× تماس با ما
0 0 نظرات 179 بازدید
تاریخ انتشار 22 - 1398/05/29

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰: پول های مردم را برگردانید

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰: پول های مردم را برگردانید

روز 11 شهريور 98، عيسي کلانتري، سکاندار سازمان حفاظت از محيط زيست، در ادامه مجموعه مصاحبه‌هاي خود در دفاع قاطع از متهمان بازداشتي پرونده جاسوسي محيط زيست، مدعي شد:

" رييس قوه اعلام کرده که قاضي در اين رابطه تصميم مي‌گيرد، اميدوارم قاضي برمبناي واقعيت‌ها تصميم بگيرد. وزير اطلاعات رسما اعلام کرده است که اين افراد وارد هيچ جرمي نشده‌اند اما دستگاه اطلاعاتي موازي مي‌گويد اين افراد مجرم هستند. من موظف هستم نظر وزارت اطلاعات را اعلام کنم، چون در قانون اساسي تعريف شده که جاسوس کسي است که وزارت اطلاعات او را به عنوان مجرم شناسايي کند. "

کلانتري البته بعدتر و در برنامه تلويزيوني دستخط اظهار داشت که درباره پرونده جاسوسان محيط زيستي گفته است که تابع نظر قوه قضائيه و منتظر رسيدگي عادلانه هستند. اما وي بازهم ادعاي وزارت اطلاعات درباره جاسوس نبودن اين متهمان را تکرار کرده است.

اين روايت کاملا نادرستي از قانون اساسي است، چرا که در هيچ‌کجاي قانون اساسي، وزارت اطلاعات، مرجع تشخيص جاسوس معرفي نشده، بلکه تشخيص جاسوس با دستگاه قضايي است و هم وزارت اطلاعات و هم سازمان اطلاعات سپاه ضابط قوه قضاييه محسوب مي شوند. [1] جداي از اين، دفاع سرسختانه کلانتري از متهمان يک پرونده امنيتي-جاسوسي، که از فرط تکرار، بسيار مشکوک و قابل تامل شده است. مضافا اين که، بار ديگر کلانتري از نصب يک فرد دوتابعيتي که به واسطه اتهام جاسوسي از کشور فرار کرد(کاوه مدني)، به عنوان معاون سازمان حفاظت محيط زيست دفاع کرد و گفت:

" من کاوه مدني را انسان بزرگوار، دانشمند، با برنامه و يک فرصت براي کشور مي‌دانستم اما متاسفانه اين فرصت را از من گرفتند. مدني در کارش هيچ مشکلي نداشت و نه دوتابعيتي بود، نه جاسوس. من تا يک حدي مي‌توانستم در برابر آن اتفاقات مقاومت کنم، مقاومت بيشتر، به صلاح او نبود.

اگر به عقب برگرديم و مراجع ذي‌ربط اجازه بدهند باز هم کاوه مدني را انتخاب مي‌کنم. "[2]


حقيقت اين است که عملکرد آقاي کلانتري (که تا پيش از انتخاب به رياست سازمان حفاظت از محيط زيست، هيچ تجربه‌اي در حوزه محيط زيست نداشت) تاکنون بسيار پراشکال و به شدت مورد انتقاد بوده است. بي‌عملي و بي‌برنامگي در حوزه محيط زيست (علي‌رغم وعده‌هاي بزرگ دولت روحاني در اين زمينه) بيداد مي کند. علاوه بر اين که سازمان محيط زيست از دوران رياست معصومه ابتکار، به واسطه ذهنيت حاکم بر مديران و ضعف شديد نظارت در اين حوزه، به يکي از شاهراه‌هاي نفوذ بيگانه تبديل شده است و اين روند در دوره عيسي کلانتري با همان شدت ادامه يافته است.

نفوذ موسسات زير نظر محمد بن زايد(وليعهد ابوظبي و حاکم غيررسمي امارات) در حوزه محيط زيست به بهانه پروژه‌هاي حفاظت از گونه‌هاي خاص در ساليان اخير گسترش يافته است، آن هم در حالي که امارات متحده عربي، متحد عربستان سعودي و رژيم صهيونيستي در پيشبرد نقشه‌هاي نظام سلطه عليه جمهوي اسلامي ايران است و امارات تبديل به يک قطب فعاليت‌هاي جاسوسي و ضدامنيتي عليه ايران شده است، از شاهکارهاي رياست ابتکار و کلانتري بر سازمان حفاظت است که مشرق پيش از اين در گزارشي(16 فروردين 97) به تفصيل اين نفوذ اماراتي‌ها را بررسي کرد.


مؤسسه «حيات وحش ميراث پارسيان» در تاريخ 09/‌02/‌1391 به عنوان يک مؤسسه غيرتجاري مجوز دريافت کرد تا به صورت يک مؤسسه غيرتجاري عام‌المنفعه در چارچوب قوانين جمهوري اسلامي ايران فعاليت کند. چند ماه پس از آن‌ که ميراث پارسيان به ثبت رسيد، هومن جوکار، خزانه‌دار اين مؤسسه، از سوي سازمان حفاظت محيط‌زيست به عنوان مدير جديد پروژه بين‌المللي حفاظت از يوز منصوب شد. پروژه‌اي که در سال 80 با مشارکت سازمان حفاظت محيط‌زيست و برنامه عمران سازمان ملل متحد راه‌اندازي شده بود.

دانلود کليپ - سواد رسانه اي دکتر فلان 

 

 

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masaf/post/16430
0 نظر
دسته بندی