× تماس با ما
4 0 نظرات 1048 بازدید
تاریخ انتشار 02 - 1398/11/09

تولید ثروث با خروس رنگارنگ صحرا

تولید ثروث با خروس رنگارنگ صحرا

با مصرف گوشت قرقاول به جنگ بيماري‌ها برويد بخش اول

قرقاول با نام علمي Phasianus colchicus  پرنده‌اي از راسته ?ماکيان‌سانان است. قرقاول به‌طور بومي در بيشتر نقاط آسيا و همچنين در يونان و بلغارستان در اروپا زندگي مي‌کند و توسط انسان به بسياري از کشورهاي ديگر هم وارد شده‌است.

اين پرنده از جمله پرندگان بومي و نادر در نيز ايران است که در مراتع و بوته‌ زارها زندگي مي‌کند. در گويش هاي محلي اين پرنده را تورنگ يا تيرنگ مي‌نامند که معناي آن با توجه به شکل ظاهري زيبا و رنگارنگ اين جانور بسيار سازگار است. قرقاول در ايران به عنوان يکي از خوش سيما ترين پرنده ها محسوب مي شود و به خاطر رژيم غذايي دانه اي و حشره اي اش در سالم ماندن مزراع از آفات گوناگون مفيد است.
طي چند دهه اخير گرايش هاي زيادي به مصرف گوشت قرقاول در جوامع غربي مشاهده شده است که علت آن مشخص شدن خواص فوق العاده گوشت و تخم قرقاول است. پرورش قرقاول با توجه به وجود تقاضاي بسيار زياد براي آن در کشور، ناچيز بودن هزينه هاي توليد و نگهداري و نيز امکان پرورش قرقاول به صورت خانگي، در حال حاضر سودآورترين عرصه توليد طيور محسوب مي شود.
ميزان پروتئين موجود در گوشت اين پرنده در مقايسه با ديگر پرندگان 5 تا 15 درصد بيشتر است و انواع اسيد آمينه ي ضروري در آن به وفور يافت مي ‌شود. به همين دليل است که در اغلب نقاط دنيا پزشکان براي بيماري‌ هايي چون ضعف اعصاب، ناراحتي‌ هاي رواني و بي‌ خوابي مصرف اين گوشت را توصيه مي‌کنند اين گوشت به دليل چربي بسيار پايين از بروز بيماري‌ هاي قلبي ـ عروقي پيشگيري کرده و به دليل غني بودن از پتاسيم، مصرف به اندازه‌ ي آن براي افراد با فشار خون بالا مانعي ندارد.

هر وعده‌ي مصرفي گوشت‌ قرقاول فقط 134 کالري دارد در حالي که ميزان کالري گوشت مرغ تقريبا دو برابر است. اگر در حال حاضر رژيم غذايي کم کالري داريد، قرقاول منبع خوبي براي تامين پروتئين بدن است.

در خلال برنامه‌ي کاهش وزن توصيه مي‌شود خوراکي‌هاي سرشار از پروتئين اما کم چربي مصرف کنيد. گوشت اين پرنده يکي از منابع عالي پروتئين است اما اکثر گوشت‌ها محتواي چربي بالايي دارند. پيدا کردن گوشتي که کالري و چربي کمي داشته باشد اما حاوي پروتئين بالا باشد کمي دشوار است ولي قرقاول يکي از آن‌ مواردي است که بسيار توصيه مي‌شود.

 اگرچه گوشت‌ قرقاول سرشار از پروتئين و حاوي کالري کم است اما بايد بسيار زياد مواظب سطح کلسترول آن باشيد. اگر ناراحتي کلسترولي بخصوصي داريد، بايد مصرف‌تان را محدود کنيد.
کميل مهدوي
:globe_with_meridians:https://b2n.ir/285743
:globe_with_meridians:https://b2n.ir/377684


لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/33694
0 نظر