منزله‌ي تاييد افراد، رويکرد، محتوا و يا وابسته بودن آن‌ به موسسه‌ي مصاف ايرانيان نيست.
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafeco/post/34270
17 نظر
زهرا رحمانی زاده زهرا رحمانی زاده 19:42:03 - 1398/11/29
سلام باید حضوری بیایم امضا کنیم
مصاف اقتصادی مصاف اقتصادی 14:35:48 - 1398/11/30
با سلام و احترام
این امکان در سوگندنامه شفافیت فراهم آمده است.

https://masaf.ir/showPost/post/34371
 بدون نام 07:44:32 - 1398/11/30
سلام
فکر کنم شما میتونید فرم ها رو خودتون امضا کنید و به نماینده استانی دیده بان تحویل بدید یا اینکه مستقیما مراجعه کنید اونجا (به من گفتن میتونم امضا رو از نامزدها بگیرم و تهعدنامه رو تحویل دفتر دیده بان بدم)
 بدون نام 22:47:09 - 1398/11/30
باعرض سلام شفافیت بسیار مهم است پس چرا رهبری روی آن تاکیدنمیکند وایشان میگویند نماینده منتخب باید مومن شجاع وکارآمد باشند این برای آنهایی که روی حرف رهبری تاکید دارند جای سوال است.آیا اگر یک کاندیدا فقط تعهدنامه را امضا کند کافی است
مصاف اقتصادی مصاف اقتصادی 17:14:10 - 1398/12/02
با سلام و احترام
وقتی نامزدی مومن و شجاع و کارآمد بود، با شفافیت هم مشکلی ندارد و از آن استقبال می‎کند اما اگر فردی با شفافیت مخالف بود به احتمال قوی در آن سه شاخص هم ضعیف است که از شفاف شدن هراس دارد. بنابراین شفافیت در عرض شاخصه‌های معرفی شده توسط مقام معظم رهبری نیست بلکه در طول آن و موید آن‌ها است.
شفافیت شرط لازم است نه کافی، پس نامزدی که خود را ملزم به شفافیت می‎کند شرط لازم را دارد اما آن‌که از شفافیت گریزان است حتی شرط لازم را هم ندارد.
حمیدرضا عباسی حمیدرضا عباسی 14:18:11 - 1398/11/30
سلام

مسلما کاندیدا هایی که موسسه مصاف اسامی آنان را منتشر میکند از منافع آن در کسب آراء بسیاری از انقلابیون بهره میبرند (حتی وقتی موسسه مسئولیت تایید آنان را بعهده نگیرد) . پس لازم است موسسه مصاف بابت تایید امضاء تعهد نامه شفافیت و آوردن نام این دوستان در لیست خود ، از آنان یک ضمانت اجرایی هم اخذ کند که بعدا در قبال تخلف ، پاسخگو باشند . بهر حال موسسه مصاف با آوردن نام این دوستان در لیست خود ، آبرو گرو میگذارد و حق دارد از اعتبار خود دفاع کند .
مصاف اقتصادی مصاف اقتصادی 14:46:14 - 1398/11/30
با سلام و احترام
موسسه بر نام نامزدها تاکید ندارد.
امکان اخذ تعهدنامه در سوگندنامه شفافیت فراهم آمده است.

https://masaf.ir/showPost/post/34371
رضا رنگین کمان رضا رنگین کمان 00:14:54 - 1398/11/30
ضمن تشکر از دوستان دلسوز اسلام و انقلاب
ترتیبی دهید در سایت شما نام و کدانتخاباتی و حوزه انتخابی کلیه کاندیداهایی که تعهدنامه را امضا می کنند جهت اطلاع عموم مردم اطلاع رسانی شود . در فرصت باقیمانده تا روز جمعه از طریق تراکت و ... به اطلاع عموم برسانید که با مراجعه به سایت شما یا از طریق پیامک لیست افرادی که تعهدنامه را امضا کرده اند شناسایی کنند . ایده های بهتری هم دارم ولی لازم به توضیح دارد . تشکر و با امید موفقیت شما در حرکت مهمی که شروع کرده اید
مصاف اقتصادی مصاف اقتصادی 14:47:39 - 1398/11/30
با سلام و احترام
این امکان در سوگندنامه شفافیت فراهم آمده است.

https://masaf.ir/showPost/post/34371
حسین پورقدیری حسین پورقدیری 17:16:31 - 1398/11/29
سلام و عرض ادب.
در نشست شفافیت در مجلسی که عزیزان توکلی، سیاح، رائفی پور و علیزاده شرکت داشتند برگه دست آقای سیاح بود موسوم به پویش مجلس شفاف و ضدفساد و ذکر شد که عزیزانی که در این پویش عضو شوند در سامانه دیدبان یا مصاف قرار خواهد گرفت.
فلذا الان سایت دیدبان به آدرس http://daad.ir/?p=19688 لیست افراد را اعلام کرده و سایت مصاف دو مرجع فوق را که مربوط به سایت مجلس نما می شود را ارجاع داده است.
درست است که هر یک از این مراجع فوق در یک راستا هستند اما از نظر محتوا با هم مغایرت دارند و بند های پویش مجلس شفاف و ضدفساد در سایت دیدبان با میثاق‌نامه شفافیت و صداقت نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در سایت مجلس نما دو رویکرد مختلف را دارد.
از آنجایی که در نشست شفافیت مطرح شد که هر دو سایت این مقوله را نشر خواهند داد
آیا دلیل خاصی دارد که دو ساختار مختلف را پی گرفته اید؟
آیا کار ها را به طور موازی و تقسیم شده پی گرفته شده است؟
دلیل این تناقض چیست؟
ممنون می شوم من را راهنمایی کنید
مصاف اقتصادی مصاف اقتصادی 22:11:21 - 1398/11/29
با سلام و احترام
شاید این توییت استاد رائفی پور در پاسخ سوال شما مفید باشد:

http://twitter.com/a_raefipour1/status/1228994211476799489?s=21

https://t.me/masaf/30497
M@hdi .k M@hdi .k 15:21:06 - 1398/12/01
به بدترین شکل ممکن مردمو گیج کردین
تو یوتیوب هوادارن رائفی پور از لیست عدالت خواهان و وحید اشتری حمایت می کنه
چیزی که از توییت ها فهمیدم خود آقای رائفی پور از لیست وحدت حمایت میکنه
از یه طرف هم میگن که ملاک اصلی شفافیته
چن تا منبع معرفی کردین که باز آدمو گیج میکنه
یه سری ها تو ازما شرکت کردن یه سری ها تو مجلس نما
لیست هایی هم که گفتم عدالت خواها رفتن واسه خودشون مرام نامه امضا کردن
لیست وحدت هم نصفشون تعهد شفافیت ندادن اکثرا هم تو ازما شرکت نکردن
مراجعی هم که گفتین هیچ کدوم صحت سنجی نشده و فقط میگین و میگن که داریم اطلاع رسانی می کنیم ولی تایید نه
من دفعه ی اولیه که می خواستم تو انتخابات شرکت کنم تو دوره ای که فکر می کنم خیلی ها استقبال نمی کنن می خواستم شرکت کنم تنها دلیلش هم گوش کردن به سخنرانی های استاد بود چون می گفتن مجلس تو راس اموره ولی متاسفانه در حساس ترین مقطع ممکن به بدترین شکل ممکن سکوت کردین و مردم رو راهنمایی نمی کنین این همه تو سخرانی ها روشگری کردین الان که باید مردمو راهنمایی کنین هیچی به هیچی آقا اصلا راهنمایی نخواستم استاد بگه به کیا می خواد رای بده مگه رای دادن گناهه؟ فقط بگو به کی می خوای رای بدی
شما نه ازما رو تایید کردین نه هیچ جای دیگرو فقط گفتین اطلاع رسانی کردین ما به کی اعتماد کنیم؟ حرف کیو گوش کنیم؟ وقتی مردم نمی دونن چیکار کنن یا رای نمیدن یا مرین سراغ کسی که بیشتر تبلیغ میکنه
اگرم تا امشب هم استاد لیستی رو معرفی نکنه بیخیال رای دادن میشم چون به این نتیجه رسیدم که شفافیت هم بازی انتخاباتی بوده واسه کشوندن پای صندوق رای مگر نه هرکی بره اون تو همون آشه و همون کاسه
جمکرانی علی جمکرانی علی 12:50:55 - 1398/12/14
سلام، از کوره در رفتن که دوا نیست تا دردی را درمان کند؛ عزیز. مردم خواسته داشته باشند چطور این خواسته را به مردم دیگر در کشور رساند. که اگر مردم بر اساس تشخیص عقل شان همایت کنند خواسته ی حقی را، کشور را اباد کردن.

مشکل شاید اینجاست که خبرگزاری ها خواسته ی مردم را به مسوولین و بلعکس بلد است برساند، اما این که یک جنبش مردمی را؛ صدایش را به گوش هموطن برسانند بلد نیستند و اهمیت اش را نمی دانند.

خبرنگار بودن مثل شغل های دیگر نیست. فکر کن مثل یک دکتر یا معلم از معلم هم به ما نزدیگتر است. و از هر حرفه و فنی دیگر خبرنگار بیشتر است و هر روز نیاز داریم حتی جمعه که خود معلم در بیت دارد خبر گوش می کند. این خبرنگار ها رسالتی دارند یا نه! پس صدای مردم را به مردم رساندن یعنی ما نیاز نداریم تجمع مردمی کنیم توی خیابان برای خواسته ی ایمانی مان که دشمن سوی استفاده کند می توانیم در فضای نرم با کمک خبرگزاری ها برای خواسته ی خود راه پیمایی کنیم [سوی برداشت نشود به خیابان هم میرویم به وقتش]. البته مردم با صبر و ادب خواستی داشته باشند و یک شهروند خوب باشند در کشور یک پدیده ای مبارکی و جدیدی است باید رویش کار بشود.

سوال: ایا نسبت به سال قبل این بچه ها که این 'کار شفافیت' را جلو می برند و مردم را اگا می کنند پیشرفت داشتن یا نه.

خود این ایجاد سایت و پروتوکول نوشتن فعلی است و مقدمه ی عملی راسخ در عرصه ی شفافیت که انشا الله اصلی ثابت خواهد داشت و دایمی خواهد ماند تا قیام صاحب العصر و الزمان صلوات الله علیه.

پس تو اینجا چی می گویی مگر می شود رای نداد و سختی انتخاب کردن را نکشید تو یکی از همه ی ما هستی وزنت را انشا الله از ما برداشتی.

یک خواسته ی مطلق خواسته ی بدون قید و شرط و حد این است که از قانون باید پیروی شود در دین [در دین یعنی در همه چیز و همه ی زندگی].
مصاف اقتصادی مصاف اقتصادی 17:21:49 - 1398/12/02
با سلام و احترام
اگر مطالب مسلسل مصاف اقتصادی را دنیال می‌نمودید گیچ نمی‎شدید. بنابراین پیشنهاد می‌کنم یادداشت زیر را هم مطالعه بفرمایید:
https://masaf.ir/masafeco/post/34371

یادداشت‌های ما و صحبت‌ها و توییت‌های استاد رائفی‌پور هم مشخص و منظور ایشان شفاف است بنابراین نیازی به ارجاع سایر شبکه‌های فرعی نیست.
خواندن این توییت استاد هم خالی از لطف نخواهد بود:
https://twitter.com/a_raefipour1/status/1230420410627493889?s=20
علی خدری علی خدری 07:20:51 - 1398/11/29
با عرض پوزش

صبح بخیر میزاشتید بعد از انتخابات می فرمودید
محمدعلی میر محمدعلی میر 05:18:27 - 1398/11/29
سلام خسته نباشید
در سامانه دیده بان شفافیت اسامی تعدادی از نامزدهای انتخاباتی که تعهد نامه را امضا کرده اند درج شده است
آیا این افراد مورد تائید استاد هستند یا حداقل از نظر استاد میتوان به آنها اعتماد نمود که برای 4 سال به عنوان وکیل راهی بهارستان نمود
خواهش میکنم استاد روشنگری بفرمائید من و خانواده ام ، دوستان و آشنایان به شما اعتماد داریم ولی هیچ شناختی نسبت به این افراد نداریم خودم به شخصه گیج شدم نمیدونم اینها کدوم طرفی هستند نسبتشون با انقلابی که پدرم 10 سال براش جنگید چیه ممنون میشم اگه پاسخم رو لطف بفرمائید.
لازم به ذکر است خوب یا بد شدن آنها خللی در ارادت من و خانواده ام نسبت به شما ایجاد نخواهد نمود ممنون دعاگوی شما هستم
مصاف اقتصادی مصاف اقتصادی 22:33:19 - 1398/11/29
باسلام و احترام
معرفی این پویش به منزله‌ی تایید افراد، رویکرد، محتوا و یا وابسته بودن آن‌ به موسسه‌ی مصاف ایرانیان نیست.
استاد رائفی پور نظری در مورد حمایت از افراد موجود در لیست ها ندارند، زیرا بحث شفافیت شرط لازم است نه کافی. این افراد با طی روند شفافیت حداقل در مسیر شرط لازم گام برداشته اند و بررسی سایر شاخص ها در جای خود نیاز است.
دسته بندی