× تماس با ما
0 0 نظرات 239 بازدید
تاریخ انتشار 15 - 1396/09/06

آیا انحصار یاران حضرت مهدی به 313نفر، یک نوع تبعیض نیست؟

آیا انحصار یاران حضرت مهدی به 313نفر، یک نوع تبعیض نیست؟

بايد توجّه داشت كه ياران حضرت، منحصر در 313 نفر نيست؛ زيرا حضرت، داراي سه گروه يار است كه گروه اول آنان، 313 نفرند. اينان، فرماندهان و بزرگان لشكر حضرت محسوب ميشوند و مواليان ايشان اند. طبيعي است كه هر لشكر، تعدادي محدود فرمانده دارد و بقيه، تحت نظر اينان در لشكر حضرت به سر مي برند و امام را ياري ميكنند. پس اين نوع انحصار، تبعيض نيست، با توجه به اين كه ياران گروه دوم را لشگر ده هزار نفري و ياران گروه سوم را عموم مؤمنان تشكيل ميدهند.

 گفتني است که دليل خاصي در اين كه چرا ياران گروه اول 313 نفر هستند وارد نشده است. شايد بتوان گفت: اين كه تعداد ياران امام مهدي همچون ياران پيامبر اكرم در جنگ بدر 313 نفر است براي آن است كه ياد و خاطره جنگ زيباي بدر زنده شود. جنگي كه مسلمانان عده كمي بودند با تجهيزات نامناسب، و فقط تكيه بر خدا داشته و با ايمان وارد معركه جنگ شدند. هدف حفظ اسلام و دين بود.

 امداد‌هاي خاص و ويژه الهي نازل شد، چنانچه در ابتداي سوره انفال (آيات 7-17) به آن اشاره شده است. جنگي كه همه گروه‌هاي مسلمان آن زمان، در آن حضور داشتند. افراد سپاه از همه اقشار و سنين مختلف تشكيل شده بود و پيروزي قاطع مسلمانان در آن رقم خورد و بسياري از سران مشرك و كافر سپاه مكه كشته شدند.

 کتاب آفتاب مهر؛ پرسش ها و پاسخ هاي مهدوي

#پرسش_و_پاسخ_مهدوي 18

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/mahdiaran/post/18135
0 نظر