× تماس با ما
1 0 نظرات 113 بازدید
تاریخ انتشار 20 روز پیش

عبادتِ بدتر از گناه!

عبادتِ بدتر از گناه!

عبادتِ بدتر از گناه!

در زمان امام حسين، بعضي براي اينکه به عبادتشان لطمه نخورد، امام زمانشان را تنها گذاشتند و به جاي آن، تفسير قرآن گفتند و ذکر خواندند و حج به جا آوردند و...

امروز هم عده‌اي فکر مي‌کنند‌ عبادت کردن مهمتر است، اما خودِ خدا مي‌فرمايد: «اي مؤمنان اگر خدا را ياري کنيد، خدا هم شما را ياري مي‌کند.» (سوره محمد، آيه7) خدا به ياريِ ما نياز ندارد، بلکه منظور از ياريِ خدا، ياريِ دين و پيامبر خداست.

نمي‌شود بنده‌ي خدا بود و اباعبدالله را نشناخت؛ نمي‌شود خدا را عبادت کرد و نماينده‌ي خدا را ياري نکرد. ما بايد جامعه را با امام مهدي آشنا کنيم. دشمن با فيلم، انيميشن و بازي براي نوجوانان و جوانان قهرمان سازي مي‌کند، به طوري که بچه‌ها سوپرمَن و بَتمَن و..‌. را بهتر از امام زمان مي‌شناسند. با اين حساب آيا ما کم کاري نکرده‌ايم؟

عده‌اي هم از آن طرفِ بوم افتاده‌اند. به طوري‌که مي‌گويند: عبادت براي افرادِ بيکار است. من که کارهاي مهمتري دارم، نيازي به عبادت ندارم. در حاليکه عبادت، غذاي روح است و روح بدون آن مي‌ميرد.

ظهور پديده‌اي اجتماعي است. همه بايد مهدي موعود را بشناسند، تا به ارزشِ بودنش پِي ببرند و براي رسيدن به ظهورش دعا و تلاش کنند.

توجيه المسائل کربلا 9
 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/mahdiaran/post/59195
0 نظر