×
Notice: Undefined variable: menuPostList in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38
تماس با ما
2 0 نظرات 659 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1398/07/02

کودکان سرکش امروز، ثروتمندان فردا

کودکان سرکش امروز، ثروتمندان فردا

 

 
در سال 1968 محققان تحقيقاتي بر روي دانش‌آموزان 12 ساله انجام دادند که در شش رده‌ي مختلف بودند. آن اثر هوش، شخصيت، رفتار، حالت‌هاي اجتماعي اقتصادي والدينشان را مورد بررسي قرار دادند.

سپس تا 40 سال بعد همچنان پيگير رفتار آن‌ها بودند. دانش‌آموزاني که معلمشان آن‌ها را سخت‌کوش و ساعي مي‌دانست و دلشان مي‌خواست که شغل‌هاي با اعتبار و با پرستيژ داشته باشند در بزرگسالي نتوانسته بودند پول زيادي به دست بياورند. 

بالاترين درآمدها براي بچه‌هاي سرکش و شيطان بود. بچه‌هايي که قوانين را رعايت نمي‌کردند و هميشه با والدين سر جنگ داشتند به عنوان يک بزرگسال پول بيشتري به دست آورده بودند.

نويسنده تحقيق در مورد اينکه چرا بچه‌هاي قانون‌شکن 12 ساله که در بزرگسالي بيشتر درآمد کسب مي‌کنند عنوان کرد که فقط يک دليل وجود دارد و آن اين است که آن‌ها از اينکه در مورد حقوق بيشتري به مذاکره بنشينند نمي‌ترسيدند.

 

هم‌چنين دليل ممکن ديگري که وجود دارد اين است که آن‌ها ارزش رقابت را مي‌دانند.
تحقيقي که در سال 2012 در مجله شخصيت و روان شناسي جمعيت چاپ شد عنوان کرد که مردم سازگار پول کمتري نسبت به بقيه در مي‌آورند.

در کل بچه‌هايي که تمايلي به پيروي کردن از قوانين ندارند بيشتر در آينده کارآفرين، خلاق و ميليونر مي‌شوند.

 

اگر يک بچه سرکش و مبارز داريد به او يکدل بودن را ياد دهيد تا مهربان باشد و وقتي خيلي از مسير اصلي زندگي‌اش خارج مي‌شود مراقب نتايج کارش باشد. اما او را از شکستن يک يا دو قانون در زندگي اش دلسرد نکنيد.
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafeco/post/18757
0 نظر
دسته بندی