× تماس با ما
1 1 نظرات 294 بازدید
تاریخ انتشار 17 - 1398/11/05

بهره گیری از گوسفندان برای بهبود خاک در مزارع تولید برق خورشیدی

بهره گیری از گوسفندان برای بهبود خاک در مزارع تولید برق خورشیدی


هندريکس مدير فناوري و مديريت دارايي شرکت سيليکون رانچ ، پس از توجه به مشکلات فرسايش خاک در خصوص عوارضي که طي مصرف علف کش‌ها در مزارع تجاري مشاهده کرده بود، به بررسي تکنيک‌هاي مديريت زمين پرداخت است. به گفته وي ازدياد اين مواد شيميايي مي‌توانند از رشد چمن‌ها جلوگيري کنند که اين عمل منجر به سخت شدن و ترک خوردن خاک شده و در ادامه هنگامي که باران مي‌بارد، به جاي نفوذ آب در آن، بر روي زمين جاري شده و نتيجه آن رودخانه‌ها و رواناب‌هاي گل آلود ‌مي‌شود.

گوسفندها بخشي از عمليات اجرايي اين پروژه هستند که مديران سيليکون رانچ آن را انرژي احيا کننده مي‌نامند در واقع اين شرکت به جاي اينکه فقط روي توليد انرژي خورشيدي متمرکز شود، رويکردي کل نگرانه اتخاذ مي کند و درصدد بهبود کيفيت خاک ، پوشش گياهي ، تنوع زيستي و توليد محصولات کشاورزي است.به اين طريق اين شرکت مي‌تواند با تغيير استراتژي‌هاي مديريت زمين، تاثيرات زيست محيطي و اقتصادي کلي خود را گسترش دهد.

رديف‌هاي صفحات خورشيدي همراه با ده‌ها گوسفند کوچک در زير آن‌ها که روي يونجه‌ها راه ميروند و به چريدن مشغولند، براي اداره تنسي دره توليد برق مي‌کند.

نگه داشتن چمن در صفحات خورشيدي تنها بخشي از دلايل آوردن 500 گوسفند به محل ، در حدود 60 مايل در شمال شرقي ممفيس است. گوسفندان در حين حرکت خود بر روي خاک علف‌هاي پوسيده را زير خاک مي‌برند، بذر گياهان را پراکنده مي‌سازند، ريشه گياهان را تقويت مي‌کنند، کود طبيعي را گسترش مي‌دهند و پوشش گياهي را که مسئول جذب انتشار کربن از جو و حفاظت از خاک است را احيا مي‌کنند. همچنين اين پروژه با رشد و توليد مثل اين دام‌ها، در تهيه گوشت که در سال‌هاي اخير شاهد افزايش تقاضا آن هستيم، نيز سهم ويژه‌اي دارد‌.
 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/33553
1 نظر
علی یاری علی یاری 09:17:32 - 1398/11/06
لعنتیا از آب کره میگیرن