× تماس با ما
2 0 نظرات 228 بازدید
تاریخ انتشار 07 - 1399/03/25

به اسم سامانه‌های آبیاری و تامین خوراک دام به کام دلالان!/ دم خروس بیرون زد؛ بخش کشاورزی مظلومِ ناکارآمدی نظام بانکی کشور

به اسم سامانه‌های آبیاری و تامین خوراک دام به کام دلالان!/ دم خروس بیرون زد؛ بخش کشاورزی مظلومِ ناکارآمدی نظام بانکی کشور

 

??21 خردادماه، عليمراد اکبري معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزي در نشست خبري در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که سال 93 از محل اعتبار اجراي پروژه‌هاي آبياري به واردات نهاده و خوراک دام اختصاص يافت و گفته مي‌شود که پول اين واردات به وزارت جهاد برنگشته است.

 

??وي گفت: آن موقع براي اجراي پروژه‌هاي آبياري قرار شد 8 ميليارد دلار پرداخت شود و بانک مرکزي اعلام کرد که اين رقم اگر اختصاص يابد تعادل دلار بازار بهم مي‌خورد، بنابراين تأکيد کردند که بخشي از اين اعتبارات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ براي واردات کالاهاي وارداتي در نظر بگيرند و معادل ريالي آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت کنند.

 

??معاون آب و خاک وزارت کشاورزي گفت: همان زمان هم آقاي حجتي وزير وقت مخالف بود اما نهايتا هزار و 100ميليارد تومان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وزارت جهاد کشاورزي تحميل کردند تا به جاي پرداخت اعتبار مستقيم براي پروژه‌ها، واردات کالا انجام شود و معادل ريالي آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بپردازند، اما تاکنون 247 ميليارد تومان آن برنگشته است و در حقيقت سازمان برنامه و بودجه به وزارت جهاد کشاوزري بدهکار است.

 

??اکبري در پاسخ به اين سوال که آيا به ازاي آن اعتبار واردات نهاده‌ها انجام شد؟ گفت: اطلاع دقيقي از اين مسأله ندارم و من مسئول بخش اعتبارات خودم بودم که مي‌دانم براي واردات اختصاص يافته بود اما هنوز247 ميليارد تومان آن برنگشته است.

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/37623
0 نظر
دسته بندی