× تماس با ما
0 0 نظرات 690 بازدید
تاریخ انتشار 04 - 1399/01/14

نحوه کاشت ته مانده سبزیجات در خانه / سیر، کاهو و کرفس

نحوه کاشت ته مانده سبزیجات در خانه / سیر، کاهو و کرفس

وقتي سير شروع به جوانه زدن و سبز شدن مي‌کند، به جاي دور انداختن اين جوانه‌ها، مي‌توانيد آنها را در يک ليوان که مقدار کمي آب در آن است، قرار دهيد و جوانه سير پرورش دهيد. جوانه‌ها عطر و طعمي بسيار خفيف تر از حبه هاي سير دارند و براي سالاد و پاستا يک چاشني عالي هستند.اگر يک انتهاي کاهوي دست‌نخورده داريد، آن را در يک کاسه با مقدار کمي آب قرار داده و در جلوي يک پنجره بگذاريد. در عرض حدود دو هفته برگ‌هاي جديد آن را خواهيد ديد و در سه تا چهار هفته به طور کامل رشد مي‌کند!


ته کرفس را به طور کامل از ساقه ها جدا کرده و سپس آن را در يک کاسه آب جلوي نور خورشيد (دقت کنيد قسمت تحتاني کرفس فاقد هرگونه گل و لاي باشد) قرار دهيد. پس از گذشت يک هفته شاهد برگ هايي ريز به رنگ سبز خيلي روشن خواهيد بود.

حالا وقت آن است که گياه را به گلدان منتقل کنيد. حواس‌تان باشد کل قسمتي که در کاسه آب بود را زير خاک بپوشانيد و فقط برگ‌هاي تازه جوانه زده را بيرون از خاک قرار دهيد و در پايان آن را خوب آبياري کنيد. در اين صورت بعد از گذشت چند هفته شاهد برگ‌هاي سبز و زيبايي خواهيد بود.

در طي مدت زمان قرارگيري ساقه کرفس در ظرف آب، يک روز در ميان، آب ظرف را تعويض و تجديد نماييد. همچنين از اسپري آب براي آب فشاني برگ هاي مياني رو به رشد استفاده نماييد. پس از کاشت کرفس در ظرف حاوي خاک مناسب، در آبياري آن کوشا باشيد.


به همين سادگي تا الآن ياد گرفتيد که 3 تا از سبزيجات پر مصرف رو خودتون پرورش بديد! :)

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/35839
0 نظر