× تماس با ما
0 0 نظرات 565 بازدید
تاریخ انتشار 10 - 1398/07/09

رسانه های غرب منجی شیعه را چگونه نشان می دهند؟

رسانه های غرب منجی شیعه را چگونه نشان می دهند؟

در ادامه نقد فيلم ايکس_من آخرالزمان، به بيان توضيحاتي در مورد منجيان دروغين فيلم، يعني «جهش يافتگان» که در حقيقت جنيان هستند، مي‌پردازيم. مي‌توان گفت اين فيلم جزء معدود فيلم هايي است که اين طور واضح، جنيان را به عنوان منجي انسان و جهان معرفي مي‌کند.

استفاده از تکنولوژي روز، براي ارتباط آسان تر اين موجودات و تسلط آنها بر ذهن و جهان انسانها از جمله اشارات پر تکرار فيلم است. آبي بودنِ قابل کنترل، قدرت تغيير چهره، غيب شدن، پيدا کردن اشياء و انسانها در نقاط مختلف، ديده نشدن توسط انسانها، ذهن خواني، جابجايي اجسام و افراد، تسلط بر مغناطيس و ارتباط با فلز و سرعت بسيار بالا از جمله ويژگي‌هاي جهش يافتگان است که در آيات قرآن هم به برخي اشاره شده است.

در اين فيلم «جهش يافتگان» موجوداتي با قدرت‌هاي خارق العاده، اما صلح طلب اند که در ميان انسانها زندگي و به آنها کمک مي‌کنند، اما همچنان مورد بي‌مهري هستند و تلاش و آرزو دارند تا انسانها به اين آگاهي برسند که زندگي مسالمت آميز (جنيان و انسانها) لازم و به نفع انسان‌هاست؛ چنانکه در پايان اين فيلم هم، اين اتحاد و کمک جهش يافتگان است که باعث نجات جهان و انسان‌ها مي‌شود.

نکات قابل تامل اين فيلم بسيار بيشتر از اين اشارات است؛ براي آگاهي بيشتر مي‌توانيد به سخنراني استاد #رائفي_پور (روايت عهد 53) در مورد نقد اين فيلم مراجعه کنيد.

#مهدويت_و_رسانه 38

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/mahdiaran/post/19424
0 نظر
دسته بندی