× تماس با ما
2 1 نظرات 214 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1399/04/15

بی اعتمادی کشاورزان آمریکایی به سیاستهای وزارت کشاورزی این کشور/ کشاورزان محصولات خود را انبار کرده اند!

بی اعتمادی کشاورزان آمریکایی به سیاستهای وزارت کشاورزی این کشور/ کشاورزان محصولات خود را انبار کرده اند!
  • به گزارش خبرگزاري بلومبرگ، کشاورزان آمريکايي که به پروژه هاي بلند مدت دپارتمان کشاورزي آمريکا اعتقادي ندارند هم پيمان شده اند تا زمان بازگشت دوباره قيمت‌ها به ميزان واقعي خود فروش محصولات کشاورزي خود را به تعويق بيندازند. کاشت ذرت که که در نيم سال گذشته به دليل وقوع باران هاي رگباري با تلاطم زيادي مواجه بود نيز به دليل سياست هاي غلط دولت به تعويق افتاد.

 

  • با توجه به کشيده شدن جنگ تجاري بين چين و آمريکا به دومين سال خود اين کاهش قيمت کشاورزاني را که بزرگترين خريدار سوياي خود يعني چين را از دست دادند با ضربه مهلکي مواجه کرد. حال با توجه به رسيدن زمان برداشت محصول برخي از کشاورزان از اين کار ممانعت مي‌کنند. کشاورزان ايالات متحده هر ساله يک انبار به انبار دانه هاي ذرت و سويا خود اضافه مي‌کنند تا جايي که بر طبق گزارشات دپارتمان کشاورزي ايالات متحده ظرفيت اين انبارها امروز به 13 و نيم ميليارد بوشل رسيده است.

 

  • بن رينسچ که بر روي چهار هزار هکتار از اين زمين‌هاي کشاورزي در لوا کار مي‌کند گفت: کشاورزان غلات خود را کشت نخواهند کرد ما کاري مي‌کنيم تا مردم براي محصولات کشاورزي به ما التماس کنند. قصد داريم انبار هاي بذرخود را بسته نگاه داريم. رينسچ به تازگي يک انبار غلات جديد به ظرفيت 50000 بوشل را ظرفيت انبارهاي قبلي خود اضافه کرده است. او مي گويد افزايش اختلاف قيمتها در مورد غلات در برخي از بازارهاي ايالات متحده نشان از نگراني برخي از فروشندگان تجاري درباره کاهش منابع غلات مي باشد. درسالهاي گذشته کشاورزان سويا را به ميزان فروش خود کشت مي کردند اما امسال با وجود انبار هاي احداث شده در مزارع اين گونه نخواهد بود و کشاورزان قادر به کنترل قيمت ها خواهند بود.

 

  •  مت کمپل مشاور مديريت ريسک کارگزاري INTL در لوا تخمين ميزند ميزان فروش ذرت در ماه آگوست امسال 22درصد کمتر از اين ميزان در سال قبل خواهد بود. اگر چه اطلاعاتي راجع به فروش سويا در دسترس نمي باشد اما فروش دانه هاي روغني نيز با کاهش جدي مواجه خواهد شد. وي ميگويد: «کشاورزان به دنبال انبار کردن غلات خود در ازاي فروش محصولاتي که قابل ذخيره کردن نيستند خواهند بود. باوجود اين کاهش قيمت ها کشاورزان نگران کاهش محصولات کشاورزي در بازار نخواهند بود.»

پ.ن: علي رغم اينکه سياست هاي خريد تضميني از کشاورزان به شکل مستقيم در آمريکا انجام نميشود، اما هر گونه تصميم غلط در حوزه بازار محصولات کشاورزي مستقيماً fv معيشت کشاورزان حتي در آمريکا تاثير منفي ميگذارد. مورد مشابه اين اتفاق در ايران روي داد به طوريکه امتناع دولت در بالابردن قيمت خريد تضميني گندم منجر به افزايش قاچاق اين محصول راهبردي و در نهايت خروج ارز در شرايط تحريمي براي واردات گندم شد. 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/37988
1 نظر
امیر دلیرتربتی امیر دلیرتربتی 16:46:17 - 1399/04/15
یه زمانی دولت آمریکا گندم رو تو دریا میریخت