× تماس با ما
10 2 نظرات 3021 بازدید
تاریخ انتشار 16 - 1398/11/27

«جنبش ازما»

«جنبش ازما»

يکي از چالش‌هاي جدي اين روزهاي نامزدهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي، جنبش ازما است.

اين جنبش که احتمالا نام خود را از ضرب المثل معروف «ازماست که برماست» انتخاب کرده است، سعي در تبيين شاخصه‌هاي کارآمدي و دعوت از نامزدها براي شرکت در آزمون‌هاي کارآمدي، درجه‌بندي، شفافيت اقتصادي و اخذ تعهدنامه از آن‌ها را دارد.

در معرفي اين جنبش  آمده است: «جوانان نخبه کشور طي چند سال کار علمي و پژوهشي، مجموعه‌اي از آزمون‌ها و مصاحبه‌ها را طراحي نموده و آزموده‌اند که به خوبي و با خطايي بسيار اندک نشان مي‌دهد چه کساني شايستگي و توانايي بر عهده گرفتن امور اجرايي، تقنيني و يا قضايي کشور را در چه سطحي دارا هستند. در گام اول بنا شده است اين مجموعه آزمون‌ها را به عنوان مبنايي واسطه‌اي براي گزينش بهترين و شايسته‌ترين گزينه‌ها براي معرفي به عنوان نامزد انتخابات مجلس شوراي اسلامي مورد استفاده قرار دهيم.»

آزمون‌هاي جنبش ازما شامل آزمون‌‌هاي تناسب شغلي، رغبت، توانايي‌هاي ذهني، شخصيت، ويژگي‌هاي رفتاري و تحليل اين آزمون‌ها در مدلسازي شايستگي است.

معيارها و ملاک‌هاي سنجش نامزدها در اين جنبش در بيانيه ارزش معرفي شده و فرايند سنجش نامزدها کاملا شفاف و تعهدنامه‌اي براي صيانت از حقوق ملت آمده شده است.

شما مي‌توانيد اسامي نامزدهاي شرکت کرده در آزمون‌هاي اين جنبش در هر استان را مشاهده و با ورود به پروفايل هر نامزد اظهار شفافيت اقتصادي و سوابق وي را مشاهده نماييد.

ازما نمونه‌ي مناسبي است که با تکميل و بهبود فرايندها و شاخص‌هاي ارزيابي و شفافيت مي‌تواند در انتخابات‌هاي آتي کشور نقش مرجع راي‌دهندگان را ايفا نمايد.

@azmaa_net

www.azmaa.net

 

پي‌نگار: معرفي اين جنبش‌ به منزله‌ي تاييد افراد، رويکرد، محتوا و يا وابسته بودن آن‌ به موسسه‌ي مصاف ايرانيان نيست.
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafeco/post/34269
2 نظر
سیدمهدی حسینی سیدمهدی حسینی 08:09:56 - 1398/11/28
بسیارعالیست. ای کاش به گونه ای فراگیرشود تا هرایرانی آن را مطالبه کند و هرنماینده به آن متعهدگردد.
جمکرانی علی جمکرانی علی 21:01:04 - 1398/12/17
سلام، اینجا است که نقش خبرگزاری ها در میان می اید. خبرگزاری ها باید بلد بشوند و حکمت این که صدای مردم و خواست مردم را به دیگر مردمان سرزمین برسانند برای یک جامعه که پویا و زنده بماند؛ حرکت به جلو داشته باشد، نه عقب گرد.

از هر شغلی فکر کنم خبرنگار باید بیشتر باشد. خبرگزاری ها بسیار حیاتی است که ما بتوانیم به موقع تسمیم گیری کنیم و نه فقط صدای ما را به مسوولین رساند و بلعکس بلکه صدای مردم را به مردم رساند.

اگر بعضی از مردم خواسته ی حقی داشته باشند باید خبرگزاری ها امانت پیشه کنند و به گوش ما برسانند نه این که بی معنویت از رویش رد شوند و فکر کنند مسوول نیستند.

قطعن خبرگزاری ها بزرگترین مسوول و پر رنگترین نقش را ایفا می کنند برای اینکه مردم درست نماینده انتخاب کنند.

این ذهنیت جا نیفتاده؛ حتی هنگامی که در شبکه خبر از مردم مصاحبه می گیرند به نیت و ذهنیت این است که صدای مردم را به مسوولین رسانند.

نمی فهمم چرا باید مردم وکیلی انتخاب کنند که ان وکیل درد و مشکل مردم را نمی داند و باید خبرگزاری ها خود در این راه پور مشقت و بسیار تلاش های شبانه و روزانه به مسوولین تفهیم فرماید. ایا این خودش یک درد نیست! بعضی موقع از خوشهالی گریه می کنیم ایا اینجا نباید از شدت درد و ناراحتی خندید دیوانه وار تا ادم نمیرد.
دسته بندی