×
Notice: Undefined variable: menuPostList in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38
تماس با ما
2 1 نظرات 257 بازدید
تاریخ انتشار 18 روز پیش

تجربه مقابله هندی‌ها با تهدید زیستی کرونا پیش روی مدیران سازمان پدافند غیر عامل کشور!

تجربه مقابله هندی‌ها با تهدید زیستی کرونا پیش روی مدیران سازمان پدافند غیر عامل کشور!

هند افزون بر دوهزار کيلومتر با چين مرز زميني دارد. از سوي ديگر قاعدتا دو کشور همسايه با اقتصادهاي پيشرونده و هر کدام با جمعيتي افزون بر يک ميليارد و دويست ميليون نفر مي بايست ارتباطات انساني گسترده داشته باشند. همچنين هند شهرت دارد به سطح پايين بهداشت عمومي و آسيب پذيري در برابر بيماري هاي همه گير و عفوني. با اين همه شگفت انگيز است که هند تقريبا از بلاي کرونا در امان مانده و در شمار کشورهايي قرار دارد که هنوز دچار همه گيري خطرناک و مهارناپذير اين بيماري نشده اند.

دولت هند مدعي است پايش زودهنگام انتشار ويروس کرونا و اجراي مقررات بسيار سخت گيرانه در فرودگاه هاي اين کشور عامل در امان ماندن اين کشور از اين همه گيري مرگبار بوده است. شواهد نشان مي دهد که هند از جمله اولين کشورهايي بود که تست ابتلا به کرونا در فرودگاه هايش برقرار کرد و قرنطينه مسافران مشکوک در فرودگاههاي اين کشور با دقت و سختگيري شديد انجام شده است.

حتي براي اطمينان از کنترل و مراقبت بيشتر کار انتقال و بازگرداندن شهروندان هندي از مناطق کرونازده چين به ارتش و نيروي هوايي اين کشور سپرده شد. گزارش منتشر شده در livemint.com مي گويد ارتش مسافران ورودي را تحت الحفظ به مراکز قرنطينه مي سپرده است.

اين مقررات فرودگاهي که در ابتدا نه چندان منطقي و خيلي سخت گيرانه به نظر مي رسيده از آن جهت اجرا شد که دولت هند مي داند اکثريت جمعيت اين کشور به خدمات درماني و امکانات بهداشتي که هيچ حتي به آب سالم و کافي براي شستشوي دست هايشان هم دسترسي ندارند و همه گيري گسترده چنان ويروسي مي تواند به فاجعه ملي در اين کشور منجر شود.

مورد هند بيانگر آن است که انتشار کرونا در گستره هاي مختلف جغرافيايي لزوما اجتناب ناپذير نبوده و مي توانسته است با اجراي مقررات اضطراري به ويژه در رفت و آمد فرودگاهي مهار شود.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/35252
1 نظر
کاظم بادله کاظم بادله 11:56:43 - 1398/12/22
شب دراز است وقلندر بیدار
البته دوست ودشمن تو جنگ بیولوژیک احتمالی سطح تماس متفاوتی از آلودگی عمدی رو تجربه خواهند کرد.