× تماس با ما
1 7 نظرات 1164 بازدید
تاریخ انتشار 22 - 1398/10/08

«هرجا سخن از لابی است نام علی لاریجانی می‌درخشد!»

«هرجا سخن از لابی است نام علی لاریجانی می‌درخشد!»

طرح تشکيل وزارت بازرگاني که تصويب آن به شدت مورد حمايت دولت است، در تاريخ 3 مهرماه در صحن علني مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد و براي طي کردن ادامه فرايندهاي قانوني راهي شوراي نگهبان شد. شوراي نگهبان در جريان بررسي، تبصره هاي 1، 3 و 4 طرح مذکور را محل ايراد دانست و آن را به مجلس برگرداند. 

 بعد از ايرادات شوراي نگهبان، هيئت عالي نظارت مجمع تشخيص مصلحت نظام هم طرح تشکيل وزارت بازرگاني را مغاير با بند 2 اصل 110 قانون اساسي و سياست‌هاي کلي نظام دانست و با تصويب آن مخالفت کرد.

 با اين وجود، در اقدامي غير متعارف و نادر که ناشي از فشار علي لاريجاني رئيس مجلس به هيئت عالي نظارت مجمع تشخيص مصلحت نظام بود، اين هيئت مخالفت خود را با طرح تشکيل وزارت بازرگاني پس گرفت.

 همزمان با اين تحولات، عبدالرضا عزيزي رئيس کميسيون اجتماعي مجلس از سوي رئيس مجلس مامور به رفع ايرادات شوراي نگهبان و ارجاع سريع طرح به صحن علني مجلس شد. 

 در همين راستا، جلسه‌اي فوري و بدون حضور مخالفان طرح تشکيل وزارت بازرگاني به ميزباني کميسيون اجتماعي مجلس در ساعت 7 صبح 25 آذرماه برگزار شد و اين طرح مجددا راهي صحن علني  مجلس شد.

 

 علي ابراهيمي، سخنگوي کميسيون کشاورزي مجلس در اين باره به خبرنگار فارس گفت:
24 آذرماه به کميسيون کشاورزي اطلاع دادند، ساعت 7 صبح فردا (25 آذر ماه) جلسه اي براي تعيين تکليف کردن طرح تشکيل وزارت بازرگاني در کميسيون اجتماعي برگزار خواهد. نحوه اطلاع رساني به شکلي بود که کسي در جلسه حضور پيدا نکند. بنده هم به عنوان نماينده کميسيون کشاورزي نتوانستم در جلسه حضور پيدا کنم.
تشکيل وزارت بازرگاني هيچ کمکي به کشور نخواهد کرد.

 

 سهيلا جلودارزاده، عضو کميسيون اجتماعي مجلس هم در اين خصوص به خبرنگار فارس گفت:
متاسفانه به صورت ناگهاني، کميسيون اجتماعي مجلس جلسه اي براي رفع ايرادات طرح تشکيل وزارت بازرگاني اعاده شده از سوي  شوراي نگهبان و هيئت عالي نظارت مجمع تشخيص، تشکيل داد. من در جلسه حضور نداشتم. احتمالا دوستان مجددا به دنبال امضاء جمع کردن بودند.
در وضعيت فعلي کشور، فرصتي براي تشکيل وزارتخانه جديد نداريم. تشکيل وزارتخانه جديد، بار مالي زيادي دارد. ايجاد وزارت بازرگاني رکود و تورم به همراه دارد.
 
دانا (https://www.dana.ir/news/1558756.html/) 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafeco/post/32659
7 نظر
 بدون نام 04:10:10 - 1398/10/19
اطلاع رسانی درست و حسابی از صدا و سیما نمیشه بیشتر مردم موقع رای دادن به اسمهایی که براشون اشناست رای میدن و هیچ شناختی ندارن به نظرتون اگر حسن روحانی با اسم واقعی یعنی حسن فریدون از اول انقلاب تو مجلس شرکت میکرد رای میاورد؟
 بدون نام 12:45:42 - 1398/10/13
ما هنوز برجام و کم کاری یا خیانت به مردم را از لاریجانی فراموش نکردیم
سیده طوبی فروزنده سیده طوبی فروزنده 18:57:36 - 1398/10/15
من نمیدونم مردم چرا دوباره به خائنین وطن رأی میدن ، خداوند سایه این لاریجانی ها رو از سر این مردم و مملکت کم کن به حق آبروی فاطمه الزهرا .
سیده طوبی
صابره مدنی صابره مدنی 01:11:13 - 1399/03/25
به امید روزی که دست خیانتکاران از سفره مردم قطع بشه
 بدون نام 04:15:44 - 1398/10/19
به نظر من کاش تو مملکت مثل کتاب گینس یه کتاب باشه اشتباهات و خیانتها ثبت بشه مردم با این بی لیاقتها یا خیانت کاران اشنا بشن و همچنین با فداکاران و غیرت مندان این میهن تا رقباتی ایجاد شود.
nader norinasab nader norinasab 00:19:04 - 1398/11/28
واقعا بعد از گذشت اینهمه وقایع از تاریخ صدر اسلام که آخرش هم همیشه ملعونین رسوا شدن و خیلی نام ونشانی توی تاریخ ندارن چرا مسعولان این مملکت به فکر خدمت به مردم و خوش نامی و سعادت نیستن و هی میخوان خودشون رو ملعون کنن ...تا فرست باقیست قدر بدونین وگرنه بعدش بیفایدس...
جواد قربانی الوار جواد قربانی الوار 08:03:29 - 1398/10/10
به نظر من حقیرکسانی که در فکر تصویب و به کرسی نشاندن گفته های خود هستند فقط منافع خودشان را در نظر میگیرند و بقیه چیزها حتی نابودی نظام و بدبختی قشر کم درامد جامعه برایشان مهم نیست