× تماس با ما
3 0 نظرات 509 بازدید
تاریخ انتشار 10 - 1399/05/30

ارتشی از فناوری‌ها در خدمت مدیریت سیل چین

ارتشی از فناوری‌ها در خدمت مدیریت سیل چین

بهره‌گيري از فناوري‌هاي پيشرفته نظير کلان داده، هوش مصنوعي، شبکه 5جي، واقعيت افزوده، ربات‌هاي هوشمند، اينترنت اشياء، پهپادها و قايق‌هاي خودران هوشمند سبب شده تا وقوع سيل‌ و طغيان رودخانه‌هاي چين به خوبي مديريت شوند. اين فناوري‌ها از طريق پيش‌بيني دقيق وضعيت آب و‌ هوا، نظارت بر سيل و هشدار به موقع به ياري دولت آمده‌اند. رژيم آب رودخانه‌ها هم اکنون با ماهواره‌هاي سنجش از دور به صورت مستمر پايش مي‌شوند.

 

از پهپادها نيز براي انتقال برخط تصاوير ويدئويي تغييرات حجم خروجي آب استفاده مي‌شود. امروز بيش از 346 مخزن بزرگ و متوسط رودخانه زرد با بيش از 1000 سيگنال ويدئويي تحت نظر برخط هستند. از سوي ديگر تجهيزات هواشناسي چين به روز شده‌اند و با عملکرد بسيار دقيق در خط مقدم پيشگيري و مديريت بحران هستند.

 

به عنوان مثال، دقت پيش‌بيني‌هاي هواشناسي در زمينه‌ي وقوع باران‌هاي سيل‌آسا در سال 2019 به 88 درصد افزايش پيدا کرد و جريان‌هاي همرفتي شديد، 38 دقيقه زودتر قابل پيش‌بيني است. همه اين عوامل سبب شده وزارت منابع آب چين، تنها در 10 الي 15 دقيقه تمام اطلاعات بارشي کشور را از 120 هزار ايستگاهِ هشدار دريافت و در چند دقيقه سيل را پيش‌بيني نمايد.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/58833
0 نظر
دسته بندی