× تماس با ما
1 0 نظرات 85 بازدید
تاریخ انتشار 21 روز پیش

ساختِ قایقِ نجات با چوبِ پوسیده!

ساختِ قایقِ نجات با چوبِ پوسیده!

ساختِ قايقِ نجات با چوبِ پوسيده!

بعضي وقتها توجيهات، مقدس مي‌شود؛ بطوريکه حتي رنگ و بوي قرآن مي‌گيرد؛ يعني کارها با آيه‌هاي قرآن يا روايات توجيه مي‌شوند.

به شخصي گفتند چرا نماز نمي‌خوني؟ گفت: تو قرآن نوشته لاتَقرَبوالصَّلاة (به نماز نزديک نشويد) بهش ميگي در ادامه‌ي همون آيه نوشته: لاتَقرُبوالصَّلاة و اَنتُم سُکاري (در حالِ مستي به نماز نزديک نشويد. نساء/43) ميگه ما همين ابتدا رو رعايت کنيم، کلّي کار کرديم! اگرچه اين يک طنز بود؛ اما چنين افرادي در واقعيت هم وجود دارند؛ اينان هر قسمت از دين را که با تمايلاتشان سازگار باشد، مي‌پذيرند و بقيه را کنار مي‌گذارند.

همانندِ همان کساني که دستِ امامشان که مي‌خواست آنها را وارد کشتي نجات کند، رد کردند، چون با امام بودن در آن زمان به نفعشان نبود؛ اما با مالي که به نامِ اسلام به جيب زده بودند قايق پوسيده‌شان را سروسامان دادند و سرانجام غرق شدند.

به عنوان مثال مي‌گويند کارهاي خوب، گناهان را پاک مي‌کند؛ مثلاً نماز نمي‌خوانند ولي صدقه مي‌دهند. (غافل از اينکه بعضي گناه‌ها آنقدر بزرگ‌اند که باعث نابودي همه چيز مي‌شوند) بالاخره بايد انتخاب کرد: چون در کرب و بلا بي‌طرفان بي‌شرفانند. تاريخ همان است حسيني و يزيدي.

اگر مي‌خواهي در آخرالزمان اهلِ نجات باشي، بايد دستَت در دستِ امام زمانت باشد.

توجيه المسائل کربلا 8

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/mahdiaran/post/59196
0 نظر